Definicja hasła: babrzysko
- babrzysko, babrzysko, brochowisko
błotniste miejsce, najczęściej w lesie, w którym chętnie tarzają się jelenie lub dziki.
Babrzysko to błotniste miejsce, zazwyczaj znajdujące się w lesie, które służy jeleniom i dzikom do tarzania się. Ze względu na zawartość błota oraz wilgotność stanowi ono idealne środowisko do usuwania pasożytów i drobnoustrojów z ich skóry. Dodatkowo, takie miejsca pełnią także funkcję ochładzającą zwierzęta w upalne dni. Tarzanie się w błocie sprzyja rozciąganiu mięśni i stawów, co wspomaga utrzymanie sprawności fizycznej. Ponadto babrzyska są miejscem rekreacji oraz odpoczynku dla jeleni i dzików po intensywnym dniu polowania lub ucieczki przed drapieżnikami.
Szczególnie ważnym aspektem babrzysk jest ich znaczenie dla myśliwych, umożliwiające obserwowanie zachowań jeleni i dzików. To umożliwia precyzyjne określenie aktywnych obszarów tych zwierząt, co jest szczególnie przydatne podczas polowań. Dzięki temu łowcy mogą łatwiej określić najlepsze miejsca do polowania na jelenie lub dziki oraz dostosować swoje taktyki do zachowań zwierząt na danym terenie łowieckim.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj babrzysko w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę B
- baka
inaczej poduszka. balistyka - nauka o ruchu pocisków badająca zjawiska zachodzące w lufie po zapaleniu prochu (b. wewnętrzna), ruch pocisku (...)
- bełt
krótka i ciężka strzała do kuszy; składa się z grotu i trzonu, zaopatrzonego w dolnej części w lotki.
- berdanka
przerobiony do użytku myśliwskiego karabin wojskowy systemu Berdana.
- baran, baran, tryk
dorosły samiec muflona.
- Białowieska Puszcza
największy i najbardziej naturalny obszar leśny na Niżu Środkowoeuropejskim zajmujący około 1250 km2, w tym 51 km2 to Białowieski Park Narodowy z rezerwatem o charakterze puszczy pierwotnej, (...)
- bażant zwyczajny łowny, kaukaski, kolchijski, bażant zwyczajny łowny, kaukaski, kolchijski (Phasianus colchicus L.)
ptak łowny z rodziny bażan- towatych, z rzędu kuraków. Pochodzi głównie z zachodniej i środkowej Azji, do Polski sprowadzony w XVIII w. Samieć jest barwnie upierzony o metalicznym połysku (...)
- bekiesza
okrycie z sukna podbite futrem używane na polowaniach w zimie, wprowadzone za czasów króla Stefana Batorego.
- borówka
przeważnie drewniana trąbka myśliwska.
- bojownik batalion
inaczej batalion.