Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: gałęźnik

gałęźnik

młody ptak drapieżny wychodzący już z gniazda i przebywający na sąsiednich gałęziach, lecz nie umiejący jeszcze dobrze latać. Chętnie brany jest na ptaka łowczego.

Gałęźnik to młody ptak drapieżny, który wychodzi z gniazda i przebywa na sąsiednich gałęziach. Jest to ptak, który nie umie jeszcze dobrze latać, dlatego też jest chętnie brany na ptaka łowczego. Gałęźnik jest bardzo ważnym elementem w łowiectwie, ponieważ pozwala on na trening i szkolenie młodych ptaków drapieżnych.

Gałęźnik może być używany do treningu i szkolenia młodych ptaków drapieżnych, takich jak orły, sokoły i kruki. Ptaki te są wykorzystywane do polowań na inne zwierzęta, takie jak lisy, zające i inne drobne ssaki. Gałęźnik jest uważany za idealnego partnera do treningu tych ptaków, ponieważ jest on mały i lekki oraz nie stanowi dużego zagrożenia dla innych zwierząt.

Gałęźnik może być również używany do celów edukacyjnych. Może być wykorzystywany do prezentacji publicznych lub wykorzystywany w programach edukacyjnych dla dzieci. Jest to doskonały sposób na przekazanie informacji o łowiectwie i ochronie przyrody. Gałęźnik może również być uważany za symbol łowiectwa i ochrony przyrody.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj gałęźnik w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

gołąb grzywacz, gołąb grzywacz (Columba palumbus L.)

ptak z rzędu gołębiowatych, największy z polskich dzikich gołębi. Upierzenie szaroniebieskie, na skrzydłach białe pręgi; u osobników dorosłych biała pręga po bokach szyi. Długość (...)

grzebiące

inaczej kumki.

gniazdownik

(zwykle w liczbie mnogiej) 1) ptak, który po wylęgu pozostaje w gnieździe, ponieważ wymaga opieki i karmienia. Dopiero po pewnym czasie osiąga samodzielność i opuszcza gniazdo;
2) w (...)

gruchanie

głos wydawany przez gołębie.

Galicyjskie Towarzystwo Łowieckie

założone w 1876 r. przez Włodzimierza Dzieduszyckiego, obejmowało swym zasięgiem całą Małopolskę. Uważane jest za pierwowzór PZŁ. Towarzystwo to wydawało pierwsze polskie czasopismo (...)

gubić

1) o myśliwym: nie znaleźć strzelonej zwierzyny;
2) o psie: zgubić trop lub wiatr.

gryzawka

gałązki wierzby lub osiki nasycone solą, przeznaczone dla ząjęcy do obgryzania.

gonić się

o sukach psów i lisów: być w stanie gotowości do zapłodnienia.

gęś białoczelna, białoczółka, gęś białoczelna, białoczółka (Anser albifrons Scop)

gęś mniejsza od gęgawy, długość ciała 66-75 cm, rozpiętość skrzydeł 115 cm, ciężar w granicach 2-3 kg. Na czole posiada charakterystyczną białą plamę, otaczającą nasadową (...)

głuszec, głuszec (Tetrao urogallus L.)

największy z europejskich kuraków leśnych. Długość ciała koguta 85-110 cm, rozpiętość skrzydeł 120-144 cm, ciężar 3-6,5 kg. Długość ciała kury 65-70 cm, rozpiętość skrzydeł (...)