Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: komora

komora

klatka piersiowa zwierzyny grubej. Strzał na komorę jest najpewniejszy.

Komora to klatka piersiowa zwierzyny grubej, która mieści się pomiędzy szyją a brzuchem. Stanowi ona ważną część ciała dla łowców, gdyż to właśnie w tym miejscu znajdują się serce i płuca zwierzęcia. Podczas polowania strzał w komorę jest uważany za najbardziej pewny i skuteczny sposób odłowienia zwierzęcia, ponieważ ma największe szanse na trafienie w kluczowe organy. Jednak komora stanowi także wyzwanie dla łowców ze względu na jej niewielkie rozmiary oraz fakt, że często jest ukryta pod grubymi warstwami mięsa i tłuszczu. Precyzja oraz odpowiednie przygotowanie do strzału są zatem kluczowe dla trafienia w komorę. Trafienie w to miejsce gwarantuje szybką i bezbolesną śmierć zwierzęcia, co czyni strzał na komorę najpewniejszym z wszystkich możliwych opcji podczas polowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj komora w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kolczatka, kolczatka, korale

kolczasta obroża dla psa myśliwskiego. Ułatwia tresurę i utrzymanie psa w karności.

korona

co najmniej trzy wierzchołkowe odnogi wieńca jelenia kończące tyki. W zależności od kształtu noszą rozmaite nazwy: dłoniasta, kandelabrowa, kielichowa, kotwicowa, krzaczasta, łopaciasta (...)

kopno

legowisko zająca w śniegu.

kłusownik

człowiek uprawiający kłusownictwo.

kudły

zmierzwiona długa sierść niedźwiedzia.

kołatka, kołatka, klekotka

przyrząd służący naganiaczowi do klekotania w czasie naganiania zwierzyny.

kula

gwarowe, pocisk do broni myśliwskiej służący do polowania na grubą zwierzynę. Dawniej ołowiany, okrągły do broni odprzodowej; obecnie cylindryczny z płaszczem pełnym lub półpłaszczem (...)

korale

1) inaczej brew;
2) inaczej kolczatka.

koło łowieckie

podstawowa komórka organizacyjna PZŁ. Zrzesza myśliwych członków PZŁ i dzierżawi obwód łowiecki, na którym prowadzi gospodarkę łowiecką. Koło łowieckie liczy przeważnie od 15 do 30 (...)

kapelusznik

staropolskie określenie bardzo starego odyńca.