Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: albinos

albinos

osobnik posiadający cechy albinizmu.

Albinos to osobnik, który posiada cechy albinizmu. Albinizm jest zaburzeniem genetycznym, w którym organizm nie produkuje pigmentu melaniny. W rezultacie skóra, włosy i oczy są bardzo jasne. Albinosy są bardzo rzadkie wśród ludzi, ale czasami można je spotkać wśród zwierząt.

U zwierząt albinosy są często oznaczane jako osobniki o białej sierści lub piórach, a także o białych lub żółtych oczach. Mogą one pojawiać się u różnych gatunków zwierząt, w tym ptaków, ssaków i gadów. Niektóre gatunki zwierząt mają więcej albinosów niż inne. Na przykład albinosy są często spotykane u łabędzi niemych i pawianów.

Albinosy mogą mieć trudności ze znalezieniem pożywienia i unikaniem drapieżników ze względu na ich jasny kolor. Mogą one również cierpieć na problemy ze wzrokiem spowodowane brakiem pigmentu melaniny w oku. Z tego powodu albinosy czasami mają trudności z przeżyciem w dzikim środowisku.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj albinos w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę A

zobacz pełną listę haseł

aporter

pies myśliwski ułożony do aportowania zwierzyny.

atawizm

zjawisko sporadycznego występowania w organizmie cech dla niego nietypowych, charakterystycznych jednak dla jego dalekich przodków.

ambona

stanowisko myśliwskie stałe lub przenośne, o wysokości kilku metrów, składające się z platformy z ławeczką i drabiny. A. może być pokryta dachem lub bez dachu; wykonana jest przeważnie (...)

anons

1) zawiadomienie myśliwego przez psa o odznalezieniu dochodzonej zwierzyny,
2) powrót psa do myśliwego od znalezionej w gąszczu zwierzyny.

arkebuz, arkebuz, arkabuz

jedna z pierwszych ręcznych broni palnych o stosunkowo długiej lufie (lub dwóch lufach). Wynaleziony w XIV w., powszechnie używany w XV i XVI w. W Polsce został wprowadzony przez Stefana (...)

amunicja myśliwska

naboje do broni myśliwskiej; dzieli się na śrutową i kulową. A. śrutowa przeznaczona jest do broni myśliwskiej o lufach gładkich i służy do polowania na zwierzynę drobną oraz duże (...)

Akteon

mitologiczny myśliwy, uczeń centaura Chirona. Zazdrosna o myśliwskie sukcesy Artemida zamieniła go w jelenia i skazała na rozszarpanie przez jego własne psy.

Anson - Deeley

angielska firma produkująca śrutową broń myśliwską. garnek A. D. był wzorcem dla zamków zastosowanych w nowoczesnej broni śrutowej.

albinizm, bielactwo

wrodzony brak barwnika u osobników gatunku, którego przedstawiciele są normalnie ubarwieni. Skóra zwierząt dotkniętych a. jest biała, włosy białe, upierzenie ptaków białe, tęczówka oka (...)

antabka, antabka, bączek

metalowy uchwyt umieszczony pod lufą i podłożem do mocowania paska