Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: Anson - Deeley

Anson - Deeley

angielska firma produkująca śrutową broń myśliwską. garnek A. D. był wzorcem dla zamków zastosowanych w nowoczesnej broni śrutowej.

Anson-Deeley to angielska firma produkująca śrutową broń myśliwską, która została założona w 1875 roku przez dwóch braci, Johna i Williama Anson oraz Edwarda Deeley. Firma specjalizowała się w produkcji zamków do broni śrutowej. Zamek Anson-Deeley był pierwszym zamkiem, który miał dwa ruchome elementy: spust i zatrzask. Ten system pozwalał na szybkie i łatwe otwieranie i zamykanie broni.

Zamek Anson-Deeley stał się wzorcem dla nowoczesnych zamków broni śrutowej. Jest on używany do dziś w wielu modelach broni myśliwskiej, takich jak strzelby, karabiny i pistolety. System ten jest bardzo trwały i niezawodny, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla myśliwych.

Firma Anson-Deeley nadal produkuje zamki do broni śrutowej, a także inne akcesoria myśliwskie, takie jak lufy, magazynki i inne części. Firma jest uznawana za jedną z najbardziej renomowanych firm produkujących akcesoria myśliwskie na świecie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj Anson - Deeley w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę A

zobacz pełną listę haseł

aklimatyzacja

przystosowanie się organizmu do nowego środowiska, innych warunków siedliskowych oraz stosunków międzygatunkowych; często powoduje zmiany fizjologiczne i morfologiczne oraz zmusza organizm do (...)

antenaire

nazwa sokoła schwytanego w okresie od stycznia do marca.

Akteon

mitologiczny myśliwy, uczeń centaura Chirona. Zazdrosna o myśliwskie sukcesy Artemida zamieniła go w jelenia i skazała na rozszarpanie przez jego własne psy.

albinos

osobnik posiadający cechy albinizmu.

aport

przynoszenie na rozkaz przez psa ubitej zwierany drobnej i oddawanie jej do rąk myśliwego.

Anson - Deeley

angielska firma produkująca śrutową broń myśliwską. garnek A. D. był wzorcem dla zamków zastosowanych w nowoczesnej broni śrutowej.

aporter

pies myśliwski ułożony do aportowania zwierzyny.

awantaż

odchylenie kolby w prawo lub w lewo w stosunku do osi luf .

apel

karność, posłuszeństwo psa myśliwskiego.

anonser

pies myśliwski ułożony do anonsowania.