Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: heco! heco!

heco! heco!

zawołanie przywołujące charty do jeźdźca, który dostrzegł zająca.

Heco! Heco! – zawołanie używane przez jeźdźców do przywołania chartów do polowania w momencie, gdy dostrzegają one zająca lub inne drobne zwierzę. Jest to znaczące wołanie, ponieważ umożliwia szybkie i efektywne zaangażowanie chartów w polowanie. Charty są specjalnie szkolone do natychmiastowej reakcji na to zawołanie, co pozwala myśliwym skutecznie polować na drobne zwierzęta takie jak zające. Heco! Heco! stanowi także określenie opisujące moment, w którym jeździec spostrzega zająca lub inne małe zwierzę. W kontekście łowiectwa jest to istotny element umożliwiający błyskawiczne i efektywne podsunięcie chartów podczas polowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj heco! heco! w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę H

zobacz pełną listę haseł

historia łowiectwa w Polsce

Łowiectwo było jednym z podstawowych zajęć ludów pierwotnych na całym świecie, również i w Polsce znajdujemy liczne ślady polowań ludzi jaskiniowych. Historia łowiecka nowożytnego w (...)

hodowla zwierzyny

całość zabiegów przeprowadzanych w łowisku, zmierzających do przystosowania zasobów zwierzyny do możliwości środowiska, w celu optymalnego zaspokojenia potrzeb łowiectwa i gospodarki (...)

huczek

dawna nazwa naganiacza głośno pędzącego zwierzynę.

hierarchia łowiecka

ustalona przez tradycję łowiecką klasyfikacja zwierzyny. Według hierarchii łowieckiej układany jest np. pokot. Pierwsze miejsce w hierarhii. zajmuje sierść (łoś, jeleń, daniel, muflon, (...)

hukać

o naganiaczach: głośno zachowywać się w miocie.

harapowisko

rękojeść harapa.

hardy

o ptakach zrywających się przed myśliwym poza zasięgiem strzału.

hajże go! hajże go ha!

dawny okrzyk zachęcający charty do gonu.

hejnał żurawi

głos wydawany przez żurawie regularnie wieczorem, i przed świtem.

Holland - Holland

fabryka broni w Londynie produkująca najwyższej klasy dubeltówki. Strzelby tej firmy mają zawsze w prawej lufie 1/4 czoka, w lewej 3/4 czoka.