Definicja hasła: zarząd wojewódzki
- zarząd wojewódzki
organ wykonawczy Wojewódzkiej Rady Łowieckiej. Składa się z przewodniczącego, dwóch zastępców, sekretarza i skarbnika. Do zadań zarządu wojewódzkiego należy prowadzenie działalności PZŁ na szczeblu województwa.
Zarząd wojewódzki jest organem wykonawczym Wojewódzkiej Rady Łowieckiej, będącej najwyższym organem władzy łowieckiej na obszarze danego województwa. Składa się z przewodniczącego, dwóch zastępców, sekretarza i skarbnika, powoływanych na trzyletnią kadencję przez Wojewódzką Radę Łowiecką. Głównym zadaniem zarządu jest prowadzenie działalności Polskiego Związku Łowieckiego na szczeblu województwa. Oprócz tego ma on obowiązek reprezentowania PZŁ w kontaktach z innymi organizacjami i instytucjami oraz realizować uchwały i postanowienia Wojewódzkiej Rady Łowieckiej oraz innych organów PZŁ.
Ponadto, zarząd wojewódzki odpowiada za przygotowanie projektów budżetu PZŁ na dany rok oraz prowadzenie sprawozdań finansowych i statystycznych. Istotnym obowiązkiem zarządu jest monitorowanie stanu gospodarki łowieckiej na terenie swojego województwa i raportowanie tych informacji Wojewódzkiej Radzie Łowieckiej. Organ ten może również podejmować decyzje administracyjne dotyczące gospodarki łowieckiej oraz wydawać opinie na temat projektów ustaw i rozporządzeń związanych z łowiectwem.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj zarząd wojewódzki w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę Z
- zając szarak, zając szarak (Lepus europaeus L.)
gatunek z rzędu zajęczaków. Długość ciała 50-63 cm, ogona 8-11,5 cm, ciężar 3-5,5 kg. Ubarwienie: Wierzch ciała szarobrązowy, boki rudawe, spód ciała i ogona biały, końce uszu i (...)
- żmurek
lis o kasztanowym futrze.
- zaczep zamkowy
urządzenie w broni myśliwskiej powtarzalnej, zabezpieczające zamek przed wypadnięciem w czasie otwierania go.
- zasadzanie głuszca
wieczorne umiejscowienie zapadającego głuszca.
- zwrotka
każda z czterech części pieśni głuszca.
- żubrzyca
samica żubra.
- żer
naturalny pokarm zdobywany przez zwierzynę w łowisku.
- zestrzał
miejsce, w którym znajdował się zwierz w momencie trafienia go pociskiem. Zestrzał należy dokładnie sprawdzić szukając farby, ścinki i kawałków kości.
- zaołowienie luf
osadzenie się resztek ołowiu na powierzchni przewodu lufy. Należy usuwać go za pomocą szczotki mosiężnej oraz specjalnego płynu do odołowiania luf.
- zielonka
młoda kuropatwa w pierwszym upierzeniu.