Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: zalegać

zalegać

o zwierzynie grubej: zatrzymywać się na odpoczynek.

Zaleganie to zachowanie, które można zaobserwować u wielu gatunków zwierząt, w tym u zwierzyny grubej. Jest to proces, w którym zwierzę zatrzymuje się na odpoczynek. Zaleganie jest często widoczne w przyrodzie, gdy zwierzęta szukają bezpiecznego miejsca do odpoczynku. Zazwyczaj jest to miejsce, w którym mogą one być poza zasięgiem drapieżników lub innych niebezpieczeństw.

Zaleganie jest szczególnie widoczne u zwierzyny grubej, ponieważ te zwierzęta mają tendencję do siedzenia w jednym miejscu przez długi czas. Mogą one po prostu usiąść i obserwować otoczenie przez kilka godzin lub nawet dni. Zaleganie jest również czasami widoczne u innych gatunków, takich jak ptaki lub ssaki, ale najbardziej charakterystyczne dla zwierzyny grubej.

Zaleganie może być również użyteczne dla myśliwych i łowców. Może ono pomóc im w określeniu miejsca, w którym można upolować określony gatunek zwierzyny. Ponadto myśliwi mogą również skorzystać ze zlegania, aby lepiej poznać swoje ofiary i lepiej przygotować się do polowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj zalegać w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę Z

zobacz pełną listę haseł

zalegać

o zwierzynie grubej: zatrzymywać się na odpoczynek.

zastawianie lufami

stosowany (jednak nie zalecany) przez niektórych myśliwych sposób strzelania do ruchomego celu, polegający na wycelowaniu w miejsce, w którym spodziewany jest zwierz, i oddaniu strzału w (...)

żyłka myśliwska

zamiłowanie do polowania.

zimowisko

miejsce, gdzie ptaki wędrowne spędzają zimę.

zarzynać

o wilku: zabijać swoją zdobycz.

zgórować

trafić powyżej celu.

zestrzał

miejsce, w którym znajdował się zwierz w momencie trafienia go pociskiem. Zestrzał należy dokładnie sprawdzić szukając farby, ścinki i kawałków kości.

złamać się

o ptaku trafionym czystym strzałem.

zwietrzyć

o zwierzynie lub psie myśliwskim: wyczuć woń człowieka lub zwierzyny.

zające

rodzina ssaków; w Polsce występuje szarak, bielak i królik.