Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: aklimatyzacja

aklimatyzacja

przystosowanie się organizmu do nowego środowiska, innych warunków siedliskowych oraz stosunków międzygatunkowych; często powoduje zmiany fizjologiczne i morfologiczne oraz zmusza organizm do pewnych zmian trybu życia.

Aklimatyzacja jest procesem, który pozwala organizmom przystosować się do nowych warunków środowiskowych. Jest to szczególnie ważne w przypadku łowiectwa, ponieważ myśliwi często muszą przystosować się do zmieniających się warunków środowiska, w którym polują. Aklimatyzacja może być fizjologiczna lub morfologiczna. Fizjologiczna aklimatyzacja oznacza zmiany w funkcjonowaniu organizmu, takie jak zmiany w metabolizmie, oddychaniu i termoregulacji. Morfologiczna aklimatyzacja oznacza zmiany w budowie ciała, takie jak zmiany w rozmiarze i kształcie ciała lub zmiany w strukturze skóry.

Aklimatyzacja może również obejmować zmiany w trybie życia. Na przykład myśliwi mogą musieć dostosować swoje strategie polowania do nowego środowiska, aby móc skutecznie polować na swoje ofiary. Mogą również musieć dostosować swoje techniki polowania do nowego środowiska, aby móc skutecznie je wykorzystać. Aklimatyzacja może również obejmować dostosowanie się do nowych stosunków międzygatunkowych, takich jak relacje między drapieżnikami a ofiarami lub między gatunkami konkurującymi o zasoby.

Aklimatyzacja jest ważnym elementem łowiectwa i może być kluczem do sukcesu myśliwego. Dzięki aklimatyzacji myśliwi mogą lepiej dostosować się do nowego środowiska i skuteczniejsze polować na swoje ofiary. Aklimatyzacja może również pomóc myśliwym uniknąć niebezpieczeństw i lepiej poradzić sobie ze zmiennymi warunkami środowiska.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj aklimatyzacja w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę A

zobacz pełną listę haseł

arkebuz, arkebuz, arkabuz

jedna z pierwszych ręcznych broni palnych o stosunkowo długiej lufie (lub dwóch lufach). Wynaleziony w XIV w., powszechnie używany w XV i XVI w. W Polsce został wprowadzony przez Stefana (...)

automat

broń myśliwska samopowtarzalna, zarówno śrutowa Jak i kulowa. Najbardziej znane są automaty belgijskiej firmy FN. W automacie usunięcie wystrzelonej łuski, ponowne załadowanie i (...)

aport

przynoszenie na rozkaz przez psa ubitej zwierany drobnej i oddawanie jej do rąk myśliwego.

aporter

pies myśliwski ułożony do aportowania zwierzyny.

Artemida

grecka bogini łowów, dziewicza opiekunka zwierząt, utożsamiana z rzymską boginią Dianą, córka Zeusa i Latony. Ulubionym miejscem łowów Artemidy była górzysta Arkadia.

antabka, antabka, bączek

metalowy uchwyt umieszczony pod lufą i podłożem do mocowania paska

albinos

osobnik posiadający cechy albinizmu.

Akteon

mitologiczny myśliwy, uczeń centaura Chirona. Zazdrosna o myśliwskie sukcesy Artemida zamieniła go w jelenia i skazała na rozszarpanie przez jego własne psy.

ambona

stanowisko myśliwskie stałe lub przenośne, o wysokości kilku metrów, składające się z platformy z ławeczką i drabiny. A. może być pokryta dachem lub bez dachu; wykonana jest przeważnie (...)

anons

1) zawiadomienie myśliwego przez psa o odznalezieniu dochodzonej zwierzyny,
2) powrót psa do myśliwego od znalezionej w gąszczu zwierzyny.