Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: aportowanie

aportowanie

przynoszenie przez psa myśliwskiego strzelonej zwierzyny lub postrzałków,

Aportowanie jest jedną z najważniejszych umiejętności, które musi opanować pies myśliwski. Jest to proces, w którym pies przynosi strzeloną zwierzynę lub postrzałki do myśliwego. Aportowanie może być wykonywane na lądzie lub w wodzie. W przypadku aportowania na lądzie, pies musi szukać i znaleźć strzeloną zwierzynę, a następnie przynieść ją do myśliwego. W przypadku aportowania w wodzie, pies musi pływać do miejsca, gdzie została strzelona zwierzyna i przynieść ją do myśliwego.

Aby nauczyć psa aportowania, trzeba go odpowiednio wytresować. Najpierw trzeba nauczyć psa podstawowych komend takich jak „siad” i „leżeć”. Następnie trzeba go nauczyć chodzenia na smyczy i reagowania na polecenia myśliwego. Kolejnym krokiem jest nauka aportowania. Można to osiągnąć poprzez ćwiczenia takie jak rzucanie piłki lub innych przedmiotów i nagradzanie psa za ich przynoszenie. Po kilku tygodniach treningu pies powinien być w stanie aportować strzeloną zwierzynę lub postrzałki bez problemu.

Aportowanie jest bardzo ważną umiejętnością dla psów myśliwskich i może być uznane za oznakę dobrego wyszkolenia. Pies, który potrafi aportować, może być bardzo pomocny dla myśliwego podczas polowań i pozwoli mu cieszyć się pełnią sukcesu po strzeleniu zwierzyny.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj aportowanie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę A

zobacz pełną listę haseł

aportowanie

przynoszenie przez psa myśliwskiego strzelonej zwierzyny lub postrzałków,

antabka, antabka, bączek

metalowy uchwyt umieszczony pod lufą i podłożem do mocowania paska

arkebuz, arkebuz, arkabuz

jedna z pierwszych ręcznych broni palnych o stosunkowo długiej lufie (lub dwóch lufach). Wynaleziony w XIV w., powszechnie używany w XV i XVI w. W Polsce został wprowadzony przez Stefana (...)

amunicja myśliwska

naboje do broni myśliwskiej; dzieli się na śrutową i kulową. A. śrutowa przeznaczona jest do broni myśliwskiej o lufach gładkich i służy do polowania na zwierzynę drobną oraz duże (...)

Akteon

mitologiczny myśliwy, uczeń centaura Chirona. Zazdrosna o myśliwskie sukcesy Artemida zamieniła go w jelenia i skazała na rozszarpanie przez jego własne psy.

automat

broń myśliwska samopowtarzalna, zarówno śrutowa Jak i kulowa. Najbardziej znane są automaty belgijskiej firmy FN. W automacie usunięcie wystrzelonej łuski, ponowne załadowanie i (...)

ambona

stanowisko myśliwskie stałe lub przenośne, o wysokości kilku metrów, składające się z platformy z ławeczką i drabiny. A. może być pokryta dachem lub bez dachu; wykonana jest przeważnie (...)

albinizm, bielactwo

wrodzony brak barwnika u osobników gatunku, którego przedstawiciele są normalnie ubarwieni. Skóra zwierząt dotkniętych a. jest biała, włosy białe, upierzenie ptaków białe, tęczówka oka (...)

apel

karność, posłuszeństwo psa myśliwskiego.

anonser

pies myśliwski ułożony do anonsowania.