Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: zaśnieżyć się

zaśnieżyć się

o cietrzewiach: zagrzebywać się w śniegu podczas dużych mrozów.

Zaśnieżyć się to zachowanie, które obserwuje się u cietrzewi w okresie zimowym. Jest to proces, w którym ptaki te zagrzebują się w śniegu, aby chronić się przed mrozem. Cietrzewie są ptakami, które preferują chłodne i suche warunki. Dlatego też, gdy temperatura spada poniżej 0°C, ptaki te zaczynają szukać miejsca, w którym mogłyby się schronić przed mrozem.

Aby zaśnieżyć się, cietrzewie wykorzystują swoje długie i silne nogi do wykopania dziury w śniegu. Następnie ptaki te wchodzą do środka i przykrywają się śniegiem. W ten sposób tworzą małe jaskinie, które chronią je przed mrozem. W takich schronieniach cietrzewie mogą spokojnie spać i odpoczywać przez cały dzień.

Zaśnieżenie się jest bardzo ważnym zachowaniem dla cietrzewi podczas dużych mrozów. Dzięki temu ptaki te mogą przeżyć trudne warunki pogodowe i czekać na lepsze czasy.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj zaśnieżyć się w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę Z

zobacz pełną listę haseł

zrulować

o zającu: zostać w ogniu.

żerować

o zwierzynie: zdobywać pokarm.

zając szarak, zając szarak (Lepus europaeus L.)

gatunek z rzędu zajęczaków. Długość ciała 50-63 cm, ogona 8-11,5 cm, ciężar 3-5,5 kg. Ubarwienie: Wierzch ciała szarobrązowy, boki rudawe, spód ciała i ogona biały, końce uszu i (...)

zabawca

pies gończy, który nic mogąc odnaleźć tropu gonionej zwierzyny szuka i głosi przez dłuższy czas w jednym miejscu.

zgraja, zgraja, wataha

stado wilków.

zaciąg

opóźniony wystrzał spowodowany nierównomiernym i powolnym spalaniem się prochu (część spala się dopiero w przewodzie lufy): powoduje, że strzał jest nieskuteczny.

zgasić

ubić zwierza czystym strzałem.

zaznaczanie strzału

charakterystyczna reakcja ruchowa zwierzyny na miejsce trafienia jej. Od tego zależy czas i sposób poszukiwania postrzałka.

Zbrojovka

fabryka broni w Brnie produkująca broń myśliwską: dubeltówki, nadlufki, knitejówki i sztucery.

zdołować

strzelić poniżej celu.