Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: heć! heć!

heć! heć!

okrzyk nakazujący chartom gonienie zająca lub lisa.

Heć! heć! to okrzyk, który jest używany przez myśliwych w celu nakazania chartom gonienia zająca lub lisa. Jest to jeden z podstawowych okrzyków łowieckich, który może być używany w połączeniu z innymi okrzykami, takimi jak „hup!” i „hut!”. Okrzyk ten jest szczególnie przydatny w sytuacjach, gdy charty muszą być skierowane w stronę zająca lub lisa.

Heć! heć! jest również używany do nakazania chartom biegu w kierunku celu. Charty są w stanie szybko reagować na ten okrzyk i natychmiast rozpoczynają gonienie. Myśliwi mogą również używać tego okrzyku, aby skierować charty w stronę celu, jeśli nie są one skoncentrowane na celu.

Heć! heć! może być również używany do nakazania chartom powrotu do myśliwego po tym, jak zostaną skierowane w stronę celu. Jest to ważne, ponieważ charty mogą się zgubić lub odłączyć od myśliwego podczas polowania. Okrzyk ten może być również używany do nakazania chartom powrotu do myśliwego po tym, jak zostaną skierowane w stronę celu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj heć! heć! w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę H

zobacz pełną listę haseł

historia łowiectwa w Polsce

Łowiectwo było jednym z podstawowych zajęć ludów pierwotnych na całym świecie, również i w Polsce znajdujemy liczne ślady polowań ludzi jaskiniowych. Historia łowiecka nowożytnego w (...)

hodowla zwierzyny

całość zabiegów przeprowadzanych w łowisku, zmierzających do przystosowania zasobów zwierzyny do możliwości środowiska, w celu optymalnego zaspokojenia potrzeb łowiectwa i gospodarki (...)

haki, haki, grandle, pniaki

1) szczątkowe kły jelenia znajdujące się w górnej szczęce. Dodatkowe trofeum z jelenia. H. u starszych osobników są pięknie opalone. Oprawione przez jubilera są używane jako biżuteria (...)

heć! heć!

okrzyk nakazujący chartom gonienie zająca lub lisa.

harapowisko

rękojeść harapa.

hajże go! hajże go ha!

dawny okrzyk zachęcający charty do gonu.

Holland - Holland

fabryka broni w Londynie produkująca najwyższej klasy dubeltówki. Strzelby tej firmy mają zawsze w prawej lufie 1/4 czoka, w lewej 3/4 czoka.

hukać

o naganiaczach: głośno zachowywać się w miocie.

Hubert św.

Święty Hubert ur. ok. 656 zm. ok. 727 r. - od końca XV wieku patron myśliwych. Legenda głosi o ukazaniu się św. Hubertowi jelenia z krzyżem w środku wieńca. Dzień św. Huberta, 3 (...)

hardy

o ptakach zrywających się przed myśliwym poza zasięgiem strzału.