Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: Holland - Holland

Holland - Holland

fabryka broni w Londynie produkująca najwyższej klasy dubeltówki. Strzelby tej firmy mają zawsze w prawej lufie 1/4 czoka, w lewej 3/4 czoka.

Holland to jedna z najbardziej znanych i cenionych marek broni łowieckiej. Firma została założona w Londynie w 1812 roku przez Johna Hollanda, który był jednym z pierwszych producentów broni łowieckiej. Fabryka Hollanda szybko stała się jednym z najbardziej cenionych producentów broni łowieckiej na świecie.

Strzelby Holland są szczególnie cenione ze względu na ich wysoką jakość i precyzję. Są one wykonane z najwyższej jakości materiałów, takich jak stal i drewno, co sprawia, że są one trwałe i odporne na uszkodzenia. Strzelby te mają również charakterystyczny design, który pozwala im wyglądać bardzo elegancko. Strzelby Holland mają również charakterystyczną konfigurację luf - mają one 1/4 czoka w prawej lufie i 3/4 czoka w lewej lufie. Ta konfiguracja pozwala strzelcom na precyzyjne strzelanie do celu.

Strzelby Holland są uważane za jedne z najlepszych dubeltówek na rynku. Są one drogie, ale ich wysoka jakość i precyzja sprawiają, że są one bardzo popularne wśród myśliwych na całym świecie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj Holland - Holland w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę H

zobacz pełną listę haseł

halizna

powierzchnia leśna pozbawiona drzew, leżąca dłuższy czas odłogiem.

hierarchia łowiecka

ustalona przez tradycję łowiecką klasyfikacja zwierzyny. Według hierarchii łowieckiej układany jest np. pokot. Pierwsze miejsce w hierarhii. zajmuje sierść (łoś, jeleń, daniel, muflon, (...)

harap

1) bat z krótkim uchwytem i długim rzemieniem używany przy polowaniach par force;
2) zawołanie nakazujące psom gończym oddanie uszczwanej zwierzyny.

Holland - Holland

fabryka broni w Londynie produkująca najwyższej klasy dubeltówki. Strzelby tej firmy mają zawsze w prawej lufie 1/4 czoka, w lewej 3/4 czoka.

harapowy

zwierz uszczuty przez charty.

haki, haki, grandle, pniaki

1) szczątkowe kły jelenia znajdujące się w górnej szczęce. Dodatkowe trofeum z jelenia. H. u starszych osobników są pięknie opalone. Oprawione przez jubilera są używane jako biżuteria (...)

hodowla zwierzyny

całość zabiegów przeprowadzanych w łowisku, zmierzających do przystosowania zasobów zwierzyny do możliwości środowiska, w celu optymalnego zaspokojenia potrzeb łowiectwa i gospodarki (...)

halać

o psach gończych: wydawać charakterystyczny głos przy dochodzeniu zwierzyny.

hardy

o ptakach zrywających się przed myśliwym poza zasięgiem strzału.

hefard

dawna nazwa sokoła złapanego przy pierwszym pierzeniu.