Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: aklimatyzacja

aklimatyzacja

przystosowanie się organizmu do nowego środowiska, innych warunków siedliskowych oraz stosunków międzygatunkowych; często powoduje zmiany fizjologiczne i morfologiczne oraz zmusza organizm do pewnych zmian trybu życia.

Aklimatyzacja jest procesem, który pozwala organizmom przystosować się do nowych warunków środowiskowych. Jest to szczególnie ważne w przypadku łowiectwa, ponieważ myśliwi często muszą przystosować się do zmieniających się warunków środowiska, w którym polują. Aklimatyzacja może być fizjologiczna lub morfologiczna. Fizjologiczna aklimatyzacja oznacza zmiany w funkcjonowaniu organizmu, takie jak zmiany w metabolizmie, oddychaniu i termoregulacji. Morfologiczna aklimatyzacja oznacza zmiany w budowie ciała, takie jak zmiany w rozmiarze i kształcie ciała lub zmiany w strukturze skóry.

Aklimatyzacja może również obejmować zmiany w trybie życia. Na przykład myśliwi mogą musieć dostosować swoje strategie polowania do nowego środowiska, aby móc skutecznie polować na swoje ofiary. Mogą również musieć dostosować swoje techniki polowania do nowego środowiska, aby móc skutecznie je wykorzystać. Aklimatyzacja może również obejmować dostosowanie się do nowych stosunków międzygatunkowych, takich jak relacje między drapieżnikami a ofiarami lub między gatunkami konkurującymi o zasoby.

Aklimatyzacja jest ważnym elementem łowiectwa i może być kluczem do sukcesu myśliwego. Dzięki aklimatyzacji myśliwi mogą lepiej dostosować się do nowego środowiska i skuteczniejsze polować na swoje ofiary. Aklimatyzacja może również pomóc myśliwym uniknąć niebezpieczeństw i lepiej poradzić sobie ze zmiennymi warunkami środowiska.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj aklimatyzacja w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę A

zobacz pełną listę haseł

aportowanie

przynoszenie przez psa myśliwskiego strzelonej zwierzyny lub postrzałków,

aporter

pies myśliwski ułożony do aportowania zwierzyny.

antabka, antabka, bączek

metalowy uchwyt umieszczony pod lufą i podłożem do mocowania paska

awantaż

odchylenie kolby w prawo lub w lewo w stosunku do osi luf .

anons

1) zawiadomienie myśliwego przez psa o odznalezieniu dochodzonej zwierzyny,
2) powrót psa do myśliwego od znalezionej w gąszczu zwierzyny.

aklimatyzacja

przystosowanie się organizmu do nowego środowiska, innych warunków siedliskowych oraz stosunków międzygatunkowych; często powoduje zmiany fizjologiczne i morfologiczne oraz zmusza organizm do (...)

aport

przynoszenie na rozkaz przez psa ubitej zwierany drobnej i oddawanie jej do rąk myśliwego.

amunicja myśliwska

naboje do broni myśliwskiej; dzieli się na śrutową i kulową. A. śrutowa przeznaczona jest do broni myśliwskiej o lufach gładkich i służy do polowania na zwierzynę drobną oraz duże (...)

Anson - Deeley

angielska firma produkująca śrutową broń myśliwską. garnek A. D. był wzorcem dla zamków zastosowanych w nowoczesnej broni śrutowej.

Artemida

grecka bogini łowów, dziewicza opiekunka zwierząt, utożsamiana z rzymską boginią Dianą, córka Zeusa i Latony. Ulubionym miejscem łowów Artemidy była górzysta Arkadia.