Definicja hasła: automat
- automat
broń myśliwska samopowtarzalna, zarówno śrutowa Jak i kulowa. Najbardziej znane są automaty belgijskiej firmy FN. W automacie usunięcie wystrzelonej łuski, ponowne załadowanie i naciągnięcie mechanizmu kurkowego następuje wskutek ciśnienia gazów prochowych.
Automaty są jednym z najbardziej popularnych rodzajów broni myśliwskiej. Są one samopowtarzalne, co oznacza, że po wystrzeleniu jednego pocisku, mechanizm kurkowy automatycznie naciąga się i załadowuje kolejny pocisk. Najbardziej znane automaty to te produkowane przez belgijską firmę FN. Automaty mogą być śrutowe lub kulowe, w zależności od rodzaju amunicji używanej do strzelania.
Automaty są wyposażone w system usuwania wystrzelonych łusek, który działa na podstawie ciśnienia gazów prochowych. Po wystrzeleniu pocisku, gazy prochowe są wykorzystywane do usunięcia łuski i naciągnięcia mechanizmu kurkowego, aby załadować kolejny pocisk. Automaty są bardzo skuteczne i szybkie w strzelaniu, dlatego są tak popularne wśród myśliwych.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj automat w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę A
- aporter
pies myśliwski ułożony do aportowania zwierzyny.
- albinizm, bielactwo
wrodzony brak barwnika u osobników gatunku, którego przedstawiciele są normalnie ubarwieni. Skóra zwierząt dotkniętych a. jest biała, włosy białe, upierzenie ptaków białe, tęczówka oka (...)
- awantaż
odchylenie kolby w prawo lub w lewo w stosunku do osi luf .
- anons
1) zawiadomienie myśliwego przez psa o odznalezieniu dochodzonej zwierzyny,
2) powrót psa do myśliwego od znalezionej w gąszczu zwierzyny.
- apel
karność, posłuszeństwo psa myśliwskiego.
- aport
przynoszenie na rozkaz przez psa ubitej zwierany drobnej i oddawanie jej do rąk myśliwego.
- aklimatyzacja
przystosowanie się organizmu do nowego środowiska, innych warunków siedliskowych oraz stosunków międzygatunkowych; często powoduje zmiany fizjologiczne i morfologiczne oraz zmusza organizm do (...)
- atak
szybki ruch psa myśliwskiego w kierunku zwierzyny lub odwrotnie, zwierzyny w kierunku psa lub myśliwego
- atawizm
zjawisko sporadycznego występowania w organizmie cech dla niego nietypowych, charakterystycznych jednak dla jego dalekich przodków.