Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: harapowisko

harapowisko

rękojeść harapa.

Harapowisko to rodzaj rękojeści, która jest używana do trzymania broni łowieckiej. Jest to rodzaj drewnianej rękojeści, która jest wykonana z drewna lub innego materiału, takiego jak skóra lub metal. Rękojeść harapa ma zwykle prosty kształt, który umożliwia wygodne trzymanie broni. Może mieć również wycięcia lub wypukłości, aby ułatwić chwyt. Harapowisko może być wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno, skóra lub metal.

Harapowisko jest często używane do trzymania broni myśliwskiej, takiej jak strzelby i pistolety. Jest to szczególnie przydatne dla myśliwych, ponieważ pozwala im trzymać broń wygodnie i bezpiecznie. Rękojeść harapa może być również używana do trzymania innych rodzajów broni, takich jak noże i maczety.

Harapowisko może być również ozdobione rzeźbieniami lub innymi elementami dekoracyjnymi. Ozdoby te mogą być wykonane z metalu lub drewna i mogą dodawać charakteru i stylu broni łowieckiej. Ozdoby te mogą być również używane do oznaczenia narodowości lub przynależności do określonego stowarzyszenia łowieckiego.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj harapowisko w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę H

zobacz pełną listę haseł

hierarchia łowiecka

ustalona przez tradycję łowiecką klasyfikacja zwierzyny. Według hierarchii łowieckiej układany jest np. pokot. Pierwsze miejsce w hierarhii. zajmuje sierść (łoś, jeleń, daniel, muflon, (...)

hodowla zwierzyny

całość zabiegów przeprowadzanych w łowisku, zmierzających do przystosowania zasobów zwierzyny do możliwości środowiska, w celu optymalnego zaspokojenia potrzeb łowiectwa i gospodarki (...)

halizna

powierzchnia leśna pozbawiona drzew, leżąca dłuższy czas odłogiem.

hajże go! hajże go ha!

dawny okrzyk zachęcający charty do gonu.

heco! heco!

zawołanie przywołujące charty do jeźdźca, który dostrzegł zająca.

huczek

dawna nazwa naganiacza głośno pędzącego zwierzynę.

historia broni myśliwskiej

Pierwszą bronią myśliwską w czasach prehistorycznych były maczugi, potem człowiek zaczął używać do polowań kolejno oszczepów, toporów, wreszcie skonstruował broń miotającą - (...)

heć! heć!

okrzyk nakazujący chartom gonienie zająca lub lisa.

huczka, huczka, lochanie

okres godowy u dzików; zaczyna się pod koniec listopada i trwa ok. 6 tygodni.

hardy

o ptakach zrywających się przed myśliwym poza zasięgiem strzału.