Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: aport

aport

przynoszenie na rozkaz przez psa ubitej zwierany drobnej i oddawanie jej do rąk myśliwego.

Aport to jedna z podstawowych umiejętności, które powinien opanować każdy pies myśliwski. Polega ona na przynoszeniu na rozkaz przez psa ubitej zwierzyny drobnej i oddawanie jej do rąk myśliwego. Aportowanie jest szczególnie istotne w kontekście polowania, ponieważ pozwala psu wykonywać swoje obowiązki. Może być wykonywane zarówno na lądzie, jak i w wodzie. W przypadku aportu na lądzie, pies musi najpierw odnaleźć upolowaną zwierzynę i przynieść ją do myśliwego. W przypadku aportu w wodzie, pies ma za zadanie znaleźć upolowaną rybę i przeprowadzić ją do brzegu. Aby nauczyć psa aportowania, trzeba go odpowiednio wyszkolić, zaczynając od prostych ćwiczeń, takich jak przywoływanie psa na rozkaz i nagradzanie go za każde poprawne wykonanie polecenia. Następnie można stopniowo zwiększać trudności ćwiczeń, aby pies mógł opanować bardziej skomplikowane techniki aportowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj aport w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę A

zobacz pełną listę haseł

aportowanie

przynoszenie przez psa myśliwskiego strzelonej zwierzyny lub postrzałków,

albinizm, bielactwo

wrodzony brak barwnika u osobników gatunku, którego przedstawiciele są normalnie ubarwieni. Skóra zwierząt dotkniętych a. jest biała, włosy białe, upierzenie ptaków białe, tęczówka oka (...)

ambona

stanowisko myśliwskie stałe lub przenośne, o wysokości kilku metrów, składające się z platformy z ławeczką i drabiny. A. może być pokryta dachem lub bez dachu; wykonana jest przeważnie (...)

aporter

pies myśliwski ułożony do aportowania zwierzyny.

automat

broń myśliwska samopowtarzalna, zarówno śrutowa Jak i kulowa. Najbardziej znane są automaty belgijskiej firmy FN. W automacie usunięcie wystrzelonej łuski, ponowne załadowanie i (...)

Artemida

grecka bogini łowów, dziewicza opiekunka zwierząt, utożsamiana z rzymską boginią Dianą, córka Zeusa i Latony. Ulubionym miejscem łowów Artemidy była górzysta Arkadia.

atak

szybki ruch psa myśliwskiego w kierunku zwierzyny lub odwrotnie, zwierzyny w kierunku psa lub myśliwego

arkebuz, arkebuz, arkabuz

jedna z pierwszych ręcznych broni palnych o stosunkowo długiej lufie (lub dwóch lufach). Wynaleziony w XIV w., powszechnie używany w XV i XVI w. W Polsce został wprowadzony przez Stefana (...)

atawizm

zjawisko sporadycznego występowania w organizmie cech dla niego nietypowych, charakterystycznych jednak dla jego dalekich przodków.

antabka, antabka, bączek

metalowy uchwyt umieszczony pod lufą i podłożem do mocowania paska