Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: zatrop

zatrop

miejsce w pobliżu tropu wejściowego. Dobre stanowisko przy polowaniu na odyńca, który ruszony często uderza pod trop.

Zatrop to miejsce w pobliżu tropu wejściowego, które jest szczególnie przydatne podczas polowania na odyńca. Odyńce są zwierzętami, które często uderzają pod trop, gdy są ruszone. Zatrop jest dobrym miejscem do polowania na te zwierzęta, ponieważ pozwala myśliwemu lepiej obserwować i śledzić trop.

Zatrop może być wykorzystywany w połączeniu z innymi technikami polowania, takimi jak namioty lub pułapki. Myśliwi mogą ustawić namiot lub pułapkę w pobliżu tropu wejściowego, aby mieć lepszy dostęp do odyńca. Mogą również ustawić zatrop w pobliżu tropu wejściowego, aby mieć lepszy widok na zwierzę i łatwiej je śledzić.

Myśliwi mogą również wykorzystać zatrop do przechwytywania odyńca. Mogą ustawić pułapkę lub namiot w pobliżu tropu wejściowego i ustawić zatrop w odległości kilku metrów od nich. Gdy odynek będzie przechodził przez trop wejściowy, myśliwi będą mogli go łatwo śledzić i przechwycić.

Zatrop to ważna technika polowania na odyńca, która pozwala myśliwym lepiej obserwować i śledzić trop oraz przechwytywać odynce. Jest to szczególnie przydatne dla myśliwych, którzy chcą skutecznie polować na te zwierzęta.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj zatrop w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę Z

zobacz pełną listę haseł

zarząd koła

organ wybierany przez walne zebranie i składa się z przewodniczącego, łowczego, sekretarza i skarbnika. Do zadań zarządu koła należy prowadzenie działalności koła.

zastawianie lufami

stosowany (jednak nie zalecany) przez niektórych myśliwych sposób strzelania do ruchomego celu, polegający na wycelowaniu w miejsce, w którym spodziewany jest zwierz, i oddaniu strzału w (...)

złom

1) obłamana gałązka typowego dla danej kniei drzewa (nic wolno ucinać nożem), najczęściej jedlina, wręczana myśliwemu po strzeleniu grubej zwierzyny. Umaczany w farbie zwierza złomie (...)

zasadzanie głuszca

wieczorne umiejscowienie zapadającego głuszca.

zezwolenie na odstrzał indywidualny

druk, który jest jedynym dokumentem uprawniającym myśliwego do indywidualnego polowania, wydawany przez dzierżawcę obwodu.

zwierzyna drobna

lisy, ząjące, króliki, borsuki, jenoty, kuny, wydry, piżmaki, tchórze, wiewiórki oraz wszystkie ptaki łowne z wyjątkiem dropia.

zgryzać

o zwierzynie płowej: obgryzać pędy młodych drzewek i krzewów.

zające

rodzina ssaków; w Polsce występuje szarak, bielak i królik.

zamek

mechanizm w broni myśliwskiej umożliwiający załadowanie, rozładowanie, odpalanie i wyciągnięcie łuski.

zgórować

trafić powyżej celu.