Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: sokolarnia

sokolarnia

miejsce hodowli ptaków łowczych.

Sokolarnia to miejsce, w którym hoduje się ptaki łowcze. Jest to specjalnie przystosowane miejsce, w którym ptaki są odpowiednio karmione i utrzymywane w dobrym stanie zdrowia. Sokolarnia jest zazwyczaj zlokalizowana na dużej przestrzeni, aby ptaki mogły swobodnie latać i ćwiczyć swoje umiejętności łowieckie. W sokolarniach można znaleźć różne rodzaje ptaków łowczych, takich jak sokoły, bociany, orły i inne.

Sokolarnia składa się z kilku elementów. Najważniejszym jest oczywiście samo gniazdo, w którym ptaki spędzają większość czasu. Gniazda są zazwyczaj wykonane z drewna lub metalu i mają specjalne otwory, aby ptaki mogły swobodnie wlatywać i wylatywać. Ponadto sokolarnia ma również specjalne pomieszczenia do karmienia ptaków oraz miejsce do ćwiczeń lotu.

Sokolarnia jest ważnym elementem tradycyjnego polowania na ptaki. Wielu myśliwych uważa, że hodowla ptaków łowczych w sokolarni jest najlepszym sposobem na uzyskanie najlepszych rezultatów polowań. Dzięki odpowiedniemu treningowi i odpowiedniemu odżywianiu ptaki są w stanie lepiej radzić sobie podczas polowań i dostarczać myśliwym większej ilości trofeów.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj sokolarnia w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

świeca

pionowy lot śmiertelnie postrzelonego ptaka.

sagalasówka

broń myśliwska z końca XVIIIr w. wyrobu kowala-rusznikarza Sagalasa ze wsi Bałabanówka w powiecie lipowieckim na ziemi kijowskiej. Salgasówki zdobione były napisami: Se git se bon Sagalas (...)

strzyc

1) o zającach i królikach: obgryzać rośliny;
2) o zającach, dzikach i jeleniowatych: nastawiać uszu.

szyjka

węższa część łoża służąca za uchwyt broni.

studzenie tuszy

proces wychłodzenia strzelonej zwierzyny po jej wypatroszeniu. Odbywa się przez powieszenie tuszy w chłodnym i przewiewnym miejscu (szczególnie ważne, gdy jest ciepło).

skoki

nogi zająca.

sierść

uwłosienie ciała zwierzyny czworonożnej.

sęki

rogowe palczaste odrosty na łopatach daniela

stołek myśliwski

laska z siodełkiem lub trójnogie krzesełko używane przez myśliwych podczas zasiadki i polowań zbiorowych.

skrocz

charakterystyczny kłus łosia polegający na równoczesnym posuwaniu obu prawych nóg, a następnie obu lewych.