Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: aport

aport

przynoszenie na rozkaz przez psa ubitej zwierany drobnej i oddawanie jej do rąk myśliwego.

Aport to jedna z podstawowych umiejętności, które powinien opanować każdy pies myśliwski. Polega ona na przynoszeniu na rozkaz przez psa ubitej zwierzyny drobnej i oddawanie jej do rąk myśliwego. Aportowanie jest szczególnie istotne w kontekście polowania, ponieważ pozwala psu wykonywać swoje obowiązki. Może być wykonywane zarówno na lądzie, jak i w wodzie. W przypadku aportu na lądzie, pies musi najpierw odnaleźć upolowaną zwierzynę i przynieść ją do myśliwego. W przypadku aportu w wodzie, pies ma za zadanie znaleźć upolowaną rybę i przeprowadzić ją do brzegu. Aby nauczyć psa aportowania, trzeba go odpowiednio wyszkolić, zaczynając od prostych ćwiczeń, takich jak przywoływanie psa na rozkaz i nagradzanie go za każde poprawne wykonanie polecenia. Następnie można stopniowo zwiększać trudności ćwiczeń, aby pies mógł opanować bardziej skomplikowane techniki aportowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj aport w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę A

zobacz pełną listę haseł

arkebuz, arkebuz, arkabuz

jedna z pierwszych ręcznych broni palnych o stosunkowo długiej lufie (lub dwóch lufach). Wynaleziony w XIV w., powszechnie używany w XV i XVI w. W Polsce został wprowadzony przez Stefana (...)

anonser

pies myśliwski ułożony do anonsowania.

aklimatyzacja

przystosowanie się organizmu do nowego środowiska, innych warunków siedliskowych oraz stosunków międzygatunkowych; często powoduje zmiany fizjologiczne i morfologiczne oraz zmusza organizm do (...)

ambona

stanowisko myśliwskie stałe lub przenośne, o wysokości kilku metrów, składające się z platformy z ławeczką i drabiny. A. może być pokryta dachem lub bez dachu; wykonana jest przeważnie (...)

albinos

osobnik posiadający cechy albinizmu.

Akteon

mitologiczny myśliwy, uczeń centaura Chirona. Zazdrosna o myśliwskie sukcesy Artemida zamieniła go w jelenia i skazała na rozszarpanie przez jego własne psy.

albinizm, bielactwo

wrodzony brak barwnika u osobników gatunku, którego przedstawiciele są normalnie ubarwieni. Skóra zwierząt dotkniętych a. jest biała, włosy białe, upierzenie ptaków białe, tęczówka oka (...)

aporter

pies myśliwski ułożony do aportowania zwierzyny.

antabka, antabka, bączek

metalowy uchwyt umieszczony pod lufą i podłożem do mocowania paska

atak

szybki ruch psa myśliwskiego w kierunku zwierzyny lub odwrotnie, zwierzyny w kierunku psa lub myśliwego