Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: aporter

aporter

pies myśliwski ułożony do aportowania zwierzyny.

Aporter to jeden z najbardziej popularnych i cenionych psów myśliwskich. Jego głównym zadaniem jest aportowanie zwierzyny, czyli przynoszenie jej do myśliwego po jej upolowaniu. Aportowanie jest szczególnie ważne w przypadku dużych zwierząt, takich jak dziki, jelenie czy lisy, które są trudne do transportu. Aportery są bardzo inteligentne i wytrwałe, dzięki czemu są w stanie wykonać swoje zadanie bez problemu.

Aportery są również bardzo silne i odporne na warunki atmosferyczne. Ich sierść jest gruba i odporna na deszcz i śnieg, a ich silne kończyny pozwalają im pokonywać trudny teren. Są również bardzo odważne i skuteczne w polowaniu na duże zwierzęta.

Aportery są również bardzo przywiązane do swoich właścicieli i bardzo lojalne wobec nich. Są bardzo posłuszne i chętnie wykonują polecenia swojego pana. Są również bardzo towarzyskie i lubią spędzać czas ze swoimi właścicielami.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj aporter w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę A

zobacz pełną listę haseł

albinos

osobnik posiadający cechy albinizmu.

anonser

pies myśliwski ułożony do anonsowania.

amunicja myśliwska

naboje do broni myśliwskiej; dzieli się na śrutową i kulową. A. śrutowa przeznaczona jest do broni myśliwskiej o lufach gładkich i służy do polowania na zwierzynę drobną oraz duże (...)

automat

broń myśliwska samopowtarzalna, zarówno śrutowa Jak i kulowa. Najbardziej znane są automaty belgijskiej firmy FN. W automacie usunięcie wystrzelonej łuski, ponowne załadowanie i (...)

aporter

pies myśliwski ułożony do aportowania zwierzyny.

anons

1) zawiadomienie myśliwego przez psa o odznalezieniu dochodzonej zwierzyny,
2) powrót psa do myśliwego od znalezionej w gąszczu zwierzyny.

ambona

stanowisko myśliwskie stałe lub przenośne, o wysokości kilku metrów, składające się z platformy z ławeczką i drabiny. A. może być pokryta dachem lub bez dachu; wykonana jest przeważnie (...)

apel

karność, posłuszeństwo psa myśliwskiego.

atak

szybki ruch psa myśliwskiego w kierunku zwierzyny lub odwrotnie, zwierzyny w kierunku psa lub myśliwego

aklimatyzacja

przystosowanie się organizmu do nowego środowiska, innych warunków siedliskowych oraz stosunków międzygatunkowych; często powoduje zmiany fizjologiczne i morfologiczne oraz zmusza organizm do (...)