Definicja hasła: anonser
- anonser
pies myśliwski ułożony do anonsowania.
Anonser to specjalnie szkolony pies myśliwski, który jest wykorzystywany do anonsowania, czyli wydawania dźwięków (szczekania lub wyjania) w celu ostrzeżenia myśliwych o obecności zwierzyny. Jest uważany za jednego z najbardziej przydatnych psów myśliwskich, ponieważ umożliwia łatwiejsze odnalezienie i polowanie na zwierzynę. Anonserzy muszą być bardzo dobrze wyszkoleni, aby skutecznie pełnić swoje zadanie, a także muszą być odporni na trudne warunki atmosferyczne ze względu na częste pracowanie w takich warunkach.
Charakteryzują się wysoką inteligencją oraz lojalnością wobec właścicieli i oddaniem wobec pracy. Są również przywiązani do swoich opiekunów i chętnie spędzają z nimi czas. Anonserzy są uznawani za łatwe w pielęgnacji i nie wymagają nadmiernej opieki czy uwagi. Mają być również silni fizycznie, aby sprostać wymaganiom pracy w terenie.
Podsumowując, anonser to specjalnie przeszkolony pies myśliwski wykorzystywany do ostrzegania myśliwych o obecności zwierzyny poprzez wydawanie dźwięków oraz pomagający w prowadzeniu polowań. Jego cechy to m.in. wysoka inteligencja, lojalność wobec właściciela, zdolność pracy w trudnych warunkach oraz łatwa pielęgnacja.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj anonser w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę A
- Artemida
grecka bogini łowów, dziewicza opiekunka zwierząt, utożsamiana z rzymską boginią Dianą, córka Zeusa i Latony. Ulubionym miejscem łowów Artemidy była górzysta Arkadia.
- apel
karność, posłuszeństwo psa myśliwskiego.
- arkebuz, arkebuz, arkabuz
jedna z pierwszych ręcznych broni palnych o stosunkowo długiej lufie (lub dwóch lufach). Wynaleziony w XIV w., powszechnie używany w XV i XVI w. W Polsce został wprowadzony przez Stefana (...)
- aporter
pies myśliwski ułożony do aportowania zwierzyny.
- aport
przynoszenie na rozkaz przez psa ubitej zwierany drobnej i oddawanie jej do rąk myśliwego.
- anonser
pies myśliwski ułożony do anonsowania.
- atak
szybki ruch psa myśliwskiego w kierunku zwierzyny lub odwrotnie, zwierzyny w kierunku psa lub myśliwego
- atawizm
zjawisko sporadycznego występowania w organizmie cech dla niego nietypowych, charakterystycznych jednak dla jego dalekich przodków.
- albinizm, bielactwo
wrodzony brak barwnika u osobników gatunku, którego przedstawiciele są normalnie ubarwieni. Skóra zwierząt dotkniętych a. jest biała, włosy białe, upierzenie ptaków białe, tęczówka oka (...)