Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: antenaire

antenaire

nazwa sokoła schwytanego w okresie od stycznia do marca.

Antenaire to termin używany w łowiectwie, który oznacza sokoła schwytanego w okresie od stycznia do marca. Termin ten pochodzi z języka francuskiego i oznacza „zimowy”. Sokoły są zwykle schwytane w tym okresie, ponieważ jest to czas, w którym są one najbardziej aktywne i łatwe do schwytania.

Sokole antenaire są zwykle młode i niedoświadczone, co czyni je idealnymi dla łowców. Ponieważ są one młode, są bardziej podatne na trening i mogą być łatwo przyzwyczajone do nowego otoczenia. Sokoły te są również bardziej skłonne do przyjmowania pokarmu od ludzi, co czyni je idealnymi dla osób, które chcą je hodować.

Sokole antenaire są również bardzo cenne dla łowców ze względu na ich piękny wygląd i charakterystyczne cechy. Sokoły te mają duże, piękne oczy i pióra, które mogą być używane do ozdabiania strojów lub innych przedmiotów. Sokoły te mają również silne skrzydła i szybkie loty, co czyni je idealnymi dla sportu łowieckiego.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj antenaire w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę A

zobacz pełną listę haseł

aklimatyzacja

przystosowanie się organizmu do nowego środowiska, innych warunków siedliskowych oraz stosunków międzygatunkowych; często powoduje zmiany fizjologiczne i morfologiczne oraz zmusza organizm do (...)

arkebuz, arkebuz, arkabuz

jedna z pierwszych ręcznych broni palnych o stosunkowo długiej lufie (lub dwóch lufach). Wynaleziony w XIV w., powszechnie używany w XV i XVI w. W Polsce został wprowadzony przez Stefana (...)

Artemida

grecka bogini łowów, dziewicza opiekunka zwierząt, utożsamiana z rzymską boginią Dianą, córka Zeusa i Latony. Ulubionym miejscem łowów Artemidy była górzysta Arkadia.

albinizm, bielactwo

wrodzony brak barwnika u osobników gatunku, którego przedstawiciele są normalnie ubarwieni. Skóra zwierząt dotkniętych a. jest biała, włosy białe, upierzenie ptaków białe, tęczówka oka (...)

aport

przynoszenie na rozkaz przez psa ubitej zwierany drobnej i oddawanie jej do rąk myśliwego.

antenaire

nazwa sokoła schwytanego w okresie od stycznia do marca.

antabka, antabka, bączek

metalowy uchwyt umieszczony pod lufą i podłożem do mocowania paska

atak

szybki ruch psa myśliwskiego w kierunku zwierzyny lub odwrotnie, zwierzyny w kierunku psa lub myśliwego

albinos

osobnik posiadający cechy albinizmu.

Akteon

mitologiczny myśliwy, uczeń centaura Chirona. Zazdrosna o myśliwskie sukcesy Artemida zamieniła go w jelenia i skazała na rozszarpanie przez jego własne psy.