Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: babrzysko

babrzysko, babrzysko, brochowisko

błotniste miejsce, najczęściej w lesie, w którym chętnie tarzają się jelenie lub dziki.

Babrzysko to miejsce, które zazwyczaj znajduje się w lesie. Jest to błotniste miejsce, które jest idealne dla jeleni i dzików do tarzania się. Jest to szczególnie ważne dla tych zwierząt, ponieważ pozwala im na usuwanie pasożytów i innych drobnoustrojów z ich skóry. Babrzysko jest również miejscem, w którym te zwierzęta mogą się ochłodzić w upalne dni.

Babrzysko jest również miejscem, w którym jelenie i dziki mogą się bawić i ćwiczyć swoje mięśnie. Tarzanie się w błocie pomaga im w rozciąganiu mięśni i stawów, co może pomóc im w utrzymaniu sprawności fizycznej. Babrzysko jest również miejscem, w którym te zwierzęta mogą odpoczywać i relaksować się po ciężkim dniu polowania lub ucieczki przed drapieżnikami.

Babrzysko jest również ważnym miejscem dla łowczych, ponieważ pozwala im na łatwe obserwowanie zachowań tych zwierząt. Może to być szczególnie przydatne podczas polowania na jelenia lub dzika, ponieważ łowcy mogą łatwo określić, gdzie te zwierzęta są najbardziej aktywne i gdzie najlepiej je polować.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj babrzysko w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

berdebuska

nazwa jednej z dawnych strzelb.

biel

białe czubki szczeciny porastającej grzbiet capa kozicy; stanowi jedno z trofeów kozicy.

berto

drążek, na którym sadza się ptaka łowczego. Dawniej na b. sadzano również puchacza podczas polowania z nim na drapieżniki.

błotniaki, błotniaki (Circus)

rodzaj ptaków drapieżnych z rodziny jastrzębiowatych W Polsce jako lęgowe występują trzy gatunki: b. stawowy, b. zbożowy i b. popielaty.

bokobrody

kępy sierści na policzkach rysia.

borówka

przeważnie drewniana trąbka myśliwska.

barwa

dawna nazwa farby zwierciny.

Browning

popularna broń samoczynna, której nazwa pochodzi od nazwiska konstruktora Johna Browninga, również twórcy nadlufkt (1926 r.) stanowiącej podstawę produkcji, znana całym świecie, nadlufki (...)

bernikla obrożna, bernikla obrożna (Branta bernikla L.)

gęś gnieżdżąca się w obrębie koła polarnego. W Polsce można spotkać b. w północnych rejonach kraju w okresie od września do kwietnia.

burknięcie

charakterystyczny odgłos zrywającego się z ziemi jarząbka.