Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: zarząd wojewódzki

zarząd wojewódzki

organ wykonawczy Wojewódzkiej Rady Łowieckiej. Składa się z przewodniczącego, dwóch zastępców, sekretarza i skarbnika. Do zadań zarządu wojewódzkiego należy prowadzenie działalności PZŁ na szczeblu województwa.

Zarząd wojewódzki jest organem wykonawczym Wojewódzkiej Rady Łowieckiej, będącej najwyższym organem władzy łowieckiej na obszarze danego województwa. Składa się z przewodniczącego, dwóch zastępców, sekretarza i skarbnika, powoływanych na trzyletnią kadencję przez Wojewódzką Radę Łowiecką. Głównym zadaniem zarządu jest prowadzenie działalności Polskiego Związku Łowieckiego na szczeblu województwa. Oprócz tego ma on obowiązek reprezentowania PZŁ w kontaktach z innymi organizacjami i instytucjami oraz realizować uchwały i postanowienia Wojewódzkiej Rady Łowieckiej oraz innych organów PZŁ.

Ponadto, zarząd wojewódzki odpowiada za przygotowanie projektów budżetu PZŁ na dany rok oraz prowadzenie sprawozdań finansowych i statystycznych. Istotnym obowiązkiem zarządu jest monitorowanie stanu gospodarki łowieckiej na terenie swojego województwa i raportowanie tych informacji Wojewódzkiej Radzie Łowieckiej. Organ ten może również podejmować decyzje administracyjne dotyczące gospodarki łowieckiej oraz wydawać opinie na temat projektów ustaw i rozporządzeń związanych z łowiectwem.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj zarząd wojewódzki w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę Z

zobacz pełną listę haseł

zabawca

pies gończy, który nic mogąc odnaleźć tropu gonionej zwierzyny szuka i głosi przez dłuższy czas w jednym miejscu.

zgrzebła

inaczej cieki.

zasiadka

sposób polowania polegający na oczekiwaniu w ukryciu na zwierzynę.

zezwolenie na odstrzał indywidualny

druk, który jest jedynym dokumentem uprawniającym myśliwego do indywidualnego polowania, wydawany przez dzierżawcę obwodu.

zaołowienie luf

osadzenie się resztek ołowiu na powierzchni przewodu lufy. Należy usuwać go za pomocą szczotki mosiężnej oraz specjalnego płynu do odołowiania luf.

zaczep zamkowy

urządzenie w broni myśliwskiej powtarzalnej, zabezpieczające zamek przed wypadnięciem w czasie otwierania go.

zapady

wieczorne przyloty kogutów głuszców na tokowisko.

zacios

znak wykonany przez myśliwego nożem na drzewie w celu zaznaczenia miejsca strzału.

złożenie się

przyjęcie przez myśliwego prawidłowej postawy strzeleckiej.

żmijka

lis o czarnym włosiu na podbrzuszu.