Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: zwierzyna czarna

zwierzyna czarna

dziki.

Zwierzyna czarna to określenie dzikich zwierząt, które są uprawiane przez myśliwych. Zwierzyna czarna obejmuje gatunki takie jak dziki, jelenie, sarny, daniele i inne. Wszystkie te gatunki są zazwyczaj uprawiane w celu polowania. Zwierzyna czarna jest bardzo ważna dla łowiectwa, ponieważ stanowi podstawę wszelkich polowań.

Dziki są najbardziej rozpowszechnionym gatunkiem zwierzyny czarnej. Są one bardzo popularne wśród myśliwych, ponieważ są łatwe do polowania i mają dużo mięsa. Dziki są również bardzo inteligentne i trudne do złapania. Dlatego też myśliwi muszą być bardzo ostrożni podczas polowania na dziki.

Jelenie to kolejny popularny gatunek zwierzyny czarnej. Jelenie są bardzo piękne i majestatyczne, a ich skóra jest ceniona przez skórkarzy. Jelenie są również trudne do polowania, ponieważ są bardzo ostrożne i trudno je złapać. Myśliwi muszą być bardzo cierpliwi i wykazać się dużymi umiejętnościami, aby udało im się upolować jelenia.

Sarny to kolejny gatunek zwierzyny czarnej, który jest uprawiany przez myśliwych. Sarny są małe i łatwe do polowania, ale ich mięso jest bardzo smaczne i cenione przez kucharzy. Sarny są również bardzo inteligentne i trudne do złapania, więc myśliwi muszą być ostrożni podczas polowania na te zwierzaki.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj zwierzyna czarna w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę Z

zobacz pełną listę haseł

zgryzać

o zwierzynie płowej: obgryzać pędy młodych drzewek i krzewów.

zwierzyna czarna

dziki.

zwierzyna gruba

łosie, jelenie daniele, muflony, sarny, rysie, wilki, dziki i dropie.

zaołowienie luf

osadzenie się resztek ołowiu na powierzchni przewodu lufy. Należy usuwać go za pomocą szczotki mosiężnej oraz specjalnego płynu do odołowiania luf.

zwierzyna drobna

lisy, ząjące, króliki, borsuki, jenoty, kuny, wydry, piżmaki, tchórze, wiewiórki oraz wszystkie ptaki łowne z wyjątkiem dropia.

złamać się

o ptaku trafionym czystym strzałem.

zasiadka

sposób polowania polegający na oczekiwaniu w ukryciu na zwierzynę.

zwrotka

każda z czterech części pieśni głuszca.

zimować

o zwierzętach i ptakach: przebywać w zimie na danym terenie.

zamknięcie

zwarcie baskili z lufami w łamanej broni myśliwskiej.