Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: zastawianie lufami

zastawianie lufami

stosowany (jednak nie zalecany) przez niektórych myśliwych sposób strzelania do ruchomego celu, polegający na wycelowaniu w miejsce, w którym spodziewany jest zwierz, i oddaniu strzału w momencie jego ukazania się.

Zastawianie lufami jest techniką strzelania, która polega na wycelowaniu w miejsce, w którym spodziewany jest zwierz, i oddaniu strzału w momencie jego ukazania się. Jest to technika stosowana przez niektórych myśliwych, choć nie jest ona zalecana. Technika ta może być stosowana w sytuacjach, gdy zwierz jest trudny do dostrzeżenia lub gdy myśliwy chce zmniejszyć ryzyko spłoszenia zwierzęcia.

Aby skutecznie zastawić lufy, myśliwy musi dobrze poznać teren i miejsce, w którym może pojawić się zwierz. Musi on również dobrze ocenić swoje szanse na trafienie celu oraz odpowiednio wycelować broń. Myśliwy powinien również uważać na innych myśliwych i osoby postronne, aby uniknąć nieszczęśliwego wypadku.

Zastawianie lufami może być skuteczną techniką strzelania, jeśli jest ona stosowana przez dobrze przeszkolonego myśliwego. Jednak ze względu na ryzyko nieszczęśliwego wypadku i spłoszenia zwierzyny, ta technika powinna być stosowana tylko w ostateczności.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj zastawianie lufami w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę Z

zobacz pełną listę haseł

zgórować

trafić powyżej celu.

zaznaczanie strzału

charakterystyczna reakcja ruchowa zwierzyny na miejsce trafienia jej. Od tego zależy czas i sposób poszukiwania postrzałka.

zostać w ogniu

o zwierzynie: po celnym strzale padać na miejscu.

zrulować

o zającu: zostać w ogniu.

zgasić

ubić zwierza czystym strzałem.

żerować

o zwierzynie: zdobywać pokarm.

zimowisko

miejsce, gdzie ptaki wędrowne spędzają zimę.

zgraja, zgraja, wataha

stado wilków.

zapady

wieczorne przyloty kogutów głuszców na tokowisko.

zarząd koła

organ wybierany przez walne zebranie i składa się z przewodniczącego, łowczego, sekretarza i skarbnika. Do zadań zarządu koła należy prowadzenie działalności koła.