Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: strugi

strugi

przednie siekacze zająca i królika.

Strugi to przednie siekacze zająca i królika, które służą do wycinania trawy i innych roślin. Są one zbudowane z dwóch płaskich, ostrych pazurów, które są umieszczone na końcu długiego, elastycznego trzonka. Strugi są używane przez zające i króliki do wycinania trawy i innych roślin, aby móc je spożywać. Zające i króliki mają strugi na każdym przednim łapie, co pozwala im na wykonywanie precyzyjnych ruchów podczas jedzenia.

Strugi są bardzo ważne dla łowców, ponieważ mogą one być używane jako wskaźnik obecności zajęcy lub królików w okolicy. Łowcy mogą zauważyć ślady strug pozostawione przez te zwierzęta na trawniku lub innym rodzaju roślinności. Ślady te mogą być użyte do określenia, czy dana okolica jest odpowiednia dla polowania na te gatunki zwierząt.

Strugi służą również do ochrony zajęcy i królików przed drapieżnikami. Te małe siekacze mogą być użyte do obrony przed drapieżnikami lub innymi niebezpieczeństwami. Zajęce i króliki mogą uderzać swoimi strugami w nadlatującego drapieżnika lub innego potencjalnego zagrożenia, aby się bronić.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj strugi w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

strzelanie myśliwskie

zawody na strzelnicy obejmujące konkurencje: strzelanie do stojącego rogacza i biegnącego dzika (kula) oraz krąg myśliwski, przeloty, oś myśliwska i strzelanie do biegnącego zająca (...)

siedlisko, siedlisko, ekotop

kompleks czynników glebowych, wodnych i klimatycznych, tworzących warunki bytowania określonej roślinności i związanego z nią świata zwierzęcego.

sietnik

w dawnej Polsce członek służby łowieckiej, mający nadzór nad sieciami.

ścinka

sierść, zwierza obcięta kulą: umożliwia ona myśliwemu określenie miejsca uderzenia kuli na podstawie barwy oraz długości włosa.

skłusować

pozyskać nielegalnie zwierzynę.

szczenić się

o samicy psa, wilka y lisa, borsuka, jenota: wydawać młode na świat.

składanie się

czynność polegająca na włożeniu stopki broni w dołek strzelecki i naprowadzeniu przyrządów celowniczych na cel.

stójka

zatrzymanie się psa legawego w charakterystycznej pozie (z podniesioną przednią łapą) przed zwietrzoną zwierzyną.

skałka

ostry kawałek krzemienia do krzesania iskier w broni skałkowej.

siać

o broni myśliwskiej mającej duży rozrzut.