Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: zachodzić

zachodzić

o myśliwych i nagance: udawać się na swoje stanowiska.

Zachodzenie to jeden z najważniejszych elementów łowiectwa. Jest to proces, w którym myśliwi udają się na swoje stanowiska, aby polować na zwierzynę. Przed rozpoczęciem polowania myśliwi muszą przygotować się do zachodzenia. Przede wszystkim muszą zaplanować trasę, którą będą poruszać się po lesie. Muszą również wybrać odpowiednie miejsce do polowania, takie jak ławka lub skarpa. Następnie myśliwi muszą wybrać odpowiedni rodzaj broni i amunicji do polowania.

Kolejnym ważnym elementem zachodzenia jest naganie. Naganie to proces, w którym myśliwi ustawiają się w szeregu i przesuwają się powoli przez las, aby spłoszyć zwierzynę i skierować ją w stronę innych myśliwych. Myśliwi muszą być bardzo cicho podczas naganki, aby nie spłoszyć zwierzyny.

Po ustawieniu się na swoich stanowiskach myśliwi czekają na pojawienie się zwierzyny. Gdy zwierzyna pojawi się w odpowiednim miejscu, myśliwi mogą oddać strzał i upolować swoje ofiary. Zachodzenie jest ważnym elementem łowiectwa i ma kluczowe znaczenie dla sukcesu polowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj zachodzić w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę Z

zobacz pełną listę haseł

zlatywać

o kogucie głuszca: sfruwać w czasie toków z drzewa na ziemię do kur.

zwierzyna płowa, zwierzyna płowa, jeleniowate

łosie, jelenie, daniele, sarny.

zajady

inaczej kęsy.

zdołować

strzelić poniżej celu.

zajęczyca

samica ząjąca.

zające

rodzina ssaków; w Polsce występuje szarak, bielak i królik.

zestrzał

miejsce, w którym znajdował się zwierz w momencie trafienia go pociskiem. Zestrzał należy dokładnie sprawdzić szukając farby, ścinki i kawałków kości.

Zbrojovka

fabryka broni w Brnie produkująca broń myśliwską: dubeltówki, nadlufki, knitejówki i sztucery.

zgasić

ubić zwierza czystym strzałem.

zarzynać

o wilku: zabijać swoją zdobycz.