Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: aklimatyzacja

aklimatyzacja

przystosowanie się organizmu do nowego środowiska, innych warunków siedliskowych oraz stosunków międzygatunkowych; często powoduje zmiany fizjologiczne i morfologiczne oraz zmusza organizm do pewnych zmian trybu życia.

Aklimatyzacja to proces przystosowania się organizmów do nowych warunków środowiskowych, co jest istotne w kontekście polowania. Może przejawiać się poprzez zmiany fizjologiczne, jak również morfologiczne, oraz skłaniać do adaptacji nowych strategii łowieckich. Aklimatyzacja może również wpływać na dostosowanie się do relacji międzygatunkowych, jak np. konkurencji o zasoby. W myślistwie odgrywa kluczową rolę, umożliwiając sprawniejsze dostosowanie do środowiska oraz efektywniejsze uprawianie polowań.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj aklimatyzacja w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę A

zobacz pełną listę haseł

automat

broń myśliwska samopowtarzalna, zarówno śrutowa Jak i kulowa. Najbardziej znane są automaty belgijskiej firmy FN. W automacie usunięcie wystrzelonej łuski, ponowne załadowanie i (...)

awantaż

odchylenie kolby w prawo lub w lewo w stosunku do osi luf .

arkebuz, arkebuz, arkabuz

jedna z pierwszych ręcznych broni palnych o stosunkowo długiej lufie (lub dwóch lufach). Wynaleziony w XIV w., powszechnie używany w XV i XVI w. W Polsce został wprowadzony przez Stefana (...)

albinizm, bielactwo

wrodzony brak barwnika u osobników gatunku, którego przedstawiciele są normalnie ubarwieni. Skóra zwierząt dotkniętych a. jest biała, włosy białe, upierzenie ptaków białe, tęczówka oka (...)

aporter

pies myśliwski ułożony do aportowania zwierzyny.

albinos

osobnik posiadający cechy albinizmu.

aportowanie

przynoszenie przez psa myśliwskiego strzelonej zwierzyny lub postrzałków,

atawizm

zjawisko sporadycznego występowania w organizmie cech dla niego nietypowych, charakterystycznych jednak dla jego dalekich przodków.

apel

karność, posłuszeństwo psa myśliwskiego.

anons

1) zawiadomienie myśliwego przez psa o odznalezieniu dochodzonej zwierzyny,
2) powrót psa do myśliwego od znalezionej w gąszczu zwierzyny.