Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: harapowisko

harapowisko

rękojeść harapa.

Harapowisko to rękojeść harapy, czyli rodzaj uchwytu służącego do trzymania broni myśliwskiej podczas polowań. Jest to często wykonana z drewna, skóry lub metalu rękojeść o prostym kształcie, zaprojektowana tak, aby umożliwić wygodne i pewne chwycenie broni. Harapowiska mogą być dostosowane do różnych rodzajów broni, takich jak strzelby, pistolety, noże czy maczety, co pozwala myśliwym na wygodne trzymanie i obsługę swojego sprzętu podczas polowań. Dodatkowo, harapowisko może być ozdobione rzeźbieniami lub innymi dekoracjami wykonanymi z drewna lub metalu, co ma nie tylko walory estetyczne, ale także może pełnić funkcję identyfikacyjną w kontekście narodowości lub przynależności do określonej organizacji myśliwskiej.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj harapowisko w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę H

zobacz pełną listę haseł

halizna

powierzchnia leśna pozbawiona drzew, leżąca dłuższy czas odłogiem.

hodowla zwierzyny

całość zabiegów przeprowadzanych w łowisku, zmierzających do przystosowania zasobów zwierzyny do możliwości środowiska, w celu optymalnego zaspokojenia potrzeb łowiectwa i gospodarki (...)

harapowy

zwierz uszczuty przez charty.

huczka, huczka, lochanie

okres godowy u dzików; zaczyna się pod koniec listopada i trwa ok. 6 tygodni.

historia łowiectwa w Polsce

Łowiectwo było jednym z podstawowych zajęć ludów pierwotnych na całym świecie, również i w Polsce znajdujemy liczne ślady polowań ludzi jaskiniowych. Historia łowiecka nowożytnego w (...)

hardy

o ptakach zrywających się przed myśliwym poza zasięgiem strzału.

heco! heco!

zawołanie przywołujące charty do jeźdźca, który dostrzegł zająca.

hukać

o naganiaczach: głośno zachowywać się w miocie.

halali

zawołanie i fanfara oznajmiające miejsce, gdzie jeleń został osaczony przez psy podczas polowań par force. Halali kończyło polowanie (zob. (...)

halać

o psach gończych: wydawać charakterystyczny głos przy dochodzeniu zwierzyny.