Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: zalegać

zalegać

o zwierzynie grubej: zatrzymywać się na odpoczynek.

Zaleganie to zachowanie, które można zaobserwować u wielu gatunków zwierząt, w tym u zwierzyny grubej. Jest to proces, w którym zwierzę zatrzymuje się na odpoczynek. Zaleganie jest często widoczne w przyrodzie, gdy zwierzęta szukają bezpiecznego miejsca do odpoczynku. Zazwyczaj jest to miejsce, w którym mogą one być poza zasięgiem drapieżników lub innych niebezpieczeństw.

Zaleganie jest szczególnie widoczne u zwierzyny grubej, ponieważ te zwierzęta mają tendencję do siedzenia w jednym miejscu przez długi czas. Mogą one po prostu usiąść i obserwować otoczenie przez kilka godzin lub nawet dni. Zaleganie jest również czasami widoczne u innych gatunków, takich jak ptaki lub ssaki, ale najbardziej charakterystyczne dla zwierzyny grubej.

Zaleganie może być również użyteczne dla myśliwych i łowców. Może ono pomóc im w określeniu miejsca, w którym można upolować określony gatunek zwierzyny. Ponadto myśliwi mogą również skorzystać ze zlegania, aby lepiej poznać swoje ofiary i lepiej przygotować się do polowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj zalegać w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę Z

zobacz pełną listę haseł

zgrzebła

inaczej cieki.

zarząd wojewódzki

organ wykonawczy Wojewódzkiej Rady Łowieckiej. Składa się z przewodniczącego, dwóch zastępców, sekretarza i skarbnika. Do zadań zarządu wojewódzkiego należy prowadzenie działalności (...)

zierniki

oczy ptaków.

zagniazdowniki

ptaki, których pisklęta po wykluciu się z jaj wkrótce opuszczają gniazdo i rozpoczynają samodzielnie zdobywać pokarm.

zbarczyć

postrzelić ptaka w skrzydło.

zgasić

ubić zwierza czystym strzałem.

zarząd koła

organ wybierany przez walne zebranie i składa się z przewodniczącego, łowczego, sekretarza i skarbnika. Do zadań zarządu koła należy prowadzenie działalności koła.

zrzut

pojedyncza tyka poroża zrzucona przez samca jeleniowatych.

zimowisko

miejsce, gdzie ptaki wędrowne spędzają zimę.

zacinać się

1) o wyżle: w czasie okładania pola nagle zastygać w stójce;
2) o broni: niesprawność uniemożliwiająca chwilowe jej użycie.