Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: zloty

zloty

gromadzenie się ptaków w jednym miejscu o świcie lub wieczorem (na żerowiskach lub na odpoczynek).

Zloty to zjawisko, które występuje u ptaków. Jest to gromadzenie się ptaków w jednym miejscu o świcie lub wieczorem. Zazwyczaj odbywa się to na żerowiskach lub na odpoczynek. Zloty są częścią naturalnego cyklu życia ptaków i służą do zapewnienia im bezpieczeństwa oraz dostarczenia pożywienia.

Ptaki gromadzą się w zlotach, aby chronić się przed drapieżnikami i innymi zagrożeniami. Gdy ptaki są w grupie, mają większą szansę na przeżycie, ponieważ mogą ostrzegać innych o nadchodzącym niebezpieczeństwie. Ptaki również gromadzą się w zlotach, aby dostarczyć sobie pożywienia. Wielu ptaków poluje na owady i inne małe stworzenia, które są łatwiejsze do złapania w dużej grupie.

Zloty służą również do odpoczynku i relaksu. Ptaki potrzebują czasu na regenerację i odpoczynek po długim lotowaniu lub polowaniu. Zloty służą również do wymiany informacji między ptakami, takich jak informacje o pożywieniu lub miejscach do odpoczynku.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj zloty w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę Z

zobacz pełną listę haseł

zastawianie lufami

stosowany (jednak nie zalecany) przez niektórych myśliwych sposób strzelania do ruchomego celu, polegający na wycelowaniu w miejsce, w którym spodziewany jest zwierz, i oddaniu strzału w (...)

żerować

o zwierzynie: zdobywać pokarm.

zwierzyna

zwierzęta żyjące na wolności uznane przez ustawę za gatunki łowne, posiadające okresy ochronne i okresy dozwolonych na nie polowań. Stan podstawowych gatunków zwierzyny łownej w Polsce w (...)

zapady

wieczorne przyloty kogutów głuszców na tokowisko.

zjazd delegatów

zob. Polski Związek Łowiecki.

zasięg

1) granica skutecznego strzału; dla śrutu wynosi 40 m, dla pocisku kulowego wystrzelonego z luf gładkich 60 m, a z gwintowanych 200 m;
2) granica występowania lub gniazdowania jakiegoś (...)

złamać się

o ptaku trafionym czystym strzałem.

zacios

znak wykonany przez myśliwego nożem na drzewie w celu zaznaczenia miejsca strzału.

zwierzyna gruba

łosie, jelenie daniele, muflony, sarny, rysie, wilki, dziki i dropie.

zające

rodzina ssaków; w Polsce występuje szarak, bielak i królik.