Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: zgórować

zgórować

trafić powyżej celu.

Zgórować to termin używany w łowiectwie, który oznacza trafienie powyżej celu. Oznacza to, że strzał został oddany wyżej niż zamierzony cel. Może to być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak silny wiatr, niewłaściwe ustawienie celu lub niedokładne przygotowanie broni. Zgórowanie może mieć również związek z umiejętnościami strzelca i jego zdolnościami do precyzyjnego strzelania.

Konsekwencje zgórowania mogą być bardzo poważne, ponieważ może to spowodować uszkodzenie lub nawet śmierć ofiary. Dlatego ważne jest, aby strzelec dokładnie przygotował się do strzelania i upewnił się, że cel jest ustawiony prawidłowo. W przeciwnym razie może to doprowadzić do niespodziewanych skutków.

Dobrym sposobem na uniknięcie zgórowania jest ćwiczenie i doskonalenie umiejętności strzelca oraz stosowanie odpowiednich technik strzelania. Strzelec powinien również upewnić się, że jego broń jest w dobrym stanie technicznym i że ma odpowiednie narzędzia do celowania. W ten sposób można uniknąć niespodziewanych skutków zgórowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj zgórować w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę Z

zobacz pełną listę haseł

zierniki

oczy ptaków.

zarząd koła

organ wybierany przez walne zebranie i składa się z przewodniczącego, łowczego, sekretarza i skarbnika. Do zadań zarządu koła należy prowadzenie działalności koła.

zostać w ogniu

o zwierzynie: po celnym strzale padać na miejscu.

zasadzanie głuszca

wieczorne umiejscowienie zapadającego głuszca.

zloty

gromadzenie się ptaków w jednym miejscu o świcie lub wieczorem (na żerowiskach lub na odpoczynek).

zrulować

o zającu: zostać w ogniu.

złożenie się

przyjęcie przez myśliwego prawidłowej postawy strzeleckiej.

żerowisko

miejsce żerowania zwierzyny.

zimować

o zwierzętach i ptakach: przebywać w zimie na danym terenie.

zarząd wojewódzki

organ wykonawczy Wojewódzkiej Rady Łowieckiej. Składa się z przewodniczącego, dwóch zastępców, sekretarza i skarbnika. Do zadań zarządu wojewódzkiego należy prowadzenie działalności (...)