Definicja hasła: zastawianie lufami
- zastawianie lufami
stosowany (jednak nie zalecany) przez niektórych myśliwych sposób strzelania do ruchomego celu, polegający na wycelowaniu w miejsce, w którym spodziewany jest zwierz, i oddaniu strzału w momencie jego ukazania się.
Zastawianie lufami to technika strzelecka wykorzystywana przez niektórych myśliwych, polegająca na wycelowaniu w miejsce, gdzie spodziewany jest zwierz i oddaniu strzału w momencie jego ukazania się. Jest ona stosowana w sytuacjach, gdy zwierz jest trudny do dostrzeżenia lub gdy myśliwy chce zmniejszyć ryzyko spłoszenia zwierzęcia. Aby skutecznie zastawić lufy, wymagane jest dogłębne poznanie terenu oraz miejsca, w którym może pojawić się zwierz. Dodatkowo, myśliwy musi dobrze ocenić swoje szanse na trafienie celu oraz odpowiednio wycelować broń. Konieczna jest także ostrożność względem innych myśliwych i osób postronnych, aby uniknąć nieszczęśliwego wypadku. Pomimo skuteczności tej techniki w rękach dobrze przeszkolonego myśliwego, ze względu na ryzyko nieszczęśliwego wypadku i spłoszenia zwierzyny zaleca się stosowanie jej tylko w ostateczności.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj zastawianie lufami w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę Z
- zarząd główny
organ wykonawczy Naczelnej Rady Łowieckiej. Składa się z przewodniczącego, dwóch zastępców, sekretarza i skarbnika. Do zadań zarządu głównego należy prowadzenie działalności (...)
- zapady
wieczorne przyloty kogutów głuszców na tokowisko.
- zniesienie
złożenie jajka przez ptaka w gnieździe.
- zielonogłowy
kaczor krzyżówki.
- zastawianie lufami
stosowany (jednak nie zalecany) przez niektórych myśliwych sposób strzelania do ruchomego celu, polegający na wycelowaniu w miejsce, w którym spodziewany jest zwierz, i oddaniu strzału w (...)
- żerowisko
miejsce żerowania zwierzyny.
- zalegać
o zwierzynie grubej: zatrzymywać się na odpoczynek.
- zezwolenie na odstrzał indywidualny
druk, który jest jedynym dokumentem uprawniającym myśliwego do indywidualnego polowania, wydawany przez dzierżawcę obwodu.
- zaołowienie luf
osadzenie się resztek ołowiu na powierzchni przewodu lufy. Należy usuwać go za pomocą szczotki mosiężnej oraz specjalnego płynu do odołowiania luf.