Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: aport

aport

przynoszenie na rozkaz przez psa ubitej zwierany drobnej i oddawanie jej do rąk myśliwego.

Aport to jedna z podstawowych umiejętności, które powinien opanować każdy pies myśliwski. Polega ona na przynoszeniu na rozkaz przez psa ubitej zwierzyny drobnej i oddawanie jej do rąk myśliwego. Aportowanie jest szczególnie ważne w przypadku psów myśliwskich, ponieważ pozwala im wykonywać swoje obowiązki w polowaniu.

Aportowanie może być wykonywane zarówno na lądzie, jak i w wodzie. W przypadku aportu na lądzie, pies musi najpierw znaleźć upolowaną zwierzynę i przynieść ją do myśliwego. W przypadku aportu w wodzie, pies musi najpierw znaleźć upolowaną rybę i doprowadzić ją do brzegu.

Aby nauczyć psa aportowania, trzeba go odpowiednio wyszkolić. Najlepiej jest zaczynać od prostych ćwiczeń, takich jak przywoływanie psa na rozkaz i nagradzanie go za każde poprawne wykonanie polecenia. Następnie można stopniowo zwiększać trudności ćwiczeń, aby pies mógł opanować bardziej skomplikowane techniki aportowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj aport w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę A

zobacz pełną listę haseł

anonser

pies myśliwski ułożony do anonsowania.

Artemida

grecka bogini łowów, dziewicza opiekunka zwierząt, utożsamiana z rzymską boginią Dianą, córka Zeusa i Latony. Ulubionym miejscem łowów Artemidy była górzysta Arkadia.

antabka, antabka, bączek

metalowy uchwyt umieszczony pod lufą i podłożem do mocowania paska

aportowanie

przynoszenie przez psa myśliwskiego strzelonej zwierzyny lub postrzałków,

albinos

osobnik posiadający cechy albinizmu.

albinizm, bielactwo

wrodzony brak barwnika u osobników gatunku, którego przedstawiciele są normalnie ubarwieni. Skóra zwierząt dotkniętych a. jest biała, włosy białe, upierzenie ptaków białe, tęczówka oka (...)

awantaż

odchylenie kolby w prawo lub w lewo w stosunku do osi luf .

aporter

pies myśliwski ułożony do aportowania zwierzyny.

Akteon

mitologiczny myśliwy, uczeń centaura Chirona. Zazdrosna o myśliwskie sukcesy Artemida zamieniła go w jelenia i skazała na rozszarpanie przez jego własne psy.

apel

karność, posłuszeństwo psa myśliwskiego.