Definicja hasła: heco! heco!
- heco! heco!
zawołanie przywołujące charty do jeźdźca, który dostrzegł zająca.
Heco! Heco! to zawołanie, które jest używane przez jeźdźców w celu przywołania chartów do polowania. Zazwyczaj występuje wtedy, gdy jeździec dostrzega zająca lub innego drobnego zwierzęcia. Zawołanie to jest bardzo ważne, ponieważ pozwala na szybkie i skuteczne polowanie.
Zawołanie Heco! Heco! jest często używane przez myśliwych, którzy chcą wykorzystać swoje charty do polowania. Charty są szkolone do szybkiego reagowania na takie zawołania i natychmiast ruszają w kierunku zauważonego zwierzęcia. W ten sposób myśliwi mogą łatwo i skutecznie polować na drobne zwierzęta, takie jak zające.
Heco! Heco! to również określenie stosowane w łowiectwie, aby opisać sytuację, w której jeździec dostrzega zająca lub innego drobnego zwierzaka. Jest to bardzo ważny element łowiectwa, ponieważ pozwala myśliwym na szybkie i skuteczne polowanie.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj heco! heco! w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę H
- harapowy
zwierz uszczuty przez charty.
- hardy
o ptakach zrywających się przed myśliwym poza zasięgiem strzału.
- hukać
o naganiaczach: głośno zachowywać się w miocie.
- hierarchia łowiecka
ustalona przez tradycję łowiecką klasyfikacja zwierzyny. Według hierarchii łowieckiej układany jest np. pokot. Pierwsze miejsce w hierarhii. zajmuje sierść (łoś, jeleń, daniel, muflon, (...)
- huczka, huczka, lochanie
okres godowy u dzików; zaczyna się pod koniec listopada i trwa ok. 6 tygodni.
- heco! heco!
zawołanie przywołujące charty do jeźdźca, który dostrzegł zająca.
- hajże go! hajże go ha!
dawny okrzyk zachęcający charty do gonu.
- halać
o psach gończych: wydawać charakterystyczny głos przy dochodzeniu zwierzyny.
- haki, haki, grandle, pniaki
1) szczątkowe kły jelenia znajdujące się w górnej szczęce. Dodatkowe trofeum z jelenia. H. u starszych osobników są pięknie opalone. Oprawione przez jubilera są używane jako biżuteria (...)
- Hubert św.
Święty Hubert ur. ok. 656 zm. ok. 727 r. - od końca XV wieku patron myśliwych. Legenda głosi o ukazaniu się św. Hubertowi jelenia z krzyżem w środku wieńca. Dzień św. Huberta, 3 (...)