Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: zwierzyna czarna

zwierzyna czarna

dziki.

Zwierzyna czarna to określenie dzikich zwierząt, które są uprawiane przez myśliwych. Zwierzyna czarna obejmuje gatunki takie jak dziki, jelenie, sarny, daniele i inne. Wszystkie te gatunki są zazwyczaj uprawiane w celu polowania. Zwierzyna czarna jest bardzo ważna dla łowiectwa, ponieważ stanowi podstawę wszelkich polowań.

Dziki są najbardziej rozpowszechnionym gatunkiem zwierzyny czarnej. Są one bardzo popularne wśród myśliwych, ponieważ są łatwe do polowania i mają dużo mięsa. Dziki są również bardzo inteligentne i trudne do złapania. Dlatego też myśliwi muszą być bardzo ostrożni podczas polowania na dziki.

Jelenie to kolejny popularny gatunek zwierzyny czarnej. Jelenie są bardzo piękne i majestatyczne, a ich skóra jest ceniona przez skórkarzy. Jelenie są również trudne do polowania, ponieważ są bardzo ostrożne i trudno je złapać. Myśliwi muszą być bardzo cierpliwi i wykazać się dużymi umiejętnościami, aby udało im się upolować jelenia.

Sarny to kolejny gatunek zwierzyny czarnej, który jest uprawiany przez myśliwych. Sarny są małe i łatwe do polowania, ale ich mięso jest bardzo smaczne i cenione przez kucharzy. Sarny są również bardzo inteligentne i trudne do złapania, więc myśliwi muszą być ostrożni podczas polowania na te zwierzaki.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj zwierzyna czarna w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę Z

zobacz pełną listę haseł

zgórować

trafić powyżej celu.

zrulować

o zającu: zostać w ogniu.

zwietrzyć

o zwierzynie lub psie myśliwskim: wyczuć woń człowieka lub zwierzyny.

złożenie się

przyjęcie przez myśliwego prawidłowej postawy strzeleckiej.

zwyczaje łowieckie

niepisane nakazy i zakazy powstałe na przestrzeni dziejów, które każdy myśliwy powinien przestrzegać. Do zwyczajów łowieckich zaliczamy chrzest myśliwski, pasowanie, pokot, sygnały (...)

złom

1) obłamana gałązka typowego dla danej kniei drzewa (nic wolno ucinać nożem), najczęściej jedlina, wręczana myśliwemu po strzeleniu grubej zwierzyny. Umaczany w farbie zwierza złomie (...)

zaśnieżyć się

o cietrzewiach: zagrzebywać się w śniegu podczas dużych mrozów.

zrzucać

o jeleniowatych: pozbyć się poroża przed okresem nasadzania nowego. Jeleniowate zrzucają poroże co roku.

zaczep zamkowy

urządzenie w broni myśliwskiej powtarzalnej, zabezpieczające zamek przed wypadnięciem w czasie otwierania go.

zgrać, zgrać (przyrządy celownicze)

ustawić w jednej linii oko, szczerbinkę, muszkę i cel.