Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: zloty

zloty

gromadzenie się ptaków w jednym miejscu o świcie lub wieczorem (na żerowiskach lub na odpoczynek).

Zloty to zjawisko charakterystyczne dla ptaków, polegające na gromadzeniu się w dużej liczbie w jednym miejscu o świcie lub wieczorem. Te spotkania ptaków zazwyczaj odbywają się na żerowiskach lub miejscach do odpoczynku. Zloty są istotną częścią naturalnego cyklu życia ptaków, pełniąc funkcję zapewnienia bezpieczeństwa oraz zdobywania pożywienia. Gromadząc się w zlotach, ptaki wzmacniają swoją pozycję obronną przed drapieżnikami i innymi zagrożeniami, co zwiększa ich szanse na przeżycie. Dodatkowo, obecność innych osobników ułatwia zdobycie pokarmu - również poprzez polowanie na owady i inne małe stworzenia. Zloty służą także jako czas odpoczynku i regeneracji po długotrwałym wysiłku lotniczym czy polowaniu. Ponadto, stanowią doskonałą okazję do wymiany informacji między ptakami, takich jak informacje o pożywieniu czy odpowiednich miejscach do odpoczynku.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj zloty w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę Z

zobacz pełną listę haseł

zwierzyna drobna

lisy, ząjące, króliki, borsuki, jenoty, kuny, wydry, piżmaki, tchórze, wiewiórki oraz wszystkie ptaki łowne z wyjątkiem dropia.

złożenie się

przyjęcie przez myśliwego prawidłowej postawy strzeleckiej.

zasadzanie głuszca

wieczorne umiejscowienie zapadającego głuszca.

żer

naturalny pokarm zdobywany przez zwierzynę w łowisku.

zestrzał

miejsce, w którym znajdował się zwierz w momencie trafienia go pociskiem. Zestrzał należy dokładnie sprawdzić szukając farby, ścinki i kawałków kości.

zew

ryk jelenia byka podczas rykowiska.

zakład

zob. miot.

zaznaczanie strzału

charakterystyczna reakcja ruchowa zwierzyny na miejsce trafienia jej. Od tego zależy czas i sposób poszukiwania postrzałka.

zachodzić

o myśliwych i nagance: udawać się na swoje stanowiska.

zasiadka

sposób polowania polegający na oczekiwaniu w ukryciu na zwierzynę.