Definicja hasła: harapowisko
- harapowisko
rękojeść harapa.
Harapowisko to rękojeść harapy, czyli rodzaj uchwytu służącego do trzymania broni myśliwskiej podczas polowań. Jest to często wykonana z drewna, skóry lub metalu rękojeść o prostym kształcie, zaprojektowana tak, aby umożliwić wygodne i pewne chwycenie broni. Harapowiska mogą być dostosowane do różnych rodzajów broni, takich jak strzelby, pistolety, noże czy maczety, co pozwala myśliwym na wygodne trzymanie i obsługę swojego sprzętu podczas polowań. Dodatkowo, harapowisko może być ozdobione rzeźbieniami lub innymi dekoracjami wykonanymi z drewna lub metalu, co ma nie tylko walory estetyczne, ale także może pełnić funkcję identyfikacyjną w kontekście narodowości lub przynależności do określonej organizacji myśliwskiej.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj harapowisko w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę H
- halali
zawołanie i fanfara oznajmiające miejsce, gdzie jeleń został osaczony przez psy podczas polowań par force. Halali kończyło polowanie (zob. (...)
- hefard
dawna nazwa sokoła złapanego przy pierwszym pierzeniu.
- heć! heć!
okrzyk nakazujący chartom gonienie zająca lub lisa.
- hajże go! hajże go ha!
dawny okrzyk zachęcający charty do gonu.
- hukać
o naganiaczach: głośno zachowywać się w miocie.
- hodowla zwierzyny
całość zabiegów przeprowadzanych w łowisku, zmierzających do przystosowania zasobów zwierzyny do możliwości środowiska, w celu optymalnego zaspokojenia potrzeb łowiectwa i gospodarki (...)
- historia broni myśliwskiej
Pierwszą bronią myśliwską w czasach prehistorycznych były maczugi, potem człowiek zaczął używać do polowań kolejno oszczepów, toporów, wreszcie skonstruował broń miotającą - (...)
- Holland - Holland
fabryka broni w Londynie produkująca najwyższej klasy dubeltówki. Strzelby tej firmy mają zawsze w prawej lufie 1/4 czoka, w lewej 3/4 czoka.
- halizna
powierzchnia leśna pozbawiona drzew, leżąca dłuższy czas odłogiem.
- historia łowiectwa w Polsce
Łowiectwo było jednym z podstawowych zajęć ludów pierwotnych na całym świecie, również i w Polsce znajdujemy liczne ślady polowań ludzi jaskiniowych. Historia łowiecka nowożytnego w (...)