Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: zgraja

zgraja, zgraja, wataha

stado wilków.

Zgraja to termin używany do określenia stada wilków. Zazwyczaj składa się z samca alfa, samicy alfa i ich potomstwa. Samce alfa są silniejsze i bardziej agresywne niż samice, a także odpowiedzialne za ochronę stada. Samice alfa są odpowiedzialne za wychowanie młodych wilków i zapewnienie im pożywienia. Stado wilków może składać się z kilku rodzin, które łączą się w jedną grupę.

Wilki w stadzie dzielą się na role, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i przetrwanie. Samce alfa są odpowiedzialne za ochronę stada przed drapieżnikami i innymi zagrożeniami. Samice alfa są odpowiedzialne za wychowanie młodych wilków i dostarczanie im pożywienia. Młode wilki są odpowiedzialne za poszukiwanie pożywienia i pomoc w obronie stada.

Wilki w stadzie mają silną więź emocjonalną i społeczną. Wilki czują się bezpieczniej w grupie, dlatego też starają się trzymać razem. Wilki mogą również komunikować się ze sobą poprzez różne sygnały, takie jak piski, skomlenia lub warczenia. Stado wilków może być bardzo lojalne wobec swoich członków i bronić ich przed niebezpieczeństwem.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj zgraja w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę Z

zobacz pełną listę haseł

zgrzebła

inaczej cieki.

żmijka

lis o czarnym włosiu na podbrzuszu.

zestrzał

miejsce, w którym znajdował się zwierz w momencie trafienia go pociskiem. Zestrzał należy dokładnie sprawdzić szukając farby, ścinki i kawałków kości.

zabawca

pies gończy, który nic mogąc odnaleźć tropu gonionej zwierzyny szuka i głosi przez dłuższy czas w jednym miejscu.

zgasić

ubić zwierza czystym strzałem.

zakład

zob. miot.

złom

1) obłamana gałązka typowego dla danej kniei drzewa (nic wolno ucinać nożem), najczęściej jedlina, wręczana myśliwemu po strzeleniu grubej zwierzyny. Umaczany w farbie zwierza złomie (...)

żer

naturalny pokarm zdobywany przez zwierzynę w łowisku.

zabiegać

podbiegać na spotkanie z będącym w ruchu zwierzem (dozwolone wyłącznie podczas polowalń indywidualnych).

złamać broń

o myśliwskiej broni łamanej: otworzyć ją w celu załadowania lub rozładowania.