Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: hardy

hardy

o ptakach zrywających się przed myśliwym poza zasięgiem strzału.

Hardy to określenie używane w łowiectwie, które odnosi się do ptaków, które zrywają się przed myśliwym poza zasięg strzału. Oznacza to, że ptaki te są bardzo trudne do upolowania. Ptaki te są zazwyczaj bardzo szybkie i zwinne, co sprawia, że myśliwi mają trudności z ich upolowaniem. Ptaki te są również bardzo czujne i potrafią wykryć nawet najmniejszy ruch myśliwego. Dlatego też myśliwi muszą być bardzo cierpliwi i skoncentrowani, aby móc je upolować.

Ponadto ptaki hardy są zazwyczaj bardzo inteligentne i potrafią unikać pułapek i innych pułapek stawianych przez myśliwych. Dlatego też myśliwi muszą być bardzo sprytni i wykorzystywać różne techniki polowania, aby móc je upolować. Należy również pamiętać, że ptaki hardy są bardzo delikatne i wrażliwe na hałas, dlatego też myśliwi muszą być bardzo cicho podczas polowania.

Podsumowując, hardy to określenie używane w łowiectwie odnoszące się do ptaków, które zrywają się przed myśliwym poza zasięg strzału. Szybkość i zwinność tych ptaków sprawiają, że są one trudne do upolowania. Myśliwi muszą być więc bardzo cierpliwi i skoncentrowani oraz wykorzystywać różne techniki polowania, aby móc je upolować.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj hardy w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę H

zobacz pełną listę haseł

hierarchia łowiecka

ustalona przez tradycję łowiecką klasyfikacja zwierzyny. Według hierarchii łowieckiej układany jest np. pokot. Pierwsze miejsce w hierarhii. zajmuje sierść (łoś, jeleń, daniel, muflon, (...)

halizna

powierzchnia leśna pozbawiona drzew, leżąca dłuższy czas odłogiem.

harapowisko

rękojeść harapa.

harap

1) bat z krótkim uchwytem i długim rzemieniem używany przy polowaniach par force;
2) zawołanie nakazujące psom gończym oddanie uszczwanej zwierzyny.

hejnał żurawi

głos wydawany przez żurawie regularnie wieczorem, i przed świtem.

hajże go! hajże go ha!

dawny okrzyk zachęcający charty do gonu.

hodowla zwierzyny

całość zabiegów przeprowadzanych w łowisku, zmierzających do przystosowania zasobów zwierzyny do możliwości środowiska, w celu optymalnego zaspokojenia potrzeb łowiectwa i gospodarki (...)

huczka, huczka, lochanie

okres godowy u dzików; zaczyna się pod koniec listopada i trwa ok. 6 tygodni.

halali

zawołanie i fanfara oznajmiające miejsce, gdzie jeleń został osaczony przez psy podczas polowań par force. Halali kończyło polowanie (zob. (...)

Holland - Holland

fabryka broni w Londynie produkująca najwyższej klasy dubeltówki. Strzelby tej firmy mają zawsze w prawej lufie 1/4 czoka, w lewej 3/4 czoka.