Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: słuchy

słuchy

uszy dzika, zająca i królika.

Słuchy to narząd zmysłu dzikich zwierząt, takich jak dziki, zające i króliki, pełniący kluczową rolę w ich przetrwaniu. Uszy tych zwierząt są wyjątkowo wrażliwe i umożliwiają im wykrywanie dźwięków o niskiej częstotliwości oraz ruchu na duże odległości. Dzięki temu są w stanie wczesnie wykryć potencjalne zagrożenia i unikać niebezpieczeństw. Słuchy pozwalają też zwierzętom wybierać najlepsze miejsca do ukrycia oraz reagować na sygnały strachu lub agresji innych zwierząt. Dla myśliwych, znajomość zachowań i funkcjonowania słuchów dzikich zwierząt jest istotna przy polowaniu, umożliwia bowiem śledzenie i lokalizację zwierzyny.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj słuchy w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

sprężyna powrotna

mechanizm w samoczynnej broni myśliwskiej, powodujący po strzale ruch części zamka ku przodowi w celu wprowadzenia naboju do komory nabojowej i zaryglowania zamka.

siąg

staropolskie określenie rozpiętości skrzydeł ptaków.

stawka

noga lisa lub borsuka.

szydlarz

jeleń byk i kozioł noszący poroże zbudowane tylko z ostro zakończonych tyk (bez odnóg).

sroka, sroka (pica pica)

ptak z rodziny krukowatych o czarno-białym upierzeniu i długim czarnym ogonie. Jest poważnym szkodnikiem w miejscach, gdzie występuje zwierzyna drobna; wiosną żywi się m.in. jajami, (...)

sadlisty

o zwierzynie obrośniętej tłuszczem.

scypuł

delikatna, owłosiona skóra, porastająca tworzące się poroże jeleniowatych. Po zakończeniu wzrostu poroża s. jest wycierany przez zwierzę o drzewa i krzewy.

suknia

sierść zwierzyny płowej, także dzika.

sztych

iść na sztych: o zwierzynie idącej wprost na stanowisko myśliwego.

szarak

popularna nazwa zająca szaraka.