Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: Holland - Holland

Holland - Holland

fabryka broni w Londynie produkująca najwyższej klasy dubeltówki. Strzelby tej firmy mają zawsze w prawej lufie 1/4 czoka, w lewej 3/4 czoka.

Holland & Holland – brytyjski producent broni łowieckiej znany z produkcji wysokiej klasy dubeltówek. Firma została założona w 1812 roku w Londynie przez Johna Hollanda, stając się jednym z pionierów w zakresie produkcji broni myśliwskiej. Od tego czasu Holland & Holland zyskało światową renomę dzięki doskonałej jakości i precyzji swoich wyrobów. Charakteryzują się one wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów, takich jak stal i drewno, co zapewnia trwałość oraz odporność na uszkodzenia. Dubeltówki tej marki wyróżniają się także eleganckim designem.

Niezmienną cechą strzelb Holland & Holland jest unikatowa konfiguracja luf: prawe lufy posiadają 1/4 czoka, natomiast lewe 3/4 czoka. Ta specjalna konstrukcja umożliwia precyzyjne strzelanie do celu, co sprawia, że broń ta cieszy się uznaniem wśród myśliwych na całym świecie. Choć dubeltówki tej marki cechuje wysoka cena, to ich doskonała jakość oraz niezawodność przyczyniają się do ich ogromnej popularności. Wielu entuzjastów polowań uważa strzelby Holland & Holland za jedne z najlepszych dostępnych na rynku.

Fabryka broni Holland & Holland nie tylko zdobyła uznanie wśród myśliwych i kolekcjonerów broni, lecz również wpisała swoje nazwisko na stałe do historii branży broniowej dzięki niezmiennie wysokiej jakości oraz innowacyjnym rozwiązaniom stosowanym w procesie produkcji swoich wyrobów.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj Holland - Holland w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę H

zobacz pełną listę haseł

hierarchia łowiecka

ustalona przez tradycję łowiecką klasyfikacja zwierzyny. Według hierarchii łowieckiej układany jest np. pokot. Pierwsze miejsce w hierarhii. zajmuje sierść (łoś, jeleń, daniel, muflon, (...)

harapowisko

rękojeść harapa.

hardy

o ptakach zrywających się przed myśliwym poza zasięgiem strzału.

Hubert św.

Święty Hubert ur. ok. 656 zm. ok. 727 r. - od końca XV wieku patron myśliwych. Legenda głosi o ukazaniu się św. Hubertowi jelenia z krzyżem w środku wieńca. Dzień św. Huberta, 3 (...)

halizna

powierzchnia leśna pozbawiona drzew, leżąca dłuższy czas odłogiem.

hejnał żurawi

głos wydawany przez żurawie regularnie wieczorem, i przed świtem.

hefard

dawna nazwa sokoła złapanego przy pierwszym pierzeniu.

hukać

o naganiaczach: głośno zachowywać się w miocie.

hodowla zwierzyny

całość zabiegów przeprowadzanych w łowisku, zmierzających do przystosowania zasobów zwierzyny do możliwości środowiska, w celu optymalnego zaspokojenia potrzeb łowiectwa i gospodarki (...)

harapowy

zwierz uszczuty przez charty.