Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: zarząd wojewódzki

zarząd wojewódzki

organ wykonawczy Wojewódzkiej Rady Łowieckiej. Składa się z przewodniczącego, dwóch zastępców, sekretarza i skarbnika. Do zadań zarządu wojewódzkiego należy prowadzenie działalności PZŁ na szczeblu województwa.

Zarząd wojewódzki jest organem wykonawczym Wojewódzkiej Rady Łowieckiej, będącej najwyższym organem władzy łowieckiej na obszarze danego województwa. Składa się z przewodniczącego, dwóch zastępców, sekretarza i skarbnika, powoływanych na trzyletnią kadencję przez Wojewódzką Radę Łowiecką. Głównym zadaniem zarządu jest prowadzenie działalności Polskiego Związku Łowieckiego na szczeblu województwa. Oprócz tego ma on obowiązek reprezentowania PZŁ w kontaktach z innymi organizacjami i instytucjami oraz realizować uchwały i postanowienia Wojewódzkiej Rady Łowieckiej oraz innych organów PZŁ.

Ponadto, zarząd wojewódzki odpowiada za przygotowanie projektów budżetu PZŁ na dany rok oraz prowadzenie sprawozdań finansowych i statystycznych. Istotnym obowiązkiem zarządu jest monitorowanie stanu gospodarki łowieckiej na terenie swojego województwa i raportowanie tych informacji Wojewódzkiej Radzie Łowieckiej. Organ ten może również podejmować decyzje administracyjne dotyczące gospodarki łowieckiej oraz wydawać opinie na temat projektów ustaw i rozporządzeń związanych z łowiectwem.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj zarząd wojewódzki w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę Z

zobacz pełną listę haseł

zaśnieżyć się

o cietrzewiach: zagrzebywać się w śniegu podczas dużych mrozów.

zastawianie lufami

stosowany (jednak nie zalecany) przez niektórych myśliwych sposób strzelania do ruchomego celu, polegający na wycelowaniu w miejsce, w którym spodziewany jest zwierz, i oddaniu strzału w (...)

zew

ryk jelenia byka podczas rykowiska.

zdołować

strzelić poniżej celu.

zniesienie

złożenie jajka przez ptaka w gnieździe.

zasadzanie głuszca

wieczorne umiejscowienie zapadającego głuszca.

żeremie

gniazdo bobrów zbudowane z gałęzi wraz z przyległym odcinkiem rzeki zagrodzonym tamą.

zarzynać

o wilku: zabijać swoją zdobycz.

zbarczyć

postrzelić ptaka w skrzydło.

zaciąg

opóźniony wystrzał spowodowany nierównomiernym i powolnym spalaniem się prochu (część spala się dopiero w przewodzie lufy): powoduje, że strzał jest nieskuteczny.