Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: anons

anons

1) zawiadomienie myśliwego przez psa o odznalezieniu dochodzonej zwierzyny,
2) powrót psa do myśliwego od znalezionej w gąszczu zwierzyny.

Anons jest ważnym elementem polowania, ponieważ pozwala myśliwemu wiedzieć, gdzie znajduje się zwierzyna. Jest to szczególnie ważne w przypadku trudnych do znalezienia zwierząt, takich jak dziki. Anons jest wykonywany przez psa łowieckiego, który jest wysyłany do polowania na dzikie zwierzęta. Pies musi być wystarczająco silny i szybki, aby móc namierzyć i odnaleźć zwierzynę.

Kiedy pies odnajdzie zwierzynę, wydaje określony dźwięk lub głos, który jest nazywany anonsem. Ten dźwięk może być różny w zależności od rasy psa i sytuacji. Na przykład psy gończe mogą wydawać głośne szczekanie lub skomlenie, podczas gdy psy tropiące mogą wydawać cichsze dźwięki. Dzięki temu myśliwy może usłyszeć anons i wiedzieć, że pies odnalazł zwierzynę.

Po tym, jak pies odnajdzie zwierzynę, wraca do myśliwego i informuje go o swoim odkryciu. Jest to nazywane powrotem anonsu. Powrót anonsu oznacza, że myśliwy może teraz udać się do miejsca, gdzie pies odnalazł zwierzynę i rozpocząć polowanie. Bez anonsu myśliwy nie miałby pojęcia o tym, gdzie szukać zwierzyny i nie miałby szans na jej odnalezienie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj anons w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę A

zobacz pełną listę haseł

albinizm, bielactwo

wrodzony brak barwnika u osobników gatunku, którego przedstawiciele są normalnie ubarwieni. Skóra zwierząt dotkniętych a. jest biała, włosy białe, upierzenie ptaków białe, tęczówka oka (...)

Anson - Deeley

angielska firma produkująca śrutową broń myśliwską. garnek A. D. był wzorcem dla zamków zastosowanych w nowoczesnej broni śrutowej.

anons

1) zawiadomienie myśliwego przez psa o odznalezieniu dochodzonej zwierzyny,
2) powrót psa do myśliwego od znalezionej w gąszczu zwierzyny.

Akteon

mitologiczny myśliwy, uczeń centaura Chirona. Zazdrosna o myśliwskie sukcesy Artemida zamieniła go w jelenia i skazała na rozszarpanie przez jego własne psy.

apel

karność, posłuszeństwo psa myśliwskiego.

antabka, antabka, bączek

metalowy uchwyt umieszczony pod lufą i podłożem do mocowania paska

amunicja myśliwska

naboje do broni myśliwskiej; dzieli się na śrutową i kulową. A. śrutowa przeznaczona jest do broni myśliwskiej o lufach gładkich i służy do polowania na zwierzynę drobną oraz duże (...)

antenaire

nazwa sokoła schwytanego w okresie od stycznia do marca.

ambona

stanowisko myśliwskie stałe lub przenośne, o wysokości kilku metrów, składające się z platformy z ławeczką i drabiny. A. może być pokryta dachem lub bez dachu; wykonana jest przeważnie (...)

aportowanie

przynoszenie przez psa myśliwskiego strzelonej zwierzyny lub postrzałków,