Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: zestrzał

zestrzał

miejsce, w którym znajdował się zwierz w momencie trafienia go pociskiem. Zestrzał należy dokładnie sprawdzić szukając farby, ścinki i kawałków kości.

Zestrzał to miejsce, w którym zwierz został trafiony przez pocisk. Jest to jeden z najważniejszych elementów łowiectwa, ponieważ pozwala on na określenie, czy zwierz został trafiony i w jakim stopniu. Zestrzał może być wykorzystywany do określenia, czy zwierz został trafiony w głowę, szyję lub inne części ciała. Może również pomóc w określeniu, czy zwierz był blisko lub daleko od strzelca.

Aby dokładnie sprawdzić zestrzał, łowca musi szukać farby, ścinki i kawałków kości. Farba może być używana do określenia, czy pocisk trafił w cel i jaki rodzaj broni był użyty. Ścinki i kawałki kości mogą być użyte do określenia, jak poważne było trafienie i jak dużo uszkodzeń spowodowało.

Zestrzał jest ważnym elementem łowiectwa i powinien być dokładnie sprawdzony przed podjęciem decyzji o tym, co dalej należy zrobić. Pozwala on na określenie skuteczności strzelania oraz na ocenę uszkodzeń spowodowanych przez pocisk.

Oprócz tego zestrzał służy do oszacowania czasu przebywania znierza ze śmiertelnym ranieniem oraz umożliwia ustalenie kierunku ucieczki zwierza po trafieniu przez pocisk.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj zestrzał w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę Z

zobacz pełną listę haseł

zwierzyna

zwierzęta żyjące na wolności uznane przez ustawę za gatunki łowne, posiadające okresy ochronne i okresy dozwolonych na nie polowań. Stan podstawowych gatunków zwierzyny łownej w Polsce w (...)

żyłka myśliwska

zamiłowanie do polowania.

zgryzać

o zwierzynie płowej: obgryzać pędy młodych drzewek i krzewów.

zrulować

o zającu: zostać w ogniu.

zabawca

pies gończy, który nic mogąc odnaleźć tropu gonionej zwierzyny szuka i głosi przez dłuższy czas w jednym miejscu.

zielonogłowy

kaczor krzyżówki.

zapady

wieczorne przyloty kogutów głuszców na tokowisko.

żerowisko

miejsce żerowania zwierzyny.

zielonka

młoda kuropatwa w pierwszym upierzeniu.

zarzynać

o wilku: zabijać swoją zdobycz.