Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: anonser

anonser

pies myśliwski ułożony do anonsowania.

Anonser to specjalny rodzaj psa myśliwskiego, który jest używany do anonsowania. Anonsowanie to proces, w którym pies wyje lub szczeka, aby ostrzec myśliwych o obecności zwierzyny. Anonserzy są szkoleni, aby wykonywać swoje zadanie zgodnie z określonymi wymaganiami. Są one uważane za jedne z najbardziej przydatnych psów myśliwskich, ponieważ pozwalają myśliwym na łatwe odnalezienie i polowanie na zwierzynę.

Anonsery są również uważane za jedne z najbardziej inteligentnych psów myśliwskich. Muszą być bardzo dobrze wyszkolone, aby móc skutecznie anonsować. Muszą być również bardzo silne i odporne na warunki atmosferyczne, ponieważ często muszą pracować w trudnych warunkach.

Anonsery są również bardzo lojalne wobec swoich właścicieli i bardzo oddane swojej pracy. Są one również bardzo przywiązane do swoich właścicieli i chętnie spędzają czas z nimi. Są one również bardzo łatwe do utrzymania i nie potrzebują dużo opieki ani troski.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj anonser w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę A

zobacz pełną listę haseł

aport

przynoszenie na rozkaz przez psa ubitej zwierany drobnej i oddawanie jej do rąk myśliwego.

aportowanie

przynoszenie przez psa myśliwskiego strzelonej zwierzyny lub postrzałków,

Anson - Deeley

angielska firma produkująca śrutową broń myśliwską. garnek A. D. był wzorcem dla zamków zastosowanych w nowoczesnej broni śrutowej.

ambona

stanowisko myśliwskie stałe lub przenośne, o wysokości kilku metrów, składające się z platformy z ławeczką i drabiny. A. może być pokryta dachem lub bez dachu; wykonana jest przeważnie (...)

apel

karność, posłuszeństwo psa myśliwskiego.

arkebuz, arkebuz, arkabuz

jedna z pierwszych ręcznych broni palnych o stosunkowo długiej lufie (lub dwóch lufach). Wynaleziony w XIV w., powszechnie używany w XV i XVI w. W Polsce został wprowadzony przez Stefana (...)

automat

broń myśliwska samopowtarzalna, zarówno śrutowa Jak i kulowa. Najbardziej znane są automaty belgijskiej firmy FN. W automacie usunięcie wystrzelonej łuski, ponowne załadowanie i (...)

amunicja myśliwska

naboje do broni myśliwskiej; dzieli się na śrutową i kulową. A. śrutowa przeznaczona jest do broni myśliwskiej o lufach gładkich i służy do polowania na zwierzynę drobną oraz duże (...)

antenaire

nazwa sokoła schwytanego w okresie od stycznia do marca.

anons

1) zawiadomienie myśliwego przez psa o odznalezieniu dochodzonej zwierzyny,
2) powrót psa do myśliwego od znalezionej w gąszczu zwierzyny.