Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: zniesienie

zniesienie

złożenie jajka przez ptaka w gnieździe.

Zniesienie to proces, w którym ptaki składają jaja w gnieździe. Jest to naturalny proces, który odbywa się u wszystkich ptaków lęgowych. Zazwyczaj ptaki składają jaja w gnieździe, które zostało wcześniej przygotowane przez samicę. Gniezda są zazwyczaj usytuowane na drzewach lub na ziemi i mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak trawa, pióra, liście i inne naturalne materiały.

Proces zniesienia trwa zazwyczaj od kilku dni do kilku tygodni. W tym czasie samica składa jaja po jednym lub po kilka dziennie. Po skończeniu składania jaj samica będzie je inkubować przez okres od 18 do 30 dni. W tym czasie samica będzie siedzieć na jajach i utrzymywać je w cieple, aby umożliwić prawidłowy rozwój piskląt.

Po inkubacji jaja zaczną się pękać i pisklęta będą gotowe do opuszczenia gniezda. Samica będzie je karmić i chronić przed drapieżnikami aż do momentu, gdy będą gotowe do samodzielnego życia. Proces ten może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od gatunku ptaka.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj zniesienie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę Z

zobacz pełną listę haseł

zwrotka

każda z czterech części pieśni głuszca.

Zbrojovka

fabryka broni w Brnie produkująca broń myśliwską: dubeltówki, nadlufki, knitejówki i sztucery.

zarząd główny

organ wykonawczy Naczelnej Rady Łowieckiej. Składa się z przewodniczącego, dwóch zastępców, sekretarza i skarbnika. Do zadań zarządu głównego należy prowadzenie działalności (...)

zabiegać

podbiegać na spotkanie z będącym w ruchu zwierzem (dozwolone wyłącznie podczas polowalń indywidualnych).

złamać się

o ptaku trafionym czystym strzałem.

zarzynać

o wilku: zabijać swoją zdobycz.

zimować

o zwierzętach i ptakach: przebywać w zimie na danym terenie.

zielonogłowy

kaczor krzyżówki.

zatrop

miejsce w pobliżu tropu wejściowego. Dobre stanowisko przy polowaniu na odyńca, który ruszony często uderza pod trop.

zwyczaje łowieckie

niepisane nakazy i zakazy powstałe na przestrzeni dziejów, które każdy myśliwy powinien przestrzegać. Do zwyczajów łowieckich zaliczamy chrzest myśliwski, pasowanie, pokot, sygnały (...)