Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: anonser

anonser

pies myśliwski ułożony do anonsowania.

Anonser to specjalnie szkolony pies myśliwski, który jest wykorzystywany do anonsowania, czyli wydawania dźwięków (szczekania lub wyjania) w celu ostrzeżenia myśliwych o obecności zwierzyny. Jest uważany za jednego z najbardziej przydatnych psów myśliwskich, ponieważ umożliwia łatwiejsze odnalezienie i polowanie na zwierzynę. Anonserzy muszą być bardzo dobrze wyszkoleni, aby skutecznie pełnić swoje zadanie, a także muszą być odporni na trudne warunki atmosferyczne ze względu na częste pracowanie w takich warunkach.

Charakteryzują się wysoką inteligencją oraz lojalnością wobec właścicieli i oddaniem wobec pracy. Są również przywiązani do swoich opiekunów i chętnie spędzają z nimi czas. Anonserzy są uznawani za łatwe w pielęgnacji i nie wymagają nadmiernej opieki czy uwagi. Mają być również silni fizycznie, aby sprostać wymaganiom pracy w terenie.

Podsumowując, anonser to specjalnie przeszkolony pies myśliwski wykorzystywany do ostrzegania myśliwych o obecności zwierzyny poprzez wydawanie dźwięków oraz pomagający w prowadzeniu polowań. Jego cechy to m.in. wysoka inteligencja, lojalność wobec właściciela, zdolność pracy w trudnych warunkach oraz łatwa pielęgnacja.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj anonser w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę A

zobacz pełną listę haseł

antenaire

nazwa sokoła schwytanego w okresie od stycznia do marca.

ambona

stanowisko myśliwskie stałe lub przenośne, o wysokości kilku metrów, składające się z platformy z ławeczką i drabiny. A. może być pokryta dachem lub bez dachu; wykonana jest przeważnie (...)

amunicja myśliwska

naboje do broni myśliwskiej; dzieli się na śrutową i kulową. A. śrutowa przeznaczona jest do broni myśliwskiej o lufach gładkich i służy do polowania na zwierzynę drobną oraz duże (...)

automat

broń myśliwska samopowtarzalna, zarówno śrutowa Jak i kulowa. Najbardziej znane są automaty belgijskiej firmy FN. W automacie usunięcie wystrzelonej łuski, ponowne załadowanie i (...)

albinos

osobnik posiadający cechy albinizmu.

apel

karność, posłuszeństwo psa myśliwskiego.

albinizm, bielactwo

wrodzony brak barwnika u osobników gatunku, którego przedstawiciele są normalnie ubarwieni. Skóra zwierząt dotkniętych a. jest biała, włosy białe, upierzenie ptaków białe, tęczówka oka (...)

aportowanie

przynoszenie przez psa myśliwskiego strzelonej zwierzyny lub postrzałków,

aporter

pies myśliwski ułożony do aportowania zwierzyny.

aport

przynoszenie na rozkaz przez psa ubitej zwierany drobnej i oddawanie jej do rąk myśliwego.