Definicja hasła: zwierzyna gruba
- zwierzyna gruba
łosie, jelenie daniele, muflony, sarny, rysie, wilki, dziki i dropie.
Zwierzyna gruba to określenie, które odnosi się do szerokiego zakresu gatunków zwierząt łownych. Zalicza się do nich m.in. łosie, jelenie daniele, muflony, sarny, rysie, wilki, dziki i dropie. Wszystkie te gatunki charakteryzują się dużymi rozmiarami i wagą ciała oraz silnym układem mięśniowym.
Łosie to największe zwierzęta łowne w Europie. Ich ciało może osiągnąć długość do 3 metrów i ważyć nawet do 700 kilogramów. Jelenie daniele są mniejsze od łosi, ale ich ciała mogą ważyć do 300 kilogramów. Muflony to gatunek jeleni o charakterystycznym wyglądzie i wadze do 100 kilogramów. Sarny są mniejsze od muflonów i ważą od 30 do 70 kilogramów. Rysie są najmniejszymi zwierzynami grubymi i ważą od 10 do 20 kilogramów. Wilki są większe od rysi i ważą od 25 do 40 kilogramów. Dziki są jeszcze większe od wilków i ważą od 40 do 80 kilogramów. Dropie to największy gatunek z rodziny jeleni i ważyć mogą nawet do 200 kilogramów.
Wszystkie te gatunki zaliczane są do zwierzyny grubej ze względu na ich duże rozmiary i wagę ciała oraz silny układ mięśniowy. Służy to myśliwym jako wyzwanie podczas polowań na te gatunki zwierzyny.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj zwierzyna gruba w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę Z
- zestrzał
miejsce, w którym znajdował się zwierz w momencie trafienia go pociskiem. Zestrzał należy dokładnie sprawdzić szukając farby, ścinki i kawałków kości.
- zarząd główny
organ wykonawczy Naczelnej Rady Łowieckiej. Składa się z przewodniczącego, dwóch zastępców, sekretarza i skarbnika. Do zadań zarządu głównego należy prowadzenie działalności (...)
- zwrotka
każda z czterech części pieśni głuszca.
- zgrać, zgrać (przyrządy celownicze)
ustawić w jednej linii oko, szczerbinkę, muszkę i cel.
- zwyczaje łowieckie
niepisane nakazy i zakazy powstałe na przestrzeni dziejów, które każdy myśliwy powinien przestrzegać. Do zwyczajów łowieckich zaliczamy chrzest myśliwski, pasowanie, pokot, sygnały (...)
- zalegać
o zwierzynie grubej: zatrzymywać się na odpoczynek.
- zierniki
oczy ptaków.
- zarząd wojewódzki
organ wykonawczy Wojewódzkiej Rady Łowieckiej. Składa się z przewodniczącego, dwóch zastępców, sekretarza i skarbnika. Do zadań zarządu wojewódzkiego należy prowadzenie działalności (...)
- żubr, żubr (Bison bonasus L.)
gatunek z rzędu parzystokopytnych żyjący w polskich lasach. Największy ze ssaków, długość ciała 2,6-3,5 m, wysokość w kłębie 185-200 cm, ciężar 800-1000 kg. Wyraźny dymorfizm (...)
- zielonka
młoda kuropatwa w pierwszym upierzeniu.