Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: halizna

halizna

powierzchnia leśna pozbawiona drzew, leżąca dłuższy czas odłogiem.

Halizna to pojęcie, które jest szeroko stosowane w łowiectwie. Jest to powierzchnia leśna, która została pozbawiona drzew i leży odłogiem przez dłuższy czas. Halizny są często tworzone przez ludzi, którzy wycinają drzewa w celu uzyskania drewna lub innych surowców. Mogą one również powstać naturalnie, na przykład po pożarze lasu lub wskutek innych zmian klimatycznych.

Halizny mają duże znaczenie dla łowiectwa, ponieważ są one miejscem, w którym można polować na zwierzynę. Zazwyczaj są one dobrze nasłonecznione i mają dużo świeżego powietrza, co sprawia, że są one idealnym miejscem do polowania. Halizny są również bardzo ważne dla ekosystemu lasu, ponieważ mogą stanowić schronienie dla różnych gatunków zwierząt i roślin.

Halizny mogą być również używane do uprawy rolniczej. Są one czasami wykorzystywane do uprawy warzyw lub owoców, a także do hodowli zwierząt. Halizny mogą być również używane jako miejsce rekreacji i odpoczynku. Mogą być również wykorzystywane do budowy dróg i mostów oraz innych obiektów infrastrukturalnych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj halizna w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę H

zobacz pełną listę haseł

harapowisko

rękojeść harapa.

hardy

o ptakach zrywających się przed myśliwym poza zasięgiem strzału.

halizna

powierzchnia leśna pozbawiona drzew, leżąca dłuższy czas odłogiem.

Holland - Holland

fabryka broni w Londynie produkująca najwyższej klasy dubeltówki. Strzelby tej firmy mają zawsze w prawej lufie 1/4 czoka, w lewej 3/4 czoka.

huczek

dawna nazwa naganiacza głośno pędzącego zwierzynę.

hodowla zwierzyny

całość zabiegów przeprowadzanych w łowisku, zmierzających do przystosowania zasobów zwierzyny do możliwości środowiska, w celu optymalnego zaspokojenia potrzeb łowiectwa i gospodarki (...)

harap

1) bat z krótkim uchwytem i długim rzemieniem używany przy polowaniach par force;
2) zawołanie nakazujące psom gończym oddanie uszczwanej zwierzyny.

hukać

o naganiaczach: głośno zachowywać się w miocie.

halać

o psach gończych: wydawać charakterystyczny głos przy dochodzeniu zwierzyny.

halali

zawołanie i fanfara oznajmiające miejsce, gdzie jeleń został osaczony przez psy podczas polowań par force. Halali kończyło polowanie (zob. (...)