Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: antabka

antabka, antabka, bączek

metalowy uchwyt umieszczony pod lufą i podłożem do mocowania paska

Antabka to metalowy uchwyt, który służy do mocowania paska do broni. Jest on umieszczony zarówno pod lufą, jak i podłożem broni. Antabka jest wykonana z trwałego metalu, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne. Uchwyt ten jest dostępny w różnych rozmiarach i kształtach, aby pasował do różnych rodzajów broni.

Antabka ma kilka zastosowań. Przede wszystkim służy do mocowania paska do broni, co umożliwia łatwe przenoszenie jej. Ponadto uchwyt ten może być używany do montażu dodatkowego sprzętu, takiego jak celowniki optyczne, latarki i inne akcesoria. Antabka może również służyć jako punkt mocowania dla innych akcesoriów łowieckich, takich jak noże lub siekiery.

Antabka jest bardzo przydatnym narzędziem dla myśliwych i strzelców sportowych. Umożliwia ona łatwe przenoszenie broni oraz montaż dodatkowego sprzętu i akcesoriów łowieckich. Dzięki temu myśliwi mogą skuteczniej polować i strzelcy sportowi mogą lepiej celować.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj antabka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę A

zobacz pełną listę haseł

albinos

osobnik posiadający cechy albinizmu.

arkebuz, arkebuz, arkabuz

jedna z pierwszych ręcznych broni palnych o stosunkowo długiej lufie (lub dwóch lufach). Wynaleziony w XIV w., powszechnie używany w XV i XVI w. W Polsce został wprowadzony przez Stefana (...)

atak

szybki ruch psa myśliwskiego w kierunku zwierzyny lub odwrotnie, zwierzyny w kierunku psa lub myśliwego

albinizm, bielactwo

wrodzony brak barwnika u osobników gatunku, którego przedstawiciele są normalnie ubarwieni. Skóra zwierząt dotkniętych a. jest biała, włosy białe, upierzenie ptaków białe, tęczówka oka (...)

anonser

pies myśliwski ułożony do anonsowania.

aport

przynoszenie na rozkaz przez psa ubitej zwierany drobnej i oddawanie jej do rąk myśliwego.

antabka, antabka, bączek

metalowy uchwyt umieszczony pod lufą i podłożem do mocowania paska

automat

broń myśliwska samopowtarzalna, zarówno śrutowa Jak i kulowa. Najbardziej znane są automaty belgijskiej firmy FN. W automacie usunięcie wystrzelonej łuski, ponowne załadowanie i (...)

atawizm

zjawisko sporadycznego występowania w organizmie cech dla niego nietypowych, charakterystycznych jednak dla jego dalekich przodków.

aporter

pies myśliwski ułożony do aportowania zwierzyny.