Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: przystrzelanie broni

przystrzelanie broni

wyregulowanie przyrządów celowniczych w ten sposób, aby broń biła celnie.

Przystrzelanie broni to proces, którego celem jest wyregulowanie przyrządów celowniczych w taki sposób, aby broń biła celnie. Jest to kluczowy krok dla myśliwego, pozwalający na skuteczne i precyzyjne strzelanie do zwierzyny. Proces ten może być przeprowadzany przez profesjonalnego strzelca lub samodzielnie przez myśliwego. Aby skutecznie przystrzelić broń, konieczne jest najpierw zidentyfikowanie typu broni oraz odnalezienie optymalnej kombinacji ustawień przyrządów celowniczych.

Następnie następuje ustawienie odległości między źrenicą a okiem strzelca oraz odległości między lufą a celem. Po tym kroku następuje wybór odpowiedniej amunicji i dostosowanie przyrządów celowniczych tak, aby amunicja trafiała w cel. Aby potwierdzić poprawność przystrzelenia broni, można wykorzystać strzelanie do tarczy lub innego obiektu z odległości 25-50 metrów i przeprowadzenie obserwacji trafień. W przypadku gdy amunicja trafia w zamierzony punkt, broń jest uznawana za poprawnie przystrzeloną. Natomiast gdy amunicja nie trafia w oczekiwane miejsce, konieczne jest dokonanie korekty ustawień przyrządów celowniczych i powtórzenie procesu aż do uzyskania pożądanego rezultatu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj przystrzelanie broni w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

pokrycie

kryterium oceny jakości broni i amunicji śrutowej określone procentem śrutu, jaki trafia w tarczę o średnicy 75 cm przy strzale z odległości 35 m. Normalne dubeltówki powinny mieć (...)

podprowadzać

o tropicielu lub psie myśliwskim: zaprowadzić myśliwego na spotkanie ze zwierzyną.

podkowa

ciemnobrązowy łuk upierzenia na piersi kuropatwy.

pistonówka

inaczej kapiszonówka.

patry, patry, trzeszcze

oczy zająca.

podstrzelić

na polowaniu zbiorowym strzelać do zwierzyny wychodzącej na sąsiada.

proch

materiał wybuchowy miotający stosowany w amunicji jako źródło energii do wyrzucenia pocisku. Proch bezdymny (używany współcześnie) wyrabia się z nitrocelulozy lub (rzadziej) z (...)

puller

człowiek obsługujący maszyny do podawania rzutków.

przepiórka, przepiórka (Coturnix coturnix L.)

ptak z rodziny bażantów podobny do kuropatwy, ale mniejszy. Na grzbiecie ma duże kremowobiale kreski. Długość ciała 20 cm, rozpiętość skrzydeł 34 cm, ciężar 50-140 g. Żyje na polach i (...)

płaskodeńka

popularna łódka o płaskim dnie używana do polowań na ptactwo.