Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: heco! heco!

heco! heco!

zawołanie przywołujące charty do jeźdźca, który dostrzegł zająca.

Heco! Heco! to zawołanie, które jest używane przez jeźdźców w celu przywołania chartów do polowania. Zazwyczaj występuje wtedy, gdy jeździec dostrzega zająca lub innego drobnego zwierzęcia. Zawołanie to jest bardzo ważne, ponieważ pozwala na szybkie i skuteczne polowanie.

Zawołanie Heco! Heco! jest często używane przez myśliwych, którzy chcą wykorzystać swoje charty do polowania. Charty są szkolone do szybkiego reagowania na takie zawołania i natychmiast ruszają w kierunku zauważonego zwierzęcia. W ten sposób myśliwi mogą łatwo i skutecznie polować na drobne zwierzęta, takie jak zające.

Heco! Heco! to również określenie stosowane w łowiectwie, aby opisać sytuację, w której jeździec dostrzega zająca lub innego drobnego zwierzaka. Jest to bardzo ważny element łowiectwa, ponieważ pozwala myśliwym na szybkie i skuteczne polowanie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj heco! heco! w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę H

zobacz pełną listę haseł

huczka, huczka, lochanie

okres godowy u dzików; zaczyna się pod koniec listopada i trwa ok. 6 tygodni.

halać

o psach gończych: wydawać charakterystyczny głos przy dochodzeniu zwierzyny.

haki, haki, grandle, pniaki

1) szczątkowe kły jelenia znajdujące się w górnej szczęce. Dodatkowe trofeum z jelenia. H. u starszych osobników są pięknie opalone. Oprawione przez jubilera są używane jako biżuteria (...)

hierarchia łowiecka

ustalona przez tradycję łowiecką klasyfikacja zwierzyny. Według hierarchii łowieckiej układany jest np. pokot. Pierwsze miejsce w hierarhii. zajmuje sierść (łoś, jeleń, daniel, muflon, (...)

harapowy

zwierz uszczuty przez charty.

historia łowiectwa w Polsce

Łowiectwo było jednym z podstawowych zajęć ludów pierwotnych na całym świecie, również i w Polsce znajdujemy liczne ślady polowań ludzi jaskiniowych. Historia łowiecka nowożytnego w (...)

harap

1) bat z krótkim uchwytem i długim rzemieniem używany przy polowaniach par force;
2) zawołanie nakazujące psom gończym oddanie uszczwanej zwierzyny.

Holland - Holland

fabryka broni w Londynie produkująca najwyższej klasy dubeltówki. Strzelby tej firmy mają zawsze w prawej lufie 1/4 czoka, w lewej 3/4 czoka.

harapowisko

rękojeść harapa.

hejnał żurawi

głos wydawany przez żurawie regularnie wieczorem, i przed świtem.