Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: strugi

strugi

przednie siekacze zająca i królika.

Strugi to przednie siekacze zająca i królika, które służą do wycinania trawy i innych roślin. Są one zbudowane z dwóch płaskich, ostrych pazurów, które są umieszczone na końcu długiego, elastycznego trzonka. Strugi są używane przez zające i króliki do wycinania trawy i innych roślin, aby móc je spożywać. Zające i króliki mają strugi na każdym przednim łapie, co pozwala im na wykonywanie precyzyjnych ruchów podczas jedzenia.

Strugi są bardzo ważne dla łowców, ponieważ mogą one być używane jako wskaźnik obecności zajęcy lub królików w okolicy. Łowcy mogą zauważyć ślady strug pozostawione przez te zwierzęta na trawniku lub innym rodzaju roślinności. Ślady te mogą być użyte do określenia, czy dana okolica jest odpowiednia dla polowania na te gatunki zwierząt.

Strugi służą również do ochrony zajęcy i królików przed drapieżnikami. Te małe siekacze mogą być użyte do obrony przed drapieżnikami lub innymi niebezpieczeństwami. Zajęce i króliki mogą uderzać swoimi strugami w nadlatującego drapieżnika lub innego potencjalnego zagrożenia, aby się bronić.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj strugi w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

strzelnica myśliwska

miejsce przeznaczone do rozgrywania zawodów w strzelaniu myśliwskim; składa się ze strzelnicy rzutkowej (oś myśliwska, krąg myśliwski i bażant) oraz osi do strzelania zająca, dzika i (...)

ścinka

sierść, zwierza obcięta kulą: umożliwia ona myśliwemu określenie miejsca uderzenia kuli na podstawie barwy oraz długości włosa.

szesnastak

jeleń byk mający po osiem odnóg na każdej tyce (sz. regularny) lub przynajmniej na jednej z tyk (sz. nieregularny).

szlakować

staropolskie: tropić zwierzynę.

szlifowanie, szlifowanie, czyhitanie, głucha pieśń

czwarta, ostatnia zwrotka pieśni głuszca; wówczas ptak głuchnie i można go podskoczyć na odległość strzału.

samopał

kłusownicza broń działająca po potrąceniu przez przechodzącego zwierza linki przymocowanej do spustu broni, wycelowanej na przesmyk zwierzyny.

szarak

popularna nazwa zająca szaraka.

selekcjoner

myśliwy, który po stażu i zdaniu egzaminu selekcjonerskiego posiada uprawnienia do wykonywania odstrzału selekcyjnego.

sąd łowiecki

sąd koleżeński PZŁ, rozpatrujący wykroczenia przeciwko ustawie, przepisom i regulaminom łowieckim, a także przeciwko etyce łowieckiej. Posiada dwie instancje: sąd wojewódzki i sąd (...)

słuchy

uszy dzika, zająca i królika.