Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: gałęźnik

gałęźnik

młody ptak drapieżny wychodzący już z gniazda i przebywający na sąsiednich gałęziach, lecz nie umiejący jeszcze dobrze latać. Chętnie brany jest na ptaka łowczego.

Gałęźnik to młody ptak drapieżny, który wychodzi z gniazda i przebywa na sąsiednich gałęziach. Jest to ptak, który nie umie jeszcze dobrze latać, dlatego też jest chętnie brany na ptaka łowczego. Gałęźnik jest bardzo ważnym elementem w łowiectwie, ponieważ pozwala on na trening i szkolenie młodych ptaków drapieżnych.

Gałęźnik może być używany do treningu i szkolenia młodych ptaków drapieżnych, takich jak orły, sokoły i kruki. Ptaki te są wykorzystywane do polowań na inne zwierzęta, takie jak lisy, zające i inne drobne ssaki. Gałęźnik jest uważany za idealnego partnera do treningu tych ptaków, ponieważ jest on mały i lekki oraz nie stanowi dużego zagrożenia dla innych zwierząt.

Gałęźnik może być również używany do celów edukacyjnych. Może być wykorzystywany do prezentacji publicznych lub wykorzystywany w programach edukacyjnych dla dzieci. Jest to doskonały sposób na przekazanie informacji o łowiectwie i ochronie przyrody. Gałęźnik może również być uważany za symbol łowiectwa i ochrony przyrody.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj gałęźnik w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

grzać się

o samicach psów, lisów, wilków, sarn i jeleni: wykazywać objawy popędu płciowego.

gęś białoczelna, białoczółka, gęś białoczelna, białoczółka (Anser albifrons Scop)

gęś mniejsza od gęgawy, długość ciała 66-75 cm, rozpiętość skrzydeł 115 cm, ciężar w granicach 2-3 kg. Na czole posiada charakterystyczną białą plamę, otaczającą nasadową (...)

głos!

rozkaz dla psa aby szczekał.

ględzenie

głos wydawany przez łanie w czasie rykowiska.

gołębiarka

broń śrutowa przeznaczona do strzelania sportowego (przeważnie kaliber 12mm). Dawniej na zawodach strzelano do wypuszczonych z budek gołębi i stąd pochodzi nazwa tej broni. Szyna gołębiarki (...)

gągoł, gągoł (Bucephala clangula L.)

kaczka z rzędu blaszkodziobych należąca do grążyc. W Polsce gnieździ się nielicznie na północy kraju. Kaczor w upierzeniu godowym ma głowę i górną część szyi czarną z (...)

grzęzy

wymiona samic zwierzyny płowej.

gniazdownik

(zwykle w liczbie mnogiej) 1) ptak, który po wylęgu pozostaje w gnieździe, ponieważ wymaga opieki i karmienia. Dopiero po pewnym czasie osiąga samodzielność i opuszcza gniazdo;
2) w (...)

gałęźnik

młody ptak drapieżny wychodzący już z gniazda i przebywający na sąsiednich gałęziach, lecz nie umiejący jeszcze dobrze latać. Chętnie brany jest na ptaka łowczego.

gra

1) charakterystyczne zachowanie się niektórych ptaków na tokowisku, np. głuszce, cietrzewie;
2) szczekanie psów gończych idących po tropie.