Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: słuchy

słuchy

uszy dzika, zająca i królika.

Słuchy to narząd zmysłu dzikich zwierząt, takich jak dziki, zające i króliki, pełniący kluczową rolę w ich przetrwaniu. Uszy tych zwierząt są wyjątkowo wrażliwe i umożliwiają im wykrywanie dźwięków o niskiej częstotliwości oraz ruchu na duże odległości. Dzięki temu są w stanie wczesnie wykryć potencjalne zagrożenia i unikać niebezpieczeństw. Słuchy pozwalają też zwierzętom wybierać najlepsze miejsca do ukrycia oraz reagować na sygnały strachu lub agresji innych zwierząt. Dla myśliwych, znajomość zachowań i funkcjonowania słuchów dzikich zwierząt jest istotna przy polowaniu, umożliwia bowiem śledzenie i lokalizację zwierzyny.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj słuchy w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

strzyżak jeleni, strzyżak jeleni, mucha jelenia

szkodliwa muchówka, pasożyt zewnętrzny jelenie, żywi się jego krwią, obłamuje sobie skrzydła w jego sierści. Występuje tam, gdzie licznie bytują jelenie.

stanowisko myśliwskie stałe

specjalnie przygotowane miejsce oczekiwania na zwierzynę, np. kosz, ambona, czatownia itp.

sadlisty

o zwierzynie obrośniętej tłuszczem.

szarawary

długie kosmate kłaki, obrastające uda ssaków drapieżnych.

setery

trzy rasy angielskich psów myśliwskich stosowanych do polowań na ptactwo, wywodzących się od angielskich wyżłów długowłosych: s. angielski (lawerak), średniej wielkości, o maści (...)

szlak

droga, którą zwyczajowo zwierzyna ciągnie podczas swoich wędrówek.

składność broni

zaleta broni, która zależy od dopasowania jej do budowy anatomicznej myśliwego (zob. dopasowywanie broni).

sąd łowiecki

sąd koleżeński PZŁ, rozpatrujący wykroczenia przeciwko ustawie, przepisom i regulaminom łowieckim, a także przeciwko etyce łowieckiej. Posiada dwie instancje: sąd wojewódzki i sąd (...)

scypuł

delikatna, owłosiona skóra, porastająca tworzące się poroże jeleniowatych. Po zakończeniu wzrostu poroża s. jest wycierany przez zwierzę o drzewa i krzewy.

sidło

pętla służąca kłusownikowi do łapania ptaków.