Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: zatrop

zatrop

miejsce w pobliżu tropu wejściowego. Dobre stanowisko przy polowaniu na odyńca, który ruszony często uderza pod trop.

Zatrop to miejsce w pobliżu tropu wejściowego, które jest szczególnie przydatne podczas polowania na odyńca. Odyńce są zwierzętami, które często uderzają pod trop, gdy są ruszone. Zatrop jest dobrym miejscem do polowania na te zwierzęta, ponieważ pozwala myśliwemu lepiej obserwować i śledzić trop.

Zatrop może być wykorzystywany w połączeniu z innymi technikami polowania, takimi jak namioty lub pułapki. Myśliwi mogą ustawić namiot lub pułapkę w pobliżu tropu wejściowego, aby mieć lepszy dostęp do odyńca. Mogą również ustawić zatrop w pobliżu tropu wejściowego, aby mieć lepszy widok na zwierzę i łatwiej je śledzić.

Myśliwi mogą również wykorzystać zatrop do przechwytywania odyńca. Mogą ustawić pułapkę lub namiot w pobliżu tropu wejściowego i ustawić zatrop w odległości kilku metrów od nich. Gdy odynek będzie przechodził przez trop wejściowy, myśliwi będą mogli go łatwo śledzić i przechwycić.

Zatrop to ważna technika polowania na odyńca, która pozwala myśliwym lepiej obserwować i śledzić trop oraz przechwytywać odynce. Jest to szczególnie przydatne dla myśliwych, którzy chcą skutecznie polować na te zwierzęta.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj zatrop w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę Z

zobacz pełną listę haseł

żubr, żubr (Bison bonasus L.)

gatunek z rzędu parzystokopytnych żyjący w polskich lasach. Największy ze ssaków, długość ciała 2,6-3,5 m, wysokość w kłębie 185-200 cm, ciężar 800-1000 kg. Wyraźny dymorfizm (...)

zarzynać

o wilku: zabijać swoją zdobycz.

żubrzyca

samica żubra.

zwyczaje łowieckie

niepisane nakazy i zakazy powstałe na przestrzeni dziejów, które każdy myśliwy powinien przestrzegać. Do zwyczajów łowieckich zaliczamy chrzest myśliwski, pasowanie, pokot, sygnały (...)

zaśnieżyć się

o cietrzewiach: zagrzebywać się w śniegu podczas dużych mrozów.

zrzut

pojedyncza tyka poroża zrzucona przez samca jeleniowatych.

zające

rodzina ssaków; w Polsce występuje szarak, bielak i królik.

zamek

mechanizm w broni myśliwskiej umożliwiający załadowanie, rozładowanie, odpalanie i wyciągnięcie łuski.

zgraja, zgraja, wataha

stado wilków.

zgórować

trafić powyżej celu.