Definicja hasła: zastawianie lufami
- zastawianie lufami
stosowany (jednak nie zalecany) przez niektórych myśliwych sposób strzelania do ruchomego celu, polegający na wycelowaniu w miejsce, w którym spodziewany jest zwierz, i oddaniu strzału w momencie jego ukazania się.
Zastawianie lufami jest techniką strzelania, która polega na wycelowaniu w miejsce, w którym spodziewany jest zwierz, i oddaniu strzału w momencie jego ukazania się. Jest to technika stosowana przez niektórych myśliwych, choć nie jest ona zalecana. Technika ta może być stosowana w sytuacjach, gdy zwierz jest trudny do dostrzeżenia lub gdy myśliwy chce zmniejszyć ryzyko spłoszenia zwierzęcia.
Aby skutecznie zastawić lufy, myśliwy musi dobrze poznać teren i miejsce, w którym może pojawić się zwierz. Musi on również dobrze ocenić swoje szanse na trafienie celu oraz odpowiednio wycelować broń. Myśliwy powinien również uważać na innych myśliwych i osoby postronne, aby uniknąć nieszczęśliwego wypadku.
Zastawianie lufami może być skuteczną techniką strzelania, jeśli jest ona stosowana przez dobrze przeszkolonego myśliwego. Jednak ze względu na ryzyko nieszczęśliwego wypadku i spłoszenia zwierzyny, ta technika powinna być stosowana tylko w ostateczności.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj zastawianie lufami w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę Z
- zgórować
trafić powyżej celu.
- zaznaczanie strzału
charakterystyczna reakcja ruchowa zwierzyny na miejsce trafienia jej. Od tego zależy czas i sposób poszukiwania postrzałka.
- zostać w ogniu
o zwierzynie: po celnym strzale padać na miejscu.
- zrulować
o zającu: zostać w ogniu.
- zgasić
ubić zwierza czystym strzałem.
- żerować
o zwierzynie: zdobywać pokarm.
- zimowisko
miejsce, gdzie ptaki wędrowne spędzają zimę.
- zgraja, zgraja, wataha
stado wilków.
- zapady
wieczorne przyloty kogutów głuszców na tokowisko.
- zarząd koła
organ wybierany przez walne zebranie i składa się z przewodniczącego, łowczego, sekretarza i skarbnika. Do zadań zarządu koła należy prowadzenie działalności koła.