Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: zgórować

zgórować

trafić powyżej celu.

Zgórować to termin używany w łowiectwie, który oznacza trafienie powyżej celu. Oznacza to, że strzał został oddany wyżej niż zamierzony cel. Może to być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak silny wiatr, niewłaściwe ustawienie celu lub niedokładne przygotowanie broni. Zgórowanie może mieć również związek z umiejętnościami strzelca i jego zdolnościami do precyzyjnego strzelania.

Konsekwencje zgórowania mogą być bardzo poważne, ponieważ może to spowodować uszkodzenie lub nawet śmierć ofiary. Dlatego ważne jest, aby strzelec dokładnie przygotował się do strzelania i upewnił się, że cel jest ustawiony prawidłowo. W przeciwnym razie może to doprowadzić do niespodziewanych skutków.

Dobrym sposobem na uniknięcie zgórowania jest ćwiczenie i doskonalenie umiejętności strzelca oraz stosowanie odpowiednich technik strzelania. Strzelec powinien również upewnić się, że jego broń jest w dobrym stanie technicznym i że ma odpowiednie narzędzia do celowania. W ten sposób można uniknąć niespodziewanych skutków zgórowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj zgórować w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę Z

zobacz pełną listę haseł

zaśnieżyć się

o cietrzewiach: zagrzebywać się w śniegu podczas dużych mrozów.

zapady

wieczorne przyloty kogutów głuszców na tokowisko.

zwierzyna gruba

łosie, jelenie daniele, muflony, sarny, rysie, wilki, dziki i dropie.

żerować

o zwierzynie: zdobywać pokarm.

zaznaczanie strzału

charakterystyczna reakcja ruchowa zwierzyny na miejsce trafienia jej. Od tego zależy czas i sposób poszukiwania postrzałka.

żubrzyca

samica żubra.

zwierzyna drobna

lisy, ząjące, króliki, borsuki, jenoty, kuny, wydry, piżmaki, tchórze, wiewiórki oraz wszystkie ptaki łowne z wyjątkiem dropia.

zrzut

pojedyncza tyka poroża zrzucona przez samca jeleniowatych.

żmurek

lis o kasztanowym futrze.

zarzynać

o wilku: zabijać swoją zdobycz.