Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: zloty

zloty

gromadzenie się ptaków w jednym miejscu o świcie lub wieczorem (na żerowiskach lub na odpoczynek).

Zloty to zjawisko charakterystyczne dla ptaków, polegające na gromadzeniu się w dużej liczbie w jednym miejscu o świcie lub wieczorem. Te spotkania ptaków zazwyczaj odbywają się na żerowiskach lub miejscach do odpoczynku. Zloty są istotną częścią naturalnego cyklu życia ptaków, pełniąc funkcję zapewnienia bezpieczeństwa oraz zdobywania pożywienia. Gromadząc się w zlotach, ptaki wzmacniają swoją pozycję obronną przed drapieżnikami i innymi zagrożeniami, co zwiększa ich szanse na przeżycie. Dodatkowo, obecność innych osobników ułatwia zdobycie pokarmu - również poprzez polowanie na owady i inne małe stworzenia. Zloty służą także jako czas odpoczynku i regeneracji po długotrwałym wysiłku lotniczym czy polowaniu. Ponadto, stanowią doskonałą okazję do wymiany informacji między ptakami, takich jak informacje o pożywieniu czy odpowiednich miejscach do odpoczynku.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj zloty w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę Z

zobacz pełną listę haseł

złom

1) obłamana gałązka typowego dla danej kniei drzewa (nic wolno ucinać nożem), najczęściej jedlina, wręczana myśliwemu po strzeleniu grubej zwierzyny. Umaczany w farbie zwierza złomie (...)

zwietrzyć

o zwierzynie lub psie myśliwskim: wyczuć woń człowieka lub zwierzyny.

zierniki

oczy ptaków.

zgasić

ubić zwierza czystym strzałem.

żubr, żubr (Bison bonasus L.)

gatunek z rzędu parzystokopytnych żyjący w polskich lasach. Największy ze ssaków, długość ciała 2,6-3,5 m, wysokość w kłębie 185-200 cm, ciężar 800-1000 kg. Wyraźny dymorfizm (...)

żer

naturalny pokarm zdobywany przez zwierzynę w łowisku.

zaciąg

opóźniony wystrzał spowodowany nierównomiernym i powolnym spalaniem się prochu (część spala się dopiero w przewodzie lufy): powoduje, że strzał jest nieskuteczny.

zwrotka

każda z czterech części pieśni głuszca.

zarząd koła

organ wybierany przez walne zebranie i składa się z przewodniczącego, łowczego, sekretarza i skarbnika. Do zadań zarządu koła należy prowadzenie działalności koła.

zwierzyna drobna

lisy, ząjące, króliki, borsuki, jenoty, kuny, wydry, piżmaki, tchórze, wiewiórki oraz wszystkie ptaki łowne z wyjątkiem dropia.