Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: aporter

aporter

pies myśliwski ułożony do aportowania zwierzyny.

Aporter - pies myśliwski ułożony do aportowania zwierzyny.

Aporter to pies myśliwski, specjalnie szkolony do przynoszenia upolowanej zwierzyny do myśliwego. Jest to jedna z najbardziej cenionych ras psów myśliwskich, ze względu na swoją inteligencję, wytrwałość oraz odwagę w polowaniu na duże zwierzęta. Głównym zadaniem aportera jest przynoszenie zwierzyny po jej upolowaniu, co jest szczególnie istotne w przypadku dużych zwierząt, takich jak dziki, jelenie czy lisy.

Aportery są psy o silnej budowie ciała i odpornym umaszczeniu, co pozwala im na pracę w różnorodnych warunkach atmosferycznych. Ich gruba sierść chroni je przed deszczem i śniegiem, a silne kończyny pozwalają im poruszać się po trudnym terenie. Są niezwykle posłuszne i oddane swoim właścicielom, chętnie wykonują polecenia i cechuje je wierność wobec opiekunów.

Ponadto, aportery są też bardzo towarzyskie i lubią spędzać czas ze swoimi właścicielami. Mają żywy temperament i potrzebują codziennej aktywności fizycznej oraz mentalnej. Ich inteligencja sprawia, że są także podatne na szkolenie, co czyni je nie tylko świetnymi pomocnikami podczas polowań, ale również wspaniałymi towarzyszami domowymi dla aktywnych rodzin.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj aporter w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę A

zobacz pełną listę haseł

albinizm, bielactwo

wrodzony brak barwnika u osobników gatunku, którego przedstawiciele są normalnie ubarwieni. Skóra zwierząt dotkniętych a. jest biała, włosy białe, upierzenie ptaków białe, tęczówka oka (...)

awantaż

odchylenie kolby w prawo lub w lewo w stosunku do osi luf .

anonser

pies myśliwski ułożony do anonsowania.

ambona

stanowisko myśliwskie stałe lub przenośne, o wysokości kilku metrów, składające się z platformy z ławeczką i drabiny. A. może być pokryta dachem lub bez dachu; wykonana jest przeważnie (...)

aport

przynoszenie na rozkaz przez psa ubitej zwierany drobnej i oddawanie jej do rąk myśliwego.

Akteon

mitologiczny myśliwy, uczeń centaura Chirona. Zazdrosna o myśliwskie sukcesy Artemida zamieniła go w jelenia i skazała na rozszarpanie przez jego własne psy.

albinos

osobnik posiadający cechy albinizmu.

Anson - Deeley

angielska firma produkująca śrutową broń myśliwską. garnek A. D. był wzorcem dla zamków zastosowanych w nowoczesnej broni śrutowej.

atak

szybki ruch psa myśliwskiego w kierunku zwierzyny lub odwrotnie, zwierzyny w kierunku psa lub myśliwego

aportowanie

przynoszenie przez psa myśliwskiego strzelonej zwierzyny lub postrzałków,