Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: Holland - Holland

Holland - Holland

fabryka broni w Londynie produkująca najwyższej klasy dubeltówki. Strzelby tej firmy mają zawsze w prawej lufie 1/4 czoka, w lewej 3/4 czoka.

Holland to jedna z najbardziej znanych i cenionych marek broni łowieckiej. Firma została założona w Londynie w 1812 roku przez Johna Hollanda, który był jednym z pierwszych producentów broni łowieckiej. Fabryka Hollanda szybko stała się jednym z najbardziej cenionych producentów broni łowieckiej na świecie.

Strzelby Holland są szczególnie cenione ze względu na ich wysoką jakość i precyzję. Są one wykonane z najwyższej jakości materiałów, takich jak stal i drewno, co sprawia, że są one trwałe i odporne na uszkodzenia. Strzelby te mają również charakterystyczny design, który pozwala im wyglądać bardzo elegancko. Strzelby Holland mają również charakterystyczną konfigurację luf - mają one 1/4 czoka w prawej lufie i 3/4 czoka w lewej lufie. Ta konfiguracja pozwala strzelcom na precyzyjne strzelanie do celu.

Strzelby Holland są uważane za jedne z najlepszych dubeltówek na rynku. Są one drogie, ale ich wysoka jakość i precyzja sprawiają, że są one bardzo popularne wśród myśliwych na całym świecie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj Holland - Holland w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę H

zobacz pełną listę haseł

halali

zawołanie i fanfara oznajmiające miejsce, gdzie jeleń został osaczony przez psy podczas polowań par force. Halali kończyło polowanie (zob. (...)

hefard

dawna nazwa sokoła złapanego przy pierwszym pierzeniu.

harapowy

zwierz uszczuty przez charty.

hierarchia łowiecka

ustalona przez tradycję łowiecką klasyfikacja zwierzyny. Według hierarchii łowieckiej układany jest np. pokot. Pierwsze miejsce w hierarhii. zajmuje sierść (łoś, jeleń, daniel, muflon, (...)

Holland - Holland

fabryka broni w Londynie produkująca najwyższej klasy dubeltówki. Strzelby tej firmy mają zawsze w prawej lufie 1/4 czoka, w lewej 3/4 czoka.

hukać

o naganiaczach: głośno zachowywać się w miocie.

huczka, huczka, lochanie

okres godowy u dzików; zaczyna się pod koniec listopada i trwa ok. 6 tygodni.

harapowisko

rękojeść harapa.

hodowla zwierzyny

całość zabiegów przeprowadzanych w łowisku, zmierzających do przystosowania zasobów zwierzyny do możliwości środowiska, w celu optymalnego zaspokojenia potrzeb łowiectwa i gospodarki (...)

haki, haki, grandle, pniaki

1) szczątkowe kły jelenia znajdujące się w górnej szczęce. Dodatkowe trofeum z jelenia. H. u starszych osobników są pięknie opalone. Oprawione przez jubilera są używane jako biżuteria (...)