Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: zabiegać

zabiegać

podbiegać na spotkanie z będącym w ruchu zwierzem (dozwolone wyłącznie podczas polowalń indywidualnych).

Zabiegać to technika polowania, która polega na podbieganiu do zwierzęcia w ruchu. Jest to dozwolone tylko w przypadku polowań indywidualnych. Zabiegacze muszą być bardzo ostrożni, aby nie spłoszyć zwierzęcia i nie zaszkodzić mu.

Aby skutecznie zabiegać, łowca musi mieć dobrą orientację w terenie i wiedzieć, jak porusza się dany gatunek zwierzęcia. Musi również wiedzieć, jak daleko może się zbliżyć do zwierzęcia, aby je nie spłoszyć. Łowca powinien również mieć odpowiedni sprzęt, taki jak lornetka lub luneta, aby móc obserwować zwierzęta i określić ich położenie.

Podczas zabiegania łowca powinien być cicho i ostrożny, aby nie spłoszyć zwierząt. Powinien również unikać szybkiego poruszania się i starać się poruszać się powoli i ostrożnie. Jeśli łowca chce ustrzelić zwierzę, powinien mieć odpowiedni sprzęt strzelecki i umiejętności strzeleckie, aby móc skutecznie trafić cel.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj zabiegać w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę Z

zobacz pełną listę haseł

zarzynać

o wilku: zabijać swoją zdobycz.

zakład

zob. miot.

zatrop

miejsce w pobliżu tropu wejściowego. Dobre stanowisko przy polowaniu na odyńca, który ruszony często uderza pod trop.

żubr, żubr (Bison bonasus L.)

gatunek z rzędu parzystokopytnych żyjący w polskich lasach. Największy ze ssaków, długość ciała 2,6-3,5 m, wysokość w kłębie 185-200 cm, ciężar 800-1000 kg. Wyraźny dymorfizm (...)

zgórować

trafić powyżej celu.

zarząd wojewódzki

organ wykonawczy Wojewódzkiej Rady Łowieckiej. Składa się z przewodniczącego, dwóch zastępców, sekretarza i skarbnika. Do zadań zarządu wojewódzkiego należy prowadzenie działalności (...)

złaja, złaja, łaja

1) kilka sfor ogarów;
2) większa liczba dzikarzy.

zalegać

o zwierzynie grubej: zatrzymywać się na odpoczynek.

zimowisko

miejsce, gdzie ptaki wędrowne spędzają zimę.

zwierzyna czarna

dziki.