Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: buszowanie

buszowanie, buszowanie, buszówka

o psie myśliwskim: przeszukiwanie trzcin i zarośli w pogoni za ptactwem lub zwierzyną.

Buszowanie to jedna z najważniejszych umiejętności, jakie powinien posiadać pies myśliwski. Polega ona na przeszukiwaniu trzcin i zarośli w celu odnalezienia ptactwa lub zwierzyny. Buszowanie wymaga od psa dużej wytrzymałości i koncentracji, ponieważ musi on przeszukiwać duże obszary, aby znaleźć swoją ofiarę.

Pies myśliwski musi być wyszkolony do buszowania, aby mógł skutecznie służyć swojemu właścicielowi. Wyszkolenie to obejmuje naukę różnych technik przeszukiwania terenu, takich jak skanowanie powierzchni, sondowanie i szybkie przesuwanie się po terenie. Pies musi również uczyć się, jak rozpoznawać różne rodzaje zapachów i dźwięków, aby mógł skutecznie śledzić swoją ofiarę.

Buszowanie może być trudne dla psa myśliwskiego, ale jeśli jest właściwie wyszkolony, może być bardzo skuteczną metodą polowania. Pies myśliwski musi być cierpliwy i skoncentrowany podczas buszowania, aby mógł skutecznie odnaleźć swoją ofiarę. Jeśli pies jest dobrze wyszkolony i ma silny instynkt łowiecki, może być bardzo skuteczną bronią dla myśliwego.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj buszowanie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

bobrowniczy, bobrowniczy (castorarius)
(...)

bij!

rozkaz wydawany przez sokolnika ptakowi łowczemu, aby zaatakował zwierzynę.

breneka

potocznie o naboju i pocisku kulowym do broni śrutowej

biegi

nazwa nóg łosia, jelenia, daniela, kozicy, muflona i dzika. Jest to określenie ogólne, nie eliminujące nazw odnoszących się do poszczególnych gatunków.

bruceloza

inaczej choroba Banga.

baskila

metalowa część łącząca kolbę z lufami w łamanej broni myśliwskiej. W baskili znajdują się mechanizmy napinające, odpalające i zabezpieczające.

brok

dawna myśliwska nazwa bardzo drobnego śrutu.

baka

inaczej poduszka. balistyka - nauka o ruchu pocisków badająca zjawiska zachodzące w lufie po zapaleniu prochu (b. wewnętrzna), ruch pocisku (...)

bałwanica

żerdka, na której umieszcza się bałwana.

błotniaki, błotniaki (Circus)

rodzaj ptaków drapieżnych z rodziny jastrzębiowatych W Polsce jako lęgowe występują trzy gatunki: b. stawowy, b. zbożowy i b. popielaty.