Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: gałęźnik

gałęźnik

młody ptak drapieżny wychodzący już z gniazda i przebywający na sąsiednich gałęziach, lecz nie umiejący jeszcze dobrze latać. Chętnie brany jest na ptaka łowczego.

Gałęźnik to młody ptak drapieżny, który opuścił gniazdo i przebywa na sąsiednich gałęziach. Jest to okres, podczas którego ptak jeszcze nie umie dobrze latać. Gałęźnik jest chętnie wykorzystywany do szkolenia i treningu młodych ptaków drapieżnych, takich jak sokoły, orły czy kruki, które są później używane do polowań na inne zwierzęta. Wykorzystanie gałęźnika pozwala na trening młodych ptaków łowczych oraz umożliwia przeprowadzanie prezentacji edukacyjnych z zakresu ochrony przyrody i łowiectwa.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj gałęźnik w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

gęś białoczelna, białoczółka, gęś białoczelna, białoczółka (Anser albifrons Scop)

gęś mniejsza od gęgawy, długość ciała 66-75 cm, rozpiętość skrzydeł 115 cm, ciężar w granicach 2-3 kg. Na czole posiada charakterystyczną białą plamę, otaczającą nasadową (...)

głosić

o psie myśliwskim: oznajmiać za pomocą głosu myśliwemu znalezienie tropu zwierza lub jego osaczenie.

gospodarstwo łowieckie

dział gospodarki obejmujący planowe gospodarowanie zwierzyną, zgodnie z potrzebami społecznymi i wymogami ochrony przyrody. Obejmuje hodowlę i ochronę zwierzyny, organizację polowań oraz (...)

garbić się

o zwierzynie, która po otrzymaniu postrzału na miękkie charakterystycznie wygina grzbiet.

grandle

inaczej haki.

grzywacz

inaczej gołąb grzywacz.

grajcarkowaty

o porożu kozła w kształcie podobnym do korkociągu (zob. mylkusy).

gęś gęgawa, gęś gęgawa (Anser anser L.)

największa z gęsi występujących w Polsce. Długość ciała 85-90 cm, rozpiętość skrzydeł około 170 cm, ciężar 2,3-3,5 kg. Przedstawiciele obu płci posiadają podobne szaropopiełate (...)

gniazdownik

(zwykle w liczbie mnogiej) 1) ptak, który po wylęgu pozostaje w gnieździe, ponieważ wymaga opieki i karmienia. Dopiero po pewnym czasie osiąga samodzielność i opuszcza gniazdo;
2) w (...)

gruba

o szczennej waderze lub liszce: nosząca płód.