Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: babrzysko

babrzysko, babrzysko, brochowisko

błotniste miejsce, najczęściej w lesie, w którym chętnie tarzają się jelenie lub dziki.

Babrzysko to błotniste miejsce, zazwyczaj znajdujące się w lesie, które służy jeleniom i dzikom do tarzania się. Ze względu na zawartość błota oraz wilgotność stanowi ono idealne środowisko do usuwania pasożytów i drobnoustrojów z ich skóry. Dodatkowo, takie miejsca pełnią także funkcję ochładzającą zwierzęta w upalne dni. Tarzanie się w błocie sprzyja rozciąganiu mięśni i stawów, co wspomaga utrzymanie sprawności fizycznej. Ponadto babrzyska są miejscem rekreacji oraz odpoczynku dla jeleni i dzików po intensywnym dniu polowania lub ucieczki przed drapieżnikami.

Szczególnie ważnym aspektem babrzysk jest ich znaczenie dla myśliwych, umożliwiające obserwowanie zachowań jeleni i dzików. To umożliwia precyzyjne określenie aktywnych obszarów tych zwierząt, co jest szczególnie przydatne podczas polowań. Dzięki temu łowcy mogą łatwiej określić najlepsze miejsca do polowania na jelenie lub dziki oraz dostosować swoje taktyki do zachowań zwierząt na danym terenie łowieckim.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj babrzysko w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

biel

białe czubki szczeciny porastającej grzbiet capa kozicy; stanowi jedno z trofeów kozicy.

bukiew

nasiona buka, ulubiona karma zwierzyny, szczególnie dzików. Jeżeli bukiew obrodzi w jakiejś okolicy, to dziki ściągają tam z całego terenu.

bić

1) o ptaku łowczym: uderzać na zdobycz;
2) o broni myśliwskiej: strzelać.

batalion, bojownik, batalion, bojownik (Philoma- chus pugnax L.)

ptak łowny z rodziny brodźców, rzędu siewkowatych. Długość samca 30-33 cm, samicy 24- 27 cm, rozpiętość skrzydeł odpowiednio 57-60 cm oraz 45-50 cm. Ma dość wysokie nogi, prosty (...)

basista

jeleń wyróżniający się basowym głosem.

bezkurkówka

nowoczesna strzelba myśliwska o kurkach wewnętrznych.

buchta

inaczej buchtowisko.

bekas funtowy

gwarowe określenie dubella.

berło

drążek na który sadza się ptaka łowczego,

bekas kszyk

inaczej kszyk.