Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: antabka

antabka, antabka, bączek

metalowy uchwyt umieszczony pod lufą i podłożem do mocowania paska

Antabka to metalowy uchwyt, który służy do mocowania paska do broni. Jest on umieszczony zarówno pod lufą, jak i podłożem broni. Antabka jest wykonana z trwałego metalu, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne. Uchwyt ten jest dostępny w różnych rozmiarach i kształtach, aby pasował do różnych rodzajów broni.

Antabka ma kilka zastosowań. Przede wszystkim służy do mocowania paska do broni, co umożliwia łatwe przenoszenie jej. Ponadto uchwyt ten może być używany do montażu dodatkowego sprzętu, takiego jak celowniki optyczne, latarki i inne akcesoria. Antabka może również służyć jako punkt mocowania dla innych akcesoriów łowieckich, takich jak noże lub siekiery.

Antabka jest bardzo przydatnym narzędziem dla myśliwych i strzelców sportowych. Umożliwia ona łatwe przenoszenie broni oraz montaż dodatkowego sprzętu i akcesoriów łowieckich. Dzięki temu myśliwi mogą skuteczniej polować i strzelcy sportowi mogą lepiej celować.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj antabka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę A

zobacz pełną listę haseł

albinos

osobnik posiadający cechy albinizmu.

aport

przynoszenie na rozkaz przez psa ubitej zwierany drobnej i oddawanie jej do rąk myśliwego.

aportowanie

przynoszenie przez psa myśliwskiego strzelonej zwierzyny lub postrzałków,

Akteon

mitologiczny myśliwy, uczeń centaura Chirona. Zazdrosna o myśliwskie sukcesy Artemida zamieniła go w jelenia i skazała na rozszarpanie przez jego własne psy.

aklimatyzacja

przystosowanie się organizmu do nowego środowiska, innych warunków siedliskowych oraz stosunków międzygatunkowych; często powoduje zmiany fizjologiczne i morfologiczne oraz zmusza organizm do (...)

Artemida

grecka bogini łowów, dziewicza opiekunka zwierząt, utożsamiana z rzymską boginią Dianą, córka Zeusa i Latony. Ulubionym miejscem łowów Artemidy była górzysta Arkadia.

atak

szybki ruch psa myśliwskiego w kierunku zwierzyny lub odwrotnie, zwierzyny w kierunku psa lub myśliwego

arkebuz, arkebuz, arkabuz

jedna z pierwszych ręcznych broni palnych o stosunkowo długiej lufie (lub dwóch lufach). Wynaleziony w XIV w., powszechnie używany w XV i XVI w. W Polsce został wprowadzony przez Stefana (...)

amunicja myśliwska

naboje do broni myśliwskiej; dzieli się na śrutową i kulową. A. śrutowa przeznaczona jest do broni myśliwskiej o lufach gładkich i służy do polowania na zwierzynę drobną oraz duże (...)

aporter

pies myśliwski ułożony do aportowania zwierzyny.