Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: zarząd koła

zarząd koła

organ wybierany przez walne zebranie i składa się z przewodniczącego, łowczego, sekretarza i skarbnika. Do zadań zarządu koła należy prowadzenie działalności koła.

Zarząd koła to organ, który jest wybierany przez walne zebranie członków danej organizacji łowieckiej. Składa się z przewodniczącego, łowczego, sekretarza i skarbnika.

Jego głównym zadaniem jest zarządzanie działalnością koła oraz reprezentowanie go na zewnątrz. Zarząd odpowiada za podejmowanie decyzji dotyczących organizacji polowań, szkoleń, imprez i innych działań związanych z łowiectwem. Ponadto jest odpowiedzialny za gospodarkę finansową koła, taką jak zbieranie składek członkowskich, planowanie budżetu oraz zarządzanie funduszami koła.

Kolejnym ważnym zadaniem zarządu jest dbanie o przestrzeganie obowiązujących regulacji prawnych i statutu koła. Odpowiada również za utrzymywanie kontaktów z innymi organizacjami łowieckimi oraz instytucjami publicznymi czy administracyjnymi.

Zarząd koła pełni rolę kierowniczą i reprezentacyjną, a jego działania mają na celu rozwój i upowszechnianie kultury łowieckiej, ochronę przyrody oraz dziedzictwa łowieckiego. Jego praca stanowi fundament dla sprawnego funkcjonowania całej społeczności łowieckiej i realizacji jej celów statutowych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj zarząd koła w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę Z

zobacz pełną listę haseł

zniesienie

złożenie jajka przez ptaka w gnieździe.

zacinać się

1) o wyżle: w czasie okładania pola nagle zastygać w stójce;
2) o broni: niesprawność uniemożliwiająca chwilowe jej użycie.

zasięg

1) granica skutecznego strzału; dla śrutu wynosi 40 m, dla pocisku kulowego wystrzelonego z luf gładkich 60 m, a z gwintowanych 200 m;
2) granica występowania lub gniazdowania jakiegoś (...)

zasadzanie głuszca

wieczorne umiejscowienie zapadającego głuszca.

zielonka

młoda kuropatwa w pierwszym upierzeniu.

żerowisko

miejsce żerowania zwierzyny.

żmurek

lis o kasztanowym futrze.

zakład

zob. miot.

złamać broń

o myśliwskiej broni łamanej: otworzyć ją w celu załadowania lub rozładowania.

zając szarak, zając szarak (Lepus europaeus L.)

gatunek z rzędu zajęczaków. Długość ciała 50-63 cm, ogona 8-11,5 cm, ciężar 3-5,5 kg. Ubarwienie: Wierzch ciała szarobrązowy, boki rudawe, spód ciała i ogona biały, końce uszu i (...)