Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: zgraja

zgraja, zgraja, wataha

stado wilków.

Zgraja to grupa wilków, zazwyczaj składająca się z samca alfa, samicy alfa i ich potomstwa. Samce alfa charakteryzują się większą siłą i agresją niż samice oraz są odpowiedzialne za ochronę stada. Samice alfa natomiast zajmują się wychowaniem młodych wilków i zapewnieniem im pożywienia. Stada wilków mogą składać się z kilku rodzin, które współpracują tworząc jedną grupę. Wilki w stadzie przejmują różne role w celu zapewnienia bezpieczeństwa i przetrwania całej grupy. Można obserwować silne więzi emocjonalne i społeczne między członkami stada, które sprawiają, że wilki starają się trzymać razem dla wzajemnej ochrony. Komunikują się ze sobą za pomocą różnych dźwięków, takich jak piski, skomlenia czy warczenie. Stado wilków może okazać bardzo dużą lojalność wobec swoich członków oraz bronić ich przed niebezpieczeństwem.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj zgraja w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę Z

zobacz pełną listę haseł

zapady

wieczorne przyloty kogutów głuszców na tokowisko.

zrulować

o zającu: zostać w ogniu.

zezwolenie na odstrzał indywidualny

druk, który jest jedynym dokumentem uprawniającym myśliwego do indywidualnego polowania, wydawany przez dzierżawcę obwodu.

żmijka

lis o czarnym włosiu na podbrzuszu.

żerować

o zwierzynie: zdobywać pokarm.

zając szarak, zając szarak (Lepus europaeus L.)

gatunek z rzędu zajęczaków. Długość ciała 50-63 cm, ogona 8-11,5 cm, ciężar 3-5,5 kg. Ubarwienie: Wierzch ciała szarobrązowy, boki rudawe, spód ciała i ogona biały, końce uszu i (...)

zimowisko

miejsce, gdzie ptaki wędrowne spędzają zimę.

żeremie

gniazdo bobrów zbudowane z gałęzi wraz z przyległym odcinkiem rzeki zagrodzonym tamą.

zasięg

1) granica skutecznego strzału; dla śrutu wynosi 40 m, dla pocisku kulowego wystrzelonego z luf gładkich 60 m, a z gwintowanych 200 m;
2) granica występowania lub gniazdowania jakiegoś (...)

zlatywać

o kogucie głuszca: sfruwać w czasie toków z drzewa na ziemię do kur.