Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: aporter

aporter

pies myśliwski ułożony do aportowania zwierzyny.

Aporter to jeden z najbardziej popularnych i cenionych psów myśliwskich. Jego głównym zadaniem jest aportowanie zwierzyny, czyli przynoszenie jej do myśliwego po jej upolowaniu. Aportowanie jest szczególnie ważne w przypadku dużych zwierząt, takich jak dziki, jelenie czy lisy, które są trudne do transportu. Aportery są bardzo inteligentne i wytrwałe, dzięki czemu są w stanie wykonać swoje zadanie bez problemu.

Aportery są również bardzo silne i odporne na warunki atmosferyczne. Ich sierść jest gruba i odporna na deszcz i śnieg, a ich silne kończyny pozwalają im pokonywać trudny teren. Są również bardzo odważne i skuteczne w polowaniu na duże zwierzęta.

Aportery są również bardzo przywiązane do swoich właścicieli i bardzo lojalne wobec nich. Są bardzo posłuszne i chętnie wykonują polecenia swojego pana. Są również bardzo towarzyskie i lubią spędzać czas ze swoimi właścicielami.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj aporter w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę A

zobacz pełną listę haseł

awantaż

odchylenie kolby w prawo lub w lewo w stosunku do osi luf .

atak

szybki ruch psa myśliwskiego w kierunku zwierzyny lub odwrotnie, zwierzyny w kierunku psa lub myśliwego

aportowanie

przynoszenie przez psa myśliwskiego strzelonej zwierzyny lub postrzałków,

atawizm

zjawisko sporadycznego występowania w organizmie cech dla niego nietypowych, charakterystycznych jednak dla jego dalekich przodków.

arkebuz, arkebuz, arkabuz

jedna z pierwszych ręcznych broni palnych o stosunkowo długiej lufie (lub dwóch lufach). Wynaleziony w XIV w., powszechnie używany w XV i XVI w. W Polsce został wprowadzony przez Stefana (...)

Artemida

grecka bogini łowów, dziewicza opiekunka zwierząt, utożsamiana z rzymską boginią Dianą, córka Zeusa i Latony. Ulubionym miejscem łowów Artemidy była górzysta Arkadia.

anonser

pies myśliwski ułożony do anonsowania.

ambona

stanowisko myśliwskie stałe lub przenośne, o wysokości kilku metrów, składające się z platformy z ławeczką i drabiny. A. może być pokryta dachem lub bez dachu; wykonana jest przeważnie (...)

albinizm, bielactwo

wrodzony brak barwnika u osobników gatunku, którego przedstawiciele są normalnie ubarwieni. Skóra zwierząt dotkniętych a. jest biała, włosy białe, upierzenie ptaków białe, tęczówka oka (...)

aport

przynoszenie na rozkaz przez psa ubitej zwierany drobnej i oddawanie jej do rąk myśliwego.