Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: aporter

aporter

pies myśliwski ułożony do aportowania zwierzyny.

Aporter - pies myśliwski ułożony do aportowania zwierzyny.

Aporter to pies myśliwski, specjalnie szkolony do przynoszenia upolowanej zwierzyny do myśliwego. Jest to jedna z najbardziej cenionych ras psów myśliwskich, ze względu na swoją inteligencję, wytrwałość oraz odwagę w polowaniu na duże zwierzęta. Głównym zadaniem aportera jest przynoszenie zwierzyny po jej upolowaniu, co jest szczególnie istotne w przypadku dużych zwierząt, takich jak dziki, jelenie czy lisy.

Aportery są psy o silnej budowie ciała i odpornym umaszczeniu, co pozwala im na pracę w różnorodnych warunkach atmosferycznych. Ich gruba sierść chroni je przed deszczem i śniegiem, a silne kończyny pozwalają im poruszać się po trudnym terenie. Są niezwykle posłuszne i oddane swoim właścicielom, chętnie wykonują polecenia i cechuje je wierność wobec opiekunów.

Ponadto, aportery są też bardzo towarzyskie i lubią spędzać czas ze swoimi właścicielami. Mają żywy temperament i potrzebują codziennej aktywności fizycznej oraz mentalnej. Ich inteligencja sprawia, że są także podatne na szkolenie, co czyni je nie tylko świetnymi pomocnikami podczas polowań, ale również wspaniałymi towarzyszami domowymi dla aktywnych rodzin.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj aporter w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę A

zobacz pełną listę haseł

amunicja myśliwska

naboje do broni myśliwskiej; dzieli się na śrutową i kulową. A. śrutowa przeznaczona jest do broni myśliwskiej o lufach gładkich i służy do polowania na zwierzynę drobną oraz duże (...)

aport

przynoszenie na rozkaz przez psa ubitej zwierany drobnej i oddawanie jej do rąk myśliwego.

antenaire

nazwa sokoła schwytanego w okresie od stycznia do marca.

albinizm, bielactwo

wrodzony brak barwnika u osobników gatunku, którego przedstawiciele są normalnie ubarwieni. Skóra zwierząt dotkniętych a. jest biała, włosy białe, upierzenie ptaków białe, tęczówka oka (...)

apel

karność, posłuszeństwo psa myśliwskiego.

ambona

stanowisko myśliwskie stałe lub przenośne, o wysokości kilku metrów, składające się z platformy z ławeczką i drabiny. A. może być pokryta dachem lub bez dachu; wykonana jest przeważnie (...)

antabka, antabka, bączek

metalowy uchwyt umieszczony pod lufą i podłożem do mocowania paska

Akteon

mitologiczny myśliwy, uczeń centaura Chirona. Zazdrosna o myśliwskie sukcesy Artemida zamieniła go w jelenia i skazała na rozszarpanie przez jego własne psy.

Artemida

grecka bogini łowów, dziewicza opiekunka zwierząt, utożsamiana z rzymską boginią Dianą, córka Zeusa i Latony. Ulubionym miejscem łowów Artemidy była górzysta Arkadia.

awantaż

odchylenie kolby w prawo lub w lewo w stosunku do osi luf .