Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: aklimatyzacja

aklimatyzacja

przystosowanie się organizmu do nowego środowiska, innych warunków siedliskowych oraz stosunków międzygatunkowych; często powoduje zmiany fizjologiczne i morfologiczne oraz zmusza organizm do pewnych zmian trybu życia.

Aklimatyzacja to proces przystosowania się organizmów do nowych warunków środowiskowych, co jest istotne w kontekście polowania. Może przejawiać się poprzez zmiany fizjologiczne, jak również morfologiczne, oraz skłaniać do adaptacji nowych strategii łowieckich. Aklimatyzacja może również wpływać na dostosowanie się do relacji międzygatunkowych, jak np. konkurencji o zasoby. W myślistwie odgrywa kluczową rolę, umożliwiając sprawniejsze dostosowanie do środowiska oraz efektywniejsze uprawianie polowań.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj aklimatyzacja w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę A

zobacz pełną listę haseł

apel

karność, posłuszeństwo psa myśliwskiego.

aporter

pies myśliwski ułożony do aportowania zwierzyny.

ambona

stanowisko myśliwskie stałe lub przenośne, o wysokości kilku metrów, składające się z platformy z ławeczką i drabiny. A. może być pokryta dachem lub bez dachu; wykonana jest przeważnie (...)

atawizm

zjawisko sporadycznego występowania w organizmie cech dla niego nietypowych, charakterystycznych jednak dla jego dalekich przodków.

atak

szybki ruch psa myśliwskiego w kierunku zwierzyny lub odwrotnie, zwierzyny w kierunku psa lub myśliwego

antabka, antabka, bączek

metalowy uchwyt umieszczony pod lufą i podłożem do mocowania paska

arkebuz, arkebuz, arkabuz

jedna z pierwszych ręcznych broni palnych o stosunkowo długiej lufie (lub dwóch lufach). Wynaleziony w XIV w., powszechnie używany w XV i XVI w. W Polsce został wprowadzony przez Stefana (...)

anons

1) zawiadomienie myśliwego przez psa o odznalezieniu dochodzonej zwierzyny,
2) powrót psa do myśliwego od znalezionej w gąszczu zwierzyny.

aklimatyzacja

przystosowanie się organizmu do nowego środowiska, innych warunków siedliskowych oraz stosunków międzygatunkowych; często powoduje zmiany fizjologiczne i morfologiczne oraz zmusza organizm do (...)

antenaire

nazwa sokoła schwytanego w okresie od stycznia do marca.