Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: zatrop

zatrop

miejsce w pobliżu tropu wejściowego. Dobre stanowisko przy polowaniu na odyńca, który ruszony często uderza pod trop.

Zatrop to miejsce w pobliżu tropu wejściowego, które jest szczególnie przydatne podczas polowania na odyńca. Odyńce są zwierzętami, które często uderzają pod trop, gdy są ruszone. Zatrop jest dobrym miejscem do polowania na te zwierzęta, ponieważ pozwala myśliwemu lepiej obserwować i śledzić trop.

Zatrop może być wykorzystywany w połączeniu z innymi technikami polowania, takimi jak namioty lub pułapki. Myśliwi mogą ustawić namiot lub pułapkę w pobliżu tropu wejściowego, aby mieć lepszy dostęp do odyńca. Mogą również ustawić zatrop w pobliżu tropu wejściowego, aby mieć lepszy widok na zwierzę i łatwiej je śledzić.

Myśliwi mogą również wykorzystać zatrop do przechwytywania odyńca. Mogą ustawić pułapkę lub namiot w pobliżu tropu wejściowego i ustawić zatrop w odległości kilku metrów od nich. Gdy odynek będzie przechodził przez trop wejściowy, myśliwi będą mogli go łatwo śledzić i przechwycić.

Zatrop to ważna technika polowania na odyńca, która pozwala myśliwym lepiej obserwować i śledzić trop oraz przechwytywać odynce. Jest to szczególnie przydatne dla myśliwych, którzy chcą skutecznie polować na te zwierzęta.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj zatrop w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę Z

zobacz pełną listę haseł

żerowisko

miejsce żerowania zwierzyny.

zierniki

oczy ptaków.

zielonka

młoda kuropatwa w pierwszym upierzeniu.

zostać w ogniu

o zwierzynie: po celnym strzale padać na miejscu.

zając szarak, zając szarak (Lepus europaeus L.)

gatunek z rzędu zajęczaków. Długość ciała 50-63 cm, ogona 8-11,5 cm, ciężar 3-5,5 kg. Ubarwienie: Wierzch ciała szarobrązowy, boki rudawe, spód ciała i ogona biały, końce uszu i (...)

zew

ryk jelenia byka podczas rykowiska.

zaczep zamkowy

urządzenie w broni myśliwskiej powtarzalnej, zabezpieczające zamek przed wypadnięciem w czasie otwierania go.

złożenie się

przyjęcie przez myśliwego prawidłowej postawy strzeleckiej.

zaciąg

opóźniony wystrzał spowodowany nierównomiernym i powolnym spalaniem się prochu (część spala się dopiero w przewodzie lufy): powoduje, że strzał jest nieskuteczny.

zgryzać

o zwierzynie płowej: obgryzać pędy młodych drzewek i krzewów.