Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: anonser

anonser

pies myśliwski ułożony do anonsowania.

Anonser to specjalny rodzaj psa myśliwskiego, który jest używany do anonsowania. Anonsowanie to proces, w którym pies wyje lub szczeka, aby ostrzec myśliwych o obecności zwierzyny. Anonserzy są szkoleni, aby wykonywać swoje zadanie zgodnie z określonymi wymaganiami. Są one uważane za jedne z najbardziej przydatnych psów myśliwskich, ponieważ pozwalają myśliwym na łatwe odnalezienie i polowanie na zwierzynę.

Anonsery są również uważane za jedne z najbardziej inteligentnych psów myśliwskich. Muszą być bardzo dobrze wyszkolone, aby móc skutecznie anonsować. Muszą być również bardzo silne i odporne na warunki atmosferyczne, ponieważ często muszą pracować w trudnych warunkach.

Anonsery są również bardzo lojalne wobec swoich właścicieli i bardzo oddane swojej pracy. Są one również bardzo przywiązane do swoich właścicieli i chętnie spędzają czas z nimi. Są one również bardzo łatwe do utrzymania i nie potrzebują dużo opieki ani troski.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj anonser w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę A

zobacz pełną listę haseł

arkebuz, arkebuz, arkabuz

jedna z pierwszych ręcznych broni palnych o stosunkowo długiej lufie (lub dwóch lufach). Wynaleziony w XIV w., powszechnie używany w XV i XVI w. W Polsce został wprowadzony przez Stefana (...)

albinos

osobnik posiadający cechy albinizmu.

aportowanie

przynoszenie przez psa myśliwskiego strzelonej zwierzyny lub postrzałków,

atawizm

zjawisko sporadycznego występowania w organizmie cech dla niego nietypowych, charakterystycznych jednak dla jego dalekich przodków.

anonser

pies myśliwski ułożony do anonsowania.

aklimatyzacja

przystosowanie się organizmu do nowego środowiska, innych warunków siedliskowych oraz stosunków międzygatunkowych; często powoduje zmiany fizjologiczne i morfologiczne oraz zmusza organizm do (...)

albinizm, bielactwo

wrodzony brak barwnika u osobników gatunku, którego przedstawiciele są normalnie ubarwieni. Skóra zwierząt dotkniętych a. jest biała, włosy białe, upierzenie ptaków białe, tęczówka oka (...)

antenaire

nazwa sokoła schwytanego w okresie od stycznia do marca.

Akteon

mitologiczny myśliwy, uczeń centaura Chirona. Zazdrosna o myśliwskie sukcesy Artemida zamieniła go w jelenia i skazała na rozszarpanie przez jego własne psy.

automat

broń myśliwska samopowtarzalna, zarówno śrutowa Jak i kulowa. Najbardziej znane są automaty belgijskiej firmy FN. W automacie usunięcie wystrzelonej łuski, ponowne załadowanie i (...)