Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: heco! heco!

heco! heco!

zawołanie przywołujące charty do jeźdźca, który dostrzegł zająca.

Heco! Heco! to zawołanie, które jest używane przez jeźdźców w celu przywołania chartów do polowania. Zazwyczaj występuje wtedy, gdy jeździec dostrzega zająca lub innego drobnego zwierzęcia. Zawołanie to jest bardzo ważne, ponieważ pozwala na szybkie i skuteczne polowanie.

Zawołanie Heco! Heco! jest często używane przez myśliwych, którzy chcą wykorzystać swoje charty do polowania. Charty są szkolone do szybkiego reagowania na takie zawołania i natychmiast ruszają w kierunku zauważonego zwierzęcia. W ten sposób myśliwi mogą łatwo i skutecznie polować na drobne zwierzęta, takie jak zające.

Heco! Heco! to również określenie stosowane w łowiectwie, aby opisać sytuację, w której jeździec dostrzega zająca lub innego drobnego zwierzaka. Jest to bardzo ważny element łowiectwa, ponieważ pozwala myśliwym na szybkie i skuteczne polowanie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj heco! heco! w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę H

zobacz pełną listę haseł

harapowy

zwierz uszczuty przez charty.

hardy

o ptakach zrywających się przed myśliwym poza zasięgiem strzału.

hukać

o naganiaczach: głośno zachowywać się w miocie.

hierarchia łowiecka

ustalona przez tradycję łowiecką klasyfikacja zwierzyny. Według hierarchii łowieckiej układany jest np. pokot. Pierwsze miejsce w hierarhii. zajmuje sierść (łoś, jeleń, daniel, muflon, (...)

huczka, huczka, lochanie

okres godowy u dzików; zaczyna się pod koniec listopada i trwa ok. 6 tygodni.

heco! heco!

zawołanie przywołujące charty do jeźdźca, który dostrzegł zająca.

hajże go! hajże go ha!

dawny okrzyk zachęcający charty do gonu.

halać

o psach gończych: wydawać charakterystyczny głos przy dochodzeniu zwierzyny.

haki, haki, grandle, pniaki

1) szczątkowe kły jelenia znajdujące się w górnej szczęce. Dodatkowe trofeum z jelenia. H. u starszych osobników są pięknie opalone. Oprawione przez jubilera są używane jako biżuteria (...)

Hubert św.

Święty Hubert ur. ok. 656 zm. ok. 727 r. - od końca XV wieku patron myśliwych. Legenda głosi o ukazaniu się św. Hubertowi jelenia z krzyżem w środku wieńca. Dzień św. Huberta, 3 (...)