Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: Anson - Deeley

Anson - Deeley

angielska firma produkująca śrutową broń myśliwską. garnek A. D. był wzorcem dla zamków zastosowanych w nowoczesnej broni śrutowej.

Anson-Deeley to angielska firma produkująca śrutową broń myśliwską, która została założona w 1875 roku przez dwóch braci, Johna i Williama Anson oraz Edwarda Deeley. Firma specjalizowała się w produkcji zamków do broni śrutowej. Zamek Anson-Deeley był pierwszym zamkiem, który miał dwa ruchome elementy: spust i zatrzask. Ten system pozwalał na szybkie i łatwe otwieranie i zamykanie broni.

Zamek Anson-Deeley stał się wzorcem dla nowoczesnych zamków broni śrutowej. Jest on używany do dziś w wielu modelach broni myśliwskiej, takich jak strzelby, karabiny i pistolety. System ten jest bardzo trwały i niezawodny, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla myśliwych.

Firma Anson-Deeley nadal produkuje zamki do broni śrutowej, a także inne akcesoria myśliwskie, takie jak lufy, magazynki i inne części. Firma jest uznawana za jedną z najbardziej renomowanych firm produkujących akcesoria myśliwskie na świecie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj Anson - Deeley w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę A

zobacz pełną listę haseł

antabka, antabka, bączek

metalowy uchwyt umieszczony pod lufą i podłożem do mocowania paska

Anson - Deeley

angielska firma produkująca śrutową broń myśliwską. garnek A. D. był wzorcem dla zamków zastosowanych w nowoczesnej broni śrutowej.

aport

przynoszenie na rozkaz przez psa ubitej zwierany drobnej i oddawanie jej do rąk myśliwego.

anonser

pies myśliwski ułożony do anonsowania.

Artemida

grecka bogini łowów, dziewicza opiekunka zwierząt, utożsamiana z rzymską boginią Dianą, córka Zeusa i Latony. Ulubionym miejscem łowów Artemidy była górzysta Arkadia.

amunicja myśliwska

naboje do broni myśliwskiej; dzieli się na śrutową i kulową. A. śrutowa przeznaczona jest do broni myśliwskiej o lufach gładkich i służy do polowania na zwierzynę drobną oraz duże (...)

awantaż

odchylenie kolby w prawo lub w lewo w stosunku do osi luf .

antenaire

nazwa sokoła schwytanego w okresie od stycznia do marca.

arkebuz, arkebuz, arkabuz

jedna z pierwszych ręcznych broni palnych o stosunkowo długiej lufie (lub dwóch lufach). Wynaleziony w XIV w., powszechnie używany w XV i XVI w. W Polsce został wprowadzony przez Stefana (...)

albinos

osobnik posiadający cechy albinizmu.