Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: harapowisko

harapowisko

rękojeść harapa.

Harapowisko to rodzaj rękojeści, która jest używana do trzymania broni łowieckiej. Jest to rodzaj drewnianej rękojeści, która jest wykonana z drewna lub innego materiału, takiego jak skóra lub metal. Rękojeść harapa ma zwykle prosty kształt, który umożliwia wygodne trzymanie broni. Może mieć również wycięcia lub wypukłości, aby ułatwić chwyt. Harapowisko może być wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno, skóra lub metal.

Harapowisko jest często używane do trzymania broni myśliwskiej, takiej jak strzelby i pistolety. Jest to szczególnie przydatne dla myśliwych, ponieważ pozwala im trzymać broń wygodnie i bezpiecznie. Rękojeść harapa może być również używana do trzymania innych rodzajów broni, takich jak noże i maczety.

Harapowisko może być również ozdobione rzeźbieniami lub innymi elementami dekoracyjnymi. Ozdoby te mogą być wykonane z metalu lub drewna i mogą dodawać charakteru i stylu broni łowieckiej. Ozdoby te mogą być również używane do oznaczenia narodowości lub przynależności do określonego stowarzyszenia łowieckiego.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj harapowisko w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę H

zobacz pełną listę haseł

hodowla zwierzyny

całość zabiegów przeprowadzanych w łowisku, zmierzających do przystosowania zasobów zwierzyny do możliwości środowiska, w celu optymalnego zaspokojenia potrzeb łowiectwa i gospodarki (...)

hejnał żurawi

głos wydawany przez żurawie regularnie wieczorem, i przed świtem.

huczek

dawna nazwa naganiacza głośno pędzącego zwierzynę.

halali

zawołanie i fanfara oznajmiające miejsce, gdzie jeleń został osaczony przez psy podczas polowań par force. Halali kończyło polowanie (zob. (...)

heco! heco!

zawołanie przywołujące charty do jeźdźca, który dostrzegł zająca.

hardy

o ptakach zrywających się przed myśliwym poza zasięgiem strzału.

halać

o psach gończych: wydawać charakterystyczny głos przy dochodzeniu zwierzyny.

historia łowiectwa w Polsce

Łowiectwo było jednym z podstawowych zajęć ludów pierwotnych na całym świecie, również i w Polsce znajdujemy liczne ślady polowań ludzi jaskiniowych. Historia łowiecka nowożytnego w (...)

hefard

dawna nazwa sokoła złapanego przy pierwszym pierzeniu.

hukać

o naganiaczach: głośno zachowywać się w miocie.