Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: zgryzać

zgryzać

o zwierzynie płowej: obgryzać pędy młodych drzewek i krzewów.

Zgryzanie jest procesem, który polega na obgryzaniu pędów młodych drzewek i krzewów przez zwierzynę płową. Jest to naturalny mechanizm, który pozwala zwierzętom na dostosowanie się do środowiska. Zgryzanie jest szczególnie ważne dla zwierzyny płowej, ponieważ pozwala jej na zdobywanie pożywienia i schronienia.

Zgryzanie może być wykonywane przez różne gatunki zwierzyny płowej, w tym jelenie, sarny, daniele i inne. Zazwyczaj zaczyna się od obgryzania młodych gałązek i liści, a następnie przechodzi do obgryzania mocniejszych części drzewa. Zgryzanie może być wykonywane przez samce lub samice, a także przez młode osobniki.

Zgryzanie ma wpływ na środowisko naturalne, ponieważ pozwala zwierzętom na dostosowanie się do warunków panujących w okolicy. Może to prowadzić do lepszej jakości gleby i większej ilości roślinności w okolicy. Zgryzanie może również pomóc w utrzymaniu równowagi ekologicznej poprzez ograniczenie liczebności gatunku i ochronę innych gatunków roślin i zwierząt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj zgryzać w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę Z

zobacz pełną listę haseł

zwierzyna gruba

łosie, jelenie daniele, muflony, sarny, rysie, wilki, dziki i dropie.

zielonogłowy

kaczor krzyżówki.

żer

naturalny pokarm zdobywany przez zwierzynę w łowisku.

zarzynać

o wilku: zabijać swoją zdobycz.

zaczep zamkowy

urządzenie w broni myśliwskiej powtarzalnej, zabezpieczające zamek przed wypadnięciem w czasie otwierania go.

żeremie

gniazdo bobrów zbudowane z gałęzi wraz z przyległym odcinkiem rzeki zagrodzonym tamą.

żmijka

lis o czarnym włosiu na podbrzuszu.

zestrzał

miejsce, w którym znajdował się zwierz w momencie trafienia go pociskiem. Zestrzał należy dokładnie sprawdzić szukając farby, ścinki i kawałków kości.

zgrzebła

inaczej cieki.

zezwolenie na odstrzał indywidualny

druk, który jest jedynym dokumentem uprawniającym myśliwego do indywidualnego polowania, wydawany przez dzierżawcę obwodu.