Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: strugi

strugi

przednie siekacze zająca i królika.

Strugi to przednie siekacze zająca i królika, które służą do wycinania trawy i innych roślin. Są one zbudowane z dwóch płaskich, ostrych pazurów, umieszczonych na końcu długiego, elastycznego trzonka. Strugi są używane przez zające i króliki do wycinania roślinności w celu spożywania. Zające i króliki posiadają strugi na każdym przednim łapie, co pozwala im wykonywać precyzyjne ruchy podczas jedzenia.

Strugi pełnią istotną rolę w polowaniu. Mogą być wykorzystywane jako wskaźnik obecności zajęcy lub królików w okolicy, gdyż pozostawiają ślady na trawniku lub innym rodzaju roślinności, co ułatwia określenie potencjalnej lokalizacji tych zwierząt. Dodatkowo, strugi służą również do obrony przed drapieżnikami oraz innymi zagrożeniami. Zające i króliki mogą użyć swoich strug do odparcia ataku drapieżnika lub innych niebezpieczeństw poprzez uderzanie nimi.

Warto zauważyć, że strugi odgrywają istotną rolę w ekosystemie, zarówno dla zwierząt, jak i dla osób zajmujących się polowaniami czy obserwacją dzikiej fauny. Dzięki specyficznemu kształtowi i funkcjonalnościom tych narzędzi, stają się one ważnym elementem zarówno dla łowców, jak i dla zachowania naturalnej równowagi środowiska naturalnego.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj strugi w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

strzelony

o zwierzynie trafionej śmiertelnie.

spuścić

1) zwolnić psa z otoku lub smyczy;
2) zestrzelić lecącego ptaka.

strzelanie myśliwskie

zawody na strzelnicy obejmujące konkurencje: strzelanie do stojącego rogacza i biegnącego dzika (kula) oraz krąg myśliwski, przeloty, oś myśliwska i strzelanie do biegnącego zająca (...)

skarmiać

zużywać paszę do karmienia zwierzyny.

sadyba

koliba, kwatera myśliwska

siadło

drzewo, na którym zasiadł na noc głuszec

skrzekot

niepłodny mieszaniec koguta cietrzewia i głuszycy.

szczenić się

o samicy psa, wilka y lisa, borsuka, jenota: wydawać młode na świat.

szydlarz

jeleń byk i kozioł noszący poroże zbudowane tylko z ostro zakończonych tyk (bez odnóg).

sęk

wyrostek na łopacie daniela i łosia.