Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: Anson - Deeley

Anson - Deeley

angielska firma produkująca śrutową broń myśliwską. garnek A. D. był wzorcem dla zamków zastosowanych w nowoczesnej broni śrutowej.

Anson-Deeley to angielska firma specjalizująca się w produkcji śrutowej broni myśliwskiej, założona w 1875 roku przez dwóch braci, Johna i Williama Anson oraz Edwarda Deeley. Firma znana jest przede wszystkim z opracowania zamka, który był pierwszym modelem posiadającym dwa ruchome elementy: spust i zatrzask. Ten nowatorski system umożliwiał szybkie i łatwe otwieranie i zamykanie broni, stając się wzorcem dla nowoczesnych zamków broni śrutowej. Zamek Anson-Deeley jest używany do dziś w wielu modelach broni myśliwskiej, co sprawia, że firma pozostaje znaczącym graczem na rynku broni. Oprócz zamków, firma Anson-Deeley zajmuje się również produkcją innych akcesoriów myśliwskich, takich jak lufy, magazynki i inne części, uzyskując renomę jednej z najbardziej cenionych firm w branży.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj Anson - Deeley w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę A

zobacz pełną listę haseł

antenaire

nazwa sokoła schwytanego w okresie od stycznia do marca.

aklimatyzacja

przystosowanie się organizmu do nowego środowiska, innych warunków siedliskowych oraz stosunków międzygatunkowych; często powoduje zmiany fizjologiczne i morfologiczne oraz zmusza organizm do (...)

arkebuz, arkebuz, arkabuz

jedna z pierwszych ręcznych broni palnych o stosunkowo długiej lufie (lub dwóch lufach). Wynaleziony w XIV w., powszechnie używany w XV i XVI w. W Polsce został wprowadzony przez Stefana (...)

awantaż

odchylenie kolby w prawo lub w lewo w stosunku do osi luf .

automat

broń myśliwska samopowtarzalna, zarówno śrutowa Jak i kulowa. Najbardziej znane są automaty belgijskiej firmy FN. W automacie usunięcie wystrzelonej łuski, ponowne załadowanie i (...)

Anson - Deeley

angielska firma produkująca śrutową broń myśliwską. garnek A. D. był wzorcem dla zamków zastosowanych w nowoczesnej broni śrutowej.

atawizm

zjawisko sporadycznego występowania w organizmie cech dla niego nietypowych, charakterystycznych jednak dla jego dalekich przodków.

aporter

pies myśliwski ułożony do aportowania zwierzyny.

albinos

osobnik posiadający cechy albinizmu.

atak

szybki ruch psa myśliwskiego w kierunku zwierzyny lub odwrotnie, zwierzyny w kierunku psa lub myśliwego