Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: apel

apel

karność, posłuszeństwo psa myśliwskiego.

Apel to jedna z najważniejszych cech, którą powinien posiadać każdy pies myśliwski. Oznacza on karność i posłuszeństwo wobec swojego właściciela. Apel jest szczególnie ważny w przypadku psów myśliwskich, ponieważ muszą one być w stanie skutecznie wykonywać polecenia swojego właściciela podczas polowania.

Apel oznacza, że pies myśliwski jest w stanie szybko reagować na polecenia swojego właściciela i wykonywać je bez zbędnego opóźnienia. Pies musi być w stanie szybko i skutecznie reagować na sygnały dawane przez swojego właściciela, aby móc skutecznie polować.

Apel oznacza również, że pies myśliwski będzie słuchał poleceń swojego właściciela nawet w trudnych sytuacjach, takich jak gdy zostanie zaskoczony przez ofiarę lub gdy będzie pod presją innych psów.

Aby osiągnąć apel u psa myśliwskiego, musi on być odpowiednio tresowany i szkolony. Właściciele psów myśliwskich powinni regularnie ćwiczyć z psem, aby mógł on nauczyć się reagować na polecenia swojego właściciela. Ćwiczenia te powinny obejmować również sytuacje trudne i stresujące, aby pies mógł nauczyć się reagować na polecenia swojego właściciela nawet pod presją.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj apel w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę A

zobacz pełną listę haseł

aport

przynoszenie na rozkaz przez psa ubitej zwierany drobnej i oddawanie jej do rąk myśliwego.

anons

1) zawiadomienie myśliwego przez psa o odznalezieniu dochodzonej zwierzyny,
2) powrót psa do myśliwego od znalezionej w gąszczu zwierzyny.

albinos

osobnik posiadający cechy albinizmu.

Artemida

grecka bogini łowów, dziewicza opiekunka zwierząt, utożsamiana z rzymską boginią Dianą, córka Zeusa i Latony. Ulubionym miejscem łowów Artemidy była górzysta Arkadia.

albinizm, bielactwo

wrodzony brak barwnika u osobników gatunku, którego przedstawiciele są normalnie ubarwieni. Skóra zwierząt dotkniętych a. jest biała, włosy białe, upierzenie ptaków białe, tęczówka oka (...)

apel

karność, posłuszeństwo psa myśliwskiego.

anonser

pies myśliwski ułożony do anonsowania.

automat

broń myśliwska samopowtarzalna, zarówno śrutowa Jak i kulowa. Najbardziej znane są automaty belgijskiej firmy FN. W automacie usunięcie wystrzelonej łuski, ponowne załadowanie i (...)

amunicja myśliwska

naboje do broni myśliwskiej; dzieli się na śrutową i kulową. A. śrutowa przeznaczona jest do broni myśliwskiej o lufach gładkich i służy do polowania na zwierzynę drobną oraz duże (...)

atak

szybki ruch psa myśliwskiego w kierunku zwierzyny lub odwrotnie, zwierzyny w kierunku psa lub myśliwego