Definicja hasła: antabka
- antabka, antabka, bączek
metalowy uchwyt umieszczony pod lufą i podłożem do mocowania paska
Antabka to metalowy uchwyt umieszczony pod lufą i podłożem broni, służący do mocowania paska. Wykonana z trwałego metalu, ma za zadanie umożliwić łatwe przenoszenie broni oraz montaż dodatkowego sprzętu, takiego jak celowniki optyczne, latarki czy inne akcesoria. Antabka występuje w różnych rozmiarach i kształtach, dostosowanych do różnych rodzajów broni. Może również pełnić funkcję punktu mocowania dla innych akcesoriów łowieckich, takich jak noże lub siekiery. Dzięki swojej wszechstronności stanowi przydatne narzędzie zarówno dla myśliwych, jak i strzelców sportowych.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj antabka w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę A
- anonser
pies myśliwski ułożony do anonsowania.
- albinizm, bielactwo
wrodzony brak barwnika u osobników gatunku, którego przedstawiciele są normalnie ubarwieni. Skóra zwierząt dotkniętych a. jest biała, włosy białe, upierzenie ptaków białe, tęczówka oka (...)
- Anson - Deeley
angielska firma produkująca śrutową broń myśliwską. garnek A. D. był wzorcem dla zamków zastosowanych w nowoczesnej broni śrutowej.
- automat
broń myśliwska samopowtarzalna, zarówno śrutowa Jak i kulowa. Najbardziej znane są automaty belgijskiej firmy FN. W automacie usunięcie wystrzelonej łuski, ponowne załadowanie i (...)
- aport
przynoszenie na rozkaz przez psa ubitej zwierany drobnej i oddawanie jej do rąk myśliwego.
- arkebuz, arkebuz, arkabuz
jedna z pierwszych ręcznych broni palnych o stosunkowo długiej lufie (lub dwóch lufach). Wynaleziony w XIV w., powszechnie używany w XV i XVI w. W Polsce został wprowadzony przez Stefana (...)
- antabka, antabka, bączek
metalowy uchwyt umieszczony pod lufą i podłożem do mocowania paska
- albinos
osobnik posiadający cechy albinizmu.
- awantaż
odchylenie kolby w prawo lub w lewo w stosunku do osi luf .
- Artemida
grecka bogini łowów, dziewicza opiekunka zwierząt, utożsamiana z rzymską boginią Dianą, córka Zeusa i Latony. Ulubionym miejscem łowów Artemidy była górzysta Arkadia.