Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: zostać w ogniu

zostać w ogniu

o zwierzynie: po celnym strzale padać na miejscu.

Zostać w ogniu to termin używany w łowiectwie, który oznacza, że zwierzyna po celnym strzale pada na miejscu. Jest to jeden z najbardziej pożądanych rezultatów strzału, ponieważ oznacza, że zwierzyna nie uciekła i nie trzeba jej szukać. Zostać w ogniu oznacza również, że zwierzyna jest całkowicie bezbronna i nie ma szans na ucieczkę.

Strzelanie do zwierzyny w celu jej zabicia lub odstraszenia jest często konieczne w łowiectwie. Aby osiągnąć pożądany rezultat, strzelec musi być bardzo dobrze przygotowany i mieć odpowiednie umiejętności. Strzelanie do zwierzyny wymaga precyzyjnego celowania i doskonałego opanowania broni. Jeśli strzelec ma odpowiednie umiejętności, może osiągnąć pożądany rezultat - zostać w ogniu.

Kiedy strzelec trafia celnie, zwierzyna pada na miejscu i nie ma szans na ucieczkę. Jest to dla myśliwego bardzo satysfakcjonujące doświadczenie, ponieważ oznacza, że jego cel był precyzyjny i skuteczny. Zostać w ogniu jest również ważne dla myśliwego ze względu na bezpieczeństwo - jeśli zwierzyna nie ucieka, nikt nie jest narażony na ryzyko.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj zostać w ogniu w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę Z

zobacz pełną listę haseł

zbarczyć

postrzelić ptaka w skrzydło.

żubrzyca

samica żubra.

zając szarak, zając szarak (Lepus europaeus L.)

gatunek z rzędu zajęczaków. Długość ciała 50-63 cm, ogona 8-11,5 cm, ciężar 3-5,5 kg. Ubarwienie: Wierzch ciała szarobrązowy, boki rudawe, spód ciała i ogona biały, końce uszu i (...)

zrulować

o zającu: zostać w ogniu.

zatrop

miejsce w pobliżu tropu wejściowego. Dobre stanowisko przy polowaniu na odyńca, który ruszony często uderza pod trop.

zwietrzyć

o zwierzynie lub psie myśliwskim: wyczuć woń człowieka lub zwierzyny.

zielonka

młoda kuropatwa w pierwszym upierzeniu.

zakład

zob. miot.

zapady

wieczorne przyloty kogutów głuszców na tokowisko.

zastawianie lufami

stosowany (jednak nie zalecany) przez niektórych myśliwych sposób strzelania do ruchomego celu, polegający na wycelowaniu w miejsce, w którym spodziewany jest zwierz, i oddaniu strzału w (...)