Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: zwietrzyć

zwietrzyć

o zwierzynie lub psie myśliwskim: wyczuć woń człowieka lub zwierzyny.

Zwietrzyć to termin używany w łowiectwie, który oznacza wyczuwanie woń człowieka lub zwierzyny. Termin ten jest szczególnie ważny dla psów myśliwskich, które są wykorzystywane do polowania na zwierzynę. Psy te są w stanie wyczuć woń zwierzyny i pomóc myśliwem w jej odnalezieniu.

Psy myśliwskie mają bardzo dobrze rozwinięty zmysł powonienia, co pozwala im wyczuwać woń zwierzyny na duże odległości. Zazwyczaj psy te są trenowane, aby reagować na określone rodzaje zapachów, takich jak zapach dzikich zwierząt lub innych zapachów, które mogą być użyteczne podczas polowania.

Psy myśliwski mogą również wykorzystać swoje umiejętności do wykrycia obecności człowieka. W przeszłości psy te były używane do tropienia ludzi i odnajdywania ich po ich ucieczce. Dzięki temu psy myśliwski mogą być bardzo przydatne podczas polowań, ponieważ mogą one pomóc myśliwem w odnalezieniu celu polowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj zwietrzyć w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę Z

zobacz pełną listę haseł

Zbrojovka

fabryka broni w Brnie produkująca broń myśliwską: dubeltówki, nadlufki, knitejówki i sztucery.

zdołować

strzelić poniżej celu.

zrzucać

o jeleniowatych: pozbyć się poroża przed okresem nasadzania nowego. Jeleniowate zrzucają poroże co roku.

zajęczyca

samica ząjąca.

zwierzyna

zwierzęta żyjące na wolności uznane przez ustawę za gatunki łowne, posiadające okresy ochronne i okresy dozwolonych na nie polowań. Stan podstawowych gatunków zwierzyny łownej w Polsce w (...)

zwierzyna czarna

dziki.

zwierzyna płowa, zwierzyna płowa, jeleniowate

łosie, jelenie, daniele, sarny.

zakład

zob. miot.

zając szarak, zając szarak (Lepus europaeus L.)

gatunek z rzędu zajęczaków. Długość ciała 50-63 cm, ogona 8-11,5 cm, ciężar 3-5,5 kg. Ubarwienie: Wierzch ciała szarobrązowy, boki rudawe, spód ciała i ogona biały, końce uszu i (...)

zostać w ogniu

o zwierzynie: po celnym strzale padać na miejscu.