Definicja hasła: zwierzyna drobna
- zwierzyna drobna
lisy, ząjące, króliki, borsuki, jenoty, kuny, wydry, piżmaki, tchórze, wiewiórki oraz wszystkie ptaki łowne z wyjątkiem dropia.
Zwierzyna drobna to grupa zwierząt, które są uprawnione do polowania. Zaliczają się do niej głównie gryzonie, takie jak lisy, zające, króliki, borsuki, jenoty, kuny i wydry. Do tej grupy zalicza się również piżmaki oraz tchórze. Oprócz tych gatunków do zwierzyny drobnej zalicza się również wszystkie ptaki łowne z wyjątkiem dropia.
Polowanie na zwierzynę drobną jest bardzo popularne wśród myśliwych. Jest to doskonała okazja do ćwiczenia umiejętności strzeleckich i poznawania terenu. Polowanie na te gatunki może być również doskonałym sposobem na odpoczynek i relaks po ciężkim dniu pracy.
Polowanie na zwierzynę drobną może być również świetnym sposobem na pozyskanie mięsa i skór do celów konsumpcyjnych. Mięso z tych gatunków jest smaczne i pożywne, a skóry służą do produkcji odzieży i obuwia. Polowanie na te gatunki może być również doskonałym sposobem na ochronę upraw i inwentarza przed szkodnikami.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj zwierzyna drobna w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę Z
- zarząd główny
organ wykonawczy Naczelnej Rady Łowieckiej. Składa się z przewodniczącego, dwóch zastępców, sekretarza i skarbnika. Do zadań zarządu głównego należy prowadzenie działalności (...)
- zając szarak, zając szarak (Lepus europaeus L.)
gatunek z rzędu zajęczaków. Długość ciała 50-63 cm, ogona 8-11,5 cm, ciężar 3-5,5 kg. Ubarwienie: Wierzch ciała szarobrązowy, boki rudawe, spód ciała i ogona biały, końce uszu i (...)
- zamek
mechanizm w broni myśliwskiej umożliwiający załadowanie, rozładowanie, odpalanie i wyciągnięcie łuski.
- zdołować
strzelić poniżej celu.
- zrulować
o zającu: zostać w ogniu.
- zachodzić
o myśliwych i nagance: udawać się na swoje stanowiska.
- złaja, złaja, łaja
1) kilka sfor ogarów;
2) większa liczba dzikarzy.
- zwierzyna czarna
dziki.
- Zbrojovka
fabryka broni w Brnie produkująca broń myśliwską: dubeltówki, nadlufki, knitejówki i sztucery.