Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: apel

apel

karność, posłuszeństwo psa myśliwskiego.

Apel to jedna z najważniejszych cech, którą powinien posiadać każdy pies myśliwski. Oznacza ona karność i posłuszeństwo wobec swojego właściciela. Apel jest szczególnie ważny w przypadku psów myśliwskich, ponieważ muszą one być w stanie skutecznie wykonywać polecenia swojego właściciela podczas polowania.

Apel oznacza, że pies myśliwski jest w stanie szybko reagować na polecenia swojego właściciela i wykonywać je bez zbędnego opóźnienia. Pies musi być w stanie szybko i skutecznie reagować na sygnały dawane przez swojego właściciela, aby móc skutecznie polować. Apel oznacza również, że pies myśliwski będzie słuchał poleceń swojego właściciela nawet w trudnych sytuacjach, takich jak gdy zostanie zaskoczony przez ofiarę lub gdy będzie pod presją innych psów.

Aby osiągnąć apel u psa myśliwskiego, musi on być odpowiednio tresowany i szkolony. Właściciele psów myśliwskich powinni regularnie ćwiczyć z psem, aby mógł on nauczyć się reagować na polecenia swojego właściciela. Ćwiczenia te powinny obejmować również sytuacje trudne i stresujące, aby pies mógł nauczyć się reagować na polecenia swojego właściciela nawet pod presją.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj apel w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę A

zobacz pełną listę haseł

antenaire

nazwa sokoła schwytanego w okresie od stycznia do marca.

awantaż

odchylenie kolby w prawo lub w lewo w stosunku do osi luf .

atawizm

zjawisko sporadycznego występowania w organizmie cech dla niego nietypowych, charakterystycznych jednak dla jego dalekich przodków.

aport

przynoszenie na rozkaz przez psa ubitej zwierany drobnej i oddawanie jej do rąk myśliwego.

amunicja myśliwska

naboje do broni myśliwskiej; dzieli się na śrutową i kulową. A. śrutowa przeznaczona jest do broni myśliwskiej o lufach gładkich i służy do polowania na zwierzynę drobną oraz duże (...)

Anson - Deeley

angielska firma produkująca śrutową broń myśliwską. garnek A. D. był wzorcem dla zamków zastosowanych w nowoczesnej broni śrutowej.

antabka, antabka, bączek

metalowy uchwyt umieszczony pod lufą i podłożem do mocowania paska

anons

1) zawiadomienie myśliwego przez psa o odznalezieniu dochodzonej zwierzyny,
2) powrót psa do myśliwego od znalezionej w gąszczu zwierzyny.

aportowanie

przynoszenie przez psa myśliwskiego strzelonej zwierzyny lub postrzałków,

aporter

pies myśliwski ułożony do aportowania zwierzyny.