Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: zniesienie

zniesienie

złożenie jajka przez ptaka w gnieździe.

Zniesienie to proces, w którym ptaki składają jaja w gnieździe. Jest to naturalny proces, który odbywa się u wszystkich ptaków lęgowych. Zazwyczaj ptaki składają jaja w gnieździe, które zostało wcześniej przygotowane przez samicę. Gniezda są zazwyczaj usytuowane na drzewach lub na ziemi i mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak trawa, pióra, liście i inne naturalne materiały.

Proces zniesienia trwa zazwyczaj od kilku dni do kilku tygodni. W tym czasie samica składa jaja po jednym lub po kilka dziennie. Po skończeniu składania jaj samica będzie je inkubować przez okres od 18 do 30 dni. W tym czasie samica będzie siedzieć na jajach i utrzymywać je w cieple, aby umożliwić prawidłowy rozwój piskląt.

Po inkubacji jaja zaczną się pękać i pisklęta będą gotowe do opuszczenia gniezda. Samica będzie je karmić i chronić przed drapieżnikami aż do momentu, gdy będą gotowe do samodzielnego życia. Proces ten może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od gatunku ptaka.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj zniesienie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę Z

zobacz pełną listę haseł

zaciąg

opóźniony wystrzał spowodowany nierównomiernym i powolnym spalaniem się prochu (część spala się dopiero w przewodzie lufy): powoduje, że strzał jest nieskuteczny.

zapady

wieczorne przyloty kogutów głuszców na tokowisko.

żubrzyca

samica żubra.

zostać w ogniu

o zwierzynie: po celnym strzale padać na miejscu.

zaołowienie luf

osadzenie się resztek ołowiu na powierzchni przewodu lufy. Należy usuwać go za pomocą szczotki mosiężnej oraz specjalnego płynu do odołowiania luf.

zwyczaje łowieckie

niepisane nakazy i zakazy powstałe na przestrzeni dziejów, które każdy myśliwy powinien przestrzegać. Do zwyczajów łowieckich zaliczamy chrzest myśliwski, pasowanie, pokot, sygnały (...)

zamek

mechanizm w broni myśliwskiej umożliwiający załadowanie, rozładowanie, odpalanie i wyciągnięcie łuski.

zarzynać

o wilku: zabijać swoją zdobycz.

zwrotka

każda z czterech części pieśni głuszca.

zajęczyca

samica ząjąca.