Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: hardy

hardy

o ptakach zrywających się przed myśliwym poza zasięgiem strzału.

Hardy to określenie używane w łowiectwie, które odnosi się do ptaków, które zrywają się przed myśliwym poza zasięg strzału. Oznacza to, że ptaki te są bardzo trudne do upolowania. Ptaki te są zazwyczaj bardzo szybkie i zwinne, co sprawia, że myśliwi mają trudności z ich upolowaniem. Ptaki te są również bardzo czujne i potrafią wykryć nawet najmniejszy ruch myśliwego. Dlatego też myśliwi muszą być bardzo cierpliwi i skoncentrowani, aby móc je upolować.

Ponadto ptaki hardy są zazwyczaj bardzo inteligentne i potrafią unikać pułapek i innych pułapek stawianych przez myśliwych. Dlatego też myśliwi muszą być bardzo sprytni i wykorzystywać różne techniki polowania, aby móc je upolować. Należy również pamiętać, że ptaki hardy są bardzo delikatne i wrażliwe na hałas, dlatego też myśliwi muszą być bardzo cicho podczas polowania.

Podsumowując, hardy to określenie używane w łowiectwie odnoszące się do ptaków, które zrywają się przed myśliwym poza zasięg strzału. Szybkość i zwinność tych ptaków sprawiają, że są one trudne do upolowania. Myśliwi muszą być więc bardzo cierpliwi i skoncentrowani oraz wykorzystywać różne techniki polowania, aby móc je upolować.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj hardy w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę H

zobacz pełną listę haseł

halać

o psach gończych: wydawać charakterystyczny głos przy dochodzeniu zwierzyny.

historia łowiectwa w Polsce

Łowiectwo było jednym z podstawowych zajęć ludów pierwotnych na całym świecie, również i w Polsce znajdujemy liczne ślady polowań ludzi jaskiniowych. Historia łowiecka nowożytnego w (...)

haki, haki, grandle, pniaki

1) szczątkowe kły jelenia znajdujące się w górnej szczęce. Dodatkowe trofeum z jelenia. H. u starszych osobników są pięknie opalone. Oprawione przez jubilera są używane jako biżuteria (...)

hierarchia łowiecka

ustalona przez tradycję łowiecką klasyfikacja zwierzyny. Według hierarchii łowieckiej układany jest np. pokot. Pierwsze miejsce w hierarhii. zajmuje sierść (łoś, jeleń, daniel, muflon, (...)

harap

1) bat z krótkim uchwytem i długim rzemieniem używany przy polowaniach par force;
2) zawołanie nakazujące psom gończym oddanie uszczwanej zwierzyny.

heco! heco!

zawołanie przywołujące charty do jeźdźca, który dostrzegł zająca.

Holland - Holland

fabryka broni w Londynie produkująca najwyższej klasy dubeltówki. Strzelby tej firmy mają zawsze w prawej lufie 1/4 czoka, w lewej 3/4 czoka.

hejnał żurawi

głos wydawany przez żurawie regularnie wieczorem, i przed świtem.

harapowisko

rękojeść harapa.

historia broni myśliwskiej

Pierwszą bronią myśliwską w czasach prehistorycznych były maczugi, potem człowiek zaczął używać do polowań kolejno oszczepów, toporów, wreszcie skonstruował broń miotającą - (...)