Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: gałęźnik

gałęźnik

młody ptak drapieżny wychodzący już z gniazda i przebywający na sąsiednich gałęziach, lecz nie umiejący jeszcze dobrze latać. Chętnie brany jest na ptaka łowczego.

Gałęźnik to młody ptak drapieżny, który opuścił gniazdo i przebywa na sąsiednich gałęziach. Jest to okres, podczas którego ptak jeszcze nie umie dobrze latać. Gałęźnik jest chętnie wykorzystywany do szkolenia i treningu młodych ptaków drapieżnych, takich jak sokoły, orły czy kruki, które są później używane do polowań na inne zwierzęta. Wykorzystanie gałęźnika pozwala na trening młodych ptaków łowczych oraz umożliwia przeprowadzanie prezentacji edukacyjnych z zakresu ochrony przyrody i łowiectwa.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj gałęźnik w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

grzęzy

wymiona samic zwierzyny płowej.

grzebiące

inaczej kumki.

głowienka, kaczka rdzawogłowa, głowienka, kaczka rdzawogłowa (Aythya ferina L.)

kaczka z rzędu blaszkodziobych należąca do grążyc, jedna z najpospolitszych w Polsce. Kaczor w upierzeniu godowym ma głowę i szyję rdzawokasztanowate, wole i pierś czarne, grzbiet, pokrywy (...)

grzywacz

inaczej gołąb grzywacz.

gęś białoczelna, białoczółka, gęś białoczelna, białoczółka (Anser albifrons Scop)

gęś mniejsza od gęgawy, długość ciała 66-75 cm, rozpiętość skrzydeł 115 cm, ciężar w granicach 2-3 kg. Na czole posiada charakterystyczną białą plamę, otaczającą nasadową (...)

gołębiowate, gołębiowate (Columbiformes)

rząd ptaków obejmujący liczne gatunki. W Polsce występują: gołąb grzywacz, turkawka, gołąb siniak i synogarlica turecka (synantrop - przywędrowała do Polski w 1949 r.). Ptakiem łownym (...)

gały

oczy zająca.

gon

okres godowy kozic; 2. głos psów podczas pędzenia zwierzyny w miocie,

gniazdownik

(zwykle w liczbie mnogiej) 1) ptak, który po wylęgu pozostaje w gnieździe, ponieważ wymaga opieki i karmienia. Dopiero po pewnym czasie osiąga samodzielność i opuszcza gniazdo;
2) w (...)

gra

1) charakterystyczne zachowanie się niektórych ptaków na tokowisku, np. głuszce, cietrzewie;
2) szczekanie psów gończych idących po tropie.