Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: albinos

albinos

osobnik posiadający cechy albinizmu.

Albinos to osobnik, który posiada cechy albinizmu. Albinizm jest zaburzeniem genetycznym, w którym organizm nie produkuje pigmentu melaniny. W rezultacie skóra, włosy i oczy są bardzo jasne. Albinosy są bardzo rzadkie wśród ludzi, ale czasami można je spotkać wśród zwierząt.

U zwierząt albinosy są często oznaczane jako osobniki o białej sierści lub piórach, a także o białych lub żółtych oczach. Mogą one pojawiać się u różnych gatunków zwierząt, w tym ptaków, ssaków i gadów. Niektóre gatunki zwierząt mają więcej albinosów niż inne. Na przykład albinosy są często spotykane u łabędzi niemych i pawianów.

Albinosy mogą mieć trudności ze znalezieniem pożywienia i unikaniem drapieżników ze względu na ich jasny kolor. Mogą one również cierpieć na problemy ze wzrokiem spowodowane brakiem pigmentu melaniny w oku. Z tego powodu albinosy czasami mają trudności z przeżyciem w dzikim środowisku.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj albinos w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę A

zobacz pełną listę haseł

Anson - Deeley

angielska firma produkująca śrutową broń myśliwską. garnek A. D. był wzorcem dla zamków zastosowanych w nowoczesnej broni śrutowej.

arkebuz, arkebuz, arkabuz

jedna z pierwszych ręcznych broni palnych o stosunkowo długiej lufie (lub dwóch lufach). Wynaleziony w XIV w., powszechnie używany w XV i XVI w. W Polsce został wprowadzony przez Stefana (...)

albinizm, bielactwo

wrodzony brak barwnika u osobników gatunku, którego przedstawiciele są normalnie ubarwieni. Skóra zwierząt dotkniętych a. jest biała, włosy białe, upierzenie ptaków białe, tęczówka oka (...)

antenaire

nazwa sokoła schwytanego w okresie od stycznia do marca.

ambona

stanowisko myśliwskie stałe lub przenośne, o wysokości kilku metrów, składające się z platformy z ławeczką i drabiny. A. może być pokryta dachem lub bez dachu; wykonana jest przeważnie (...)

Artemida

grecka bogini łowów, dziewicza opiekunka zwierząt, utożsamiana z rzymską boginią Dianą, córka Zeusa i Latony. Ulubionym miejscem łowów Artemidy była górzysta Arkadia.

aport

przynoszenie na rozkaz przez psa ubitej zwierany drobnej i oddawanie jej do rąk myśliwego.

automat

broń myśliwska samopowtarzalna, zarówno śrutowa Jak i kulowa. Najbardziej znane są automaty belgijskiej firmy FN. W automacie usunięcie wystrzelonej łuski, ponowne załadowanie i (...)

aklimatyzacja

przystosowanie się organizmu do nowego środowiska, innych warunków siedliskowych oraz stosunków międzygatunkowych; często powoduje zmiany fizjologiczne i morfologiczne oraz zmusza organizm do (...)

aportowanie

przynoszenie przez psa myśliwskiego strzelonej zwierzyny lub postrzałków,