Definicja hasła: złaja
- złaja, złaja, łaja
1) kilka sfor ogarów;
2) większa liczba dzikarzy.
Złaja to termin używany w łowiectwie, aby określić grupę ogarów lub dzikarzy. Termin ten pochodzi od słowa „zło”, które oznacza „dużą liczbę”. Złaja może składać się z kilku sfor ogarów lub większej liczby dzikarzy.
Ogare to grupa dzikich zwierząt, które żyją w stadach i są zazwyczaj myśliwymi. Mogą one składać się z jeleni, danieli, sarn, jenotów i innych gatunków. Każda sfora ogarów składa się zazwyczaj z kilku samców i samic oraz młodych osobników. Samce są silniejsze i bardziej agresywne niż samice, a młode osobniki są najbardziej podatne na polowanie.
Dzikarze to grupa dzikich zwierząt, które żyją w stadach i są zazwyczaj ofiarami myśliwych. Mogą one składać się z jeleni, danieli, sarn, jenotów i innych gatunków. Każda większa liczba dzikarzy składa się zazwyczaj z kilku samców i samic oraz młodych osobników. Samce są silniejsze i bardziej agresywne niż samice, a młode osobniki są najbardziej podatne na polowanie.
Złaja jest ważnym terminem w łowiectwie i może być używana do określenia grupy ogarów lub dzikarzy. Termin ten pochodzi od słowa „zło”, które oznacza „duża liczbę”. Zazwyczaj składa się ona z kilku sfor ogarów lub większej liczby dzikarzy.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj złaja w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę Z
- złamać się
o ptaku trafionym czystym strzałem.
- zdołować
strzelić poniżej celu.
- zając szarak, zając szarak (Lepus europaeus L.)
gatunek z rzędu zajęczaków. Długość ciała 50-63 cm, ogona 8-11,5 cm, ciężar 3-5,5 kg. Ubarwienie: Wierzch ciała szarobrązowy, boki rudawe, spód ciała i ogona biały, końce uszu i (...)
- zalegać
o zwierzynie grubej: zatrzymywać się na odpoczynek.
- zarząd główny
organ wykonawczy Naczelnej Rady Łowieckiej. Składa się z przewodniczącego, dwóch zastępców, sekretarza i skarbnika. Do zadań zarządu głównego należy prowadzenie działalności (...)
- żubr, żubr (Bison bonasus L.)
gatunek z rzędu parzystokopytnych żyjący w polskich lasach. Największy ze ssaków, długość ciała 2,6-3,5 m, wysokość w kłębie 185-200 cm, ciężar 800-1000 kg. Wyraźny dymorfizm (...)
- zestrzał
miejsce, w którym znajdował się zwierz w momencie trafienia go pociskiem. Zestrzał należy dokładnie sprawdzić szukając farby, ścinki i kawałków kości.
- zbarczyć
postrzelić ptaka w skrzydło.
- zastawianie lufami
stosowany (jednak nie zalecany) przez niektórych myśliwych sposób strzelania do ruchomego celu, polegający na wycelowaniu w miejsce, w którym spodziewany jest zwierz, i oddaniu strzału w (...)
- zające
rodzina ssaków; w Polsce występuje szarak, bielak i królik.