Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: malowanie

malowanie

wycieranie się dzików i jeleni o drzewa po wyjściu z babrzyska.

Malowanie to zachowanie, które występuje u dzików i jeleni po wyjściu z babrzyska. Jest to rodzaj obrony przed drapieżnikami, który polega na wycieraniu się o drzewa. Dzik lub jeleń wyciera się o drzewo, aby pozostawić na nim swoje feromony, które mają ostrzec inne zwierzęta przed niebezpieczeństwem. Malowanie może również służyć do oznaczenia terytorium i wskazania innym zwierzętom, że dany obszar jest już zajęty.

Malowanie może być również używane do oznaczenia hierarchii społecznej. Zwierzęta mogą malować się o drzewa, aby okazać swoją dominację nad innymi. Malowanie może również służyć do wyznaczenia granic terytorialnych między samcami i samicami. Samce mogą malować się o drzewa, aby okazać swoje terytoria samicom i odstraszyć inne samce.

Malowanie jest ważnym elementem środowiska naturalnego i ma istotny wpływ na zachowania zwierząt. Jest to ważna umiejętność, która pomaga im przeżyć i chroni je przed drapieżnikami. Malowanie jest również istotne dla myśliwych, ponieważ pomaga im lepiej rozpoznawać i śledzić dzikie zwierzęta.

Malowanie to zachowanie dzików i jeleni polegające na wycieraniu się o drzewa po wyjściu z babrzyska. Ma ono różnorodne funkcje, takie jak obrona przed drapieżnikami, oznaczanie terytorium oraz hierarchii społecznej. Znacząco wpływa ono na zachowania zwierząt oraz stanowi ważne narzędzie dla myśliwych w rozpoznawaniu śladów dzikich zwierząt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj malowanie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

myślistwo

element składowy łowiectwa, obejmujący całokształt zagadnień związanych z wykonywaniem polowania.

mucha jelenia

inaczej strzyżak jeleni (obecność muchy jelenia, często siadającej na twarzy lub karku myśliwego, świadczy o będącym w pobliżu (...)

miękki na strzał

o zwierzynie mało odpornej na strzał.

miecz myśliwski

biała broń myśliwska. Pojawił się na zachodzie Europy u schyłku XV wieku. Charakteryzował się długą, bardzo wąską obosieczną głownią o sztychu często rozszerzonym w kształcie (...)

Mannlicher

popularny typ sztucera (repetiera) myśliwskiego konstrukcji austriackiego rusznikarza Ferdynanda Mannlichera.

myszka

młody piżmak.

muru poroża

próchnica poroża.

mundur myśliwski

uroczysty, wyjściowy ubiór myśliwski, którego wzorzec został zatwierdzony przez Naczelną Radę Łowiecką. Składa się z ciemnozielonych spodni i marynarki, na której naszyte są (...)

mięsiarz

pogardliwe określenie myśliwego, dążącego za wszelką cenę do zdobycia dziczyzny.

metryka broni

dowód, stwierdzający wynik strzelań kontrolnych.