Definicja hasła: harapowisko
- harapowisko
rękojeść harapa.
Harapowisko to rękojeść harapy, czyli rodzaj uchwytu służącego do trzymania broni myśliwskiej podczas polowań. Jest to często wykonana z drewna, skóry lub metalu rękojeść o prostym kształcie, zaprojektowana tak, aby umożliwić wygodne i pewne chwycenie broni. Harapowiska mogą być dostosowane do różnych rodzajów broni, takich jak strzelby, pistolety, noże czy maczety, co pozwala myśliwym na wygodne trzymanie i obsługę swojego sprzętu podczas polowań. Dodatkowo, harapowisko może być ozdobione rzeźbieniami lub innymi dekoracjami wykonanymi z drewna lub metalu, co ma nie tylko walory estetyczne, ale także może pełnić funkcję identyfikacyjną w kontekście narodowości lub przynależności do określonej organizacji myśliwskiej.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj harapowisko w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę H
- hierarchia łowiecka
ustalona przez tradycję łowiecką klasyfikacja zwierzyny. Według hierarchii łowieckiej układany jest np. pokot. Pierwsze miejsce w hierarhii. zajmuje sierść (łoś, jeleń, daniel, muflon, (...)
- harapowy
zwierz uszczuty przez charty.
- huczka, huczka, lochanie
okres godowy u dzików; zaczyna się pod koniec listopada i trwa ok. 6 tygodni.
- hejnał żurawi
głos wydawany przez żurawie regularnie wieczorem, i przed świtem.
- haki, haki, grandle, pniaki
1) szczątkowe kły jelenia znajdujące się w górnej szczęce. Dodatkowe trofeum z jelenia. H. u starszych osobników są pięknie opalone. Oprawione przez jubilera są używane jako biżuteria (...)
- huczek
dawna nazwa naganiacza głośno pędzącego zwierzynę.
- harapowisko
rękojeść harapa.
- halali
zawołanie i fanfara oznajmiające miejsce, gdzie jeleń został osaczony przez psy podczas polowań par force. Halali kończyło polowanie (zob. (...)
- Hubert św.
Święty Hubert ur. ok. 656 zm. ok. 727 r. - od końca XV wieku patron myśliwych. Legenda głosi o ukazaniu się św. Hubertowi jelenia z krzyżem w środku wieńca. Dzień św. Huberta, 3 (...)
- halać
o psach gończych: wydawać charakterystyczny głos przy dochodzeniu zwierzyny.