Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: aport

aport

przynoszenie na rozkaz przez psa ubitej zwierany drobnej i oddawanie jej do rąk myśliwego.

Aport to jedna z podstawowych umiejętności, które powinien opanować każdy pies myśliwski. Polega ona na przynoszeniu na rozkaz przez psa ubitej zwierzyny drobnej i oddawanie jej do rąk myśliwego. Aportowanie jest szczególnie istotne w kontekście polowania, ponieważ pozwala psu wykonywać swoje obowiązki. Może być wykonywane zarówno na lądzie, jak i w wodzie. W przypadku aportu na lądzie, pies musi najpierw odnaleźć upolowaną zwierzynę i przynieść ją do myśliwego. W przypadku aportu w wodzie, pies ma za zadanie znaleźć upolowaną rybę i przeprowadzić ją do brzegu. Aby nauczyć psa aportowania, trzeba go odpowiednio wyszkolić, zaczynając od prostych ćwiczeń, takich jak przywoływanie psa na rozkaz i nagradzanie go za każde poprawne wykonanie polecenia. Następnie można stopniowo zwiększać trudności ćwiczeń, aby pies mógł opanować bardziej skomplikowane techniki aportowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj aport w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę A

zobacz pełną listę haseł

antabka, antabka, bączek

metalowy uchwyt umieszczony pod lufą i podłożem do mocowania paska

anonser

pies myśliwski ułożony do anonsowania.

aportowanie

przynoszenie przez psa myśliwskiego strzelonej zwierzyny lub postrzałków,

Anson - Deeley

angielska firma produkująca śrutową broń myśliwską. garnek A. D. był wzorcem dla zamków zastosowanych w nowoczesnej broni śrutowej.

aporter

pies myśliwski ułożony do aportowania zwierzyny.

apel

karność, posłuszeństwo psa myśliwskiego.

arkebuz, arkebuz, arkabuz

jedna z pierwszych ręcznych broni palnych o stosunkowo długiej lufie (lub dwóch lufach). Wynaleziony w XIV w., powszechnie używany w XV i XVI w. W Polsce został wprowadzony przez Stefana (...)

albinos

osobnik posiadający cechy albinizmu.

Artemida

grecka bogini łowów, dziewicza opiekunka zwierząt, utożsamiana z rzymską boginią Dianą, córka Zeusa i Latony. Ulubionym miejscem łowów Artemidy była górzysta Arkadia.

amunicja myśliwska

naboje do broni myśliwskiej; dzieli się na śrutową i kulową. A. śrutowa przeznaczona jest do broni myśliwskiej o lufach gładkich i służy do polowania na zwierzynę drobną oraz duże (...)