Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: halali

halali

zawołanie i fanfara oznajmiające miejsce, gdzie jeleń został osaczony przez psy podczas polowań par force. Halali kończyło polowanie (zob. sygnały łowieckie).

Halali jest jednym z najważniejszych sygnałów łowieckich, który oznajmia miejsce, w którym jeleń został osaczony przez psy podczas polowań par force. Jest to sygnał grany na rogu lub trąbce myśliwskiej, który ma na celu poinformowanie innych myśliwych o tym, że polowanie dobiegło końca. Halali jest również używane do oznaczenia miejsca, w którym zwierzę zostało zabite.

Halali jest często używane w połączeniu z innymi sygnałami łowieckimi, takimi jak: pobudka, pokot i sygnały na śmierć różnych zwierząt. Wszystkie te sygnały są grane na rogu lub trąbce myśliwskiej i mają na celu poinformowanie innych myśliwych o tym, co się dzieje. Halali jest również używane do oznaczenia miejsca, w którym zwierzę zostało zabite.

Halali jest bardzo ważnym elementem tradycji łowiectwa i ma długą historię. Jego pierwsze wzmianki pochodzą sprzed kilku stuleci i od tego czasu był używany do oznaczania miejsca, gdzie jeleń został osaczony przez psy podczas polowań par force. Halali jest również uważany za symbol honoru i szacunku dla ofiary polowania oraz dla samego procesu polowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj halali w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę H

zobacz pełną listę haseł

halali

zawołanie i fanfara oznajmiające miejsce, gdzie jeleń został osaczony przez psy podczas polowań par force. Halali kończyło polowanie (zob. (...)

hardy

o ptakach zrywających się przed myśliwym poza zasięgiem strzału.

heć! heć!

okrzyk nakazujący chartom gonienie zająca lub lisa.

hodowla zwierzyny

całość zabiegów przeprowadzanych w łowisku, zmierzających do przystosowania zasobów zwierzyny do możliwości środowiska, w celu optymalnego zaspokojenia potrzeb łowiectwa i gospodarki (...)

haki, haki, grandle, pniaki

1) szczątkowe kły jelenia znajdujące się w górnej szczęce. Dodatkowe trofeum z jelenia. H. u starszych osobników są pięknie opalone. Oprawione przez jubilera są używane jako biżuteria (...)

halizna

powierzchnia leśna pozbawiona drzew, leżąca dłuższy czas odłogiem.

Holland - Holland

fabryka broni w Londynie produkująca najwyższej klasy dubeltówki. Strzelby tej firmy mają zawsze w prawej lufie 1/4 czoka, w lewej 3/4 czoka.

historia łowiectwa w Polsce

Łowiectwo było jednym z podstawowych zajęć ludów pierwotnych na całym świecie, również i w Polsce znajdujemy liczne ślady polowań ludzi jaskiniowych. Historia łowiecka nowożytnego w (...)

halać

o psach gończych: wydawać charakterystyczny głos przy dochodzeniu zwierzyny.

harapowisko

rękojeść harapa.